petameta
20.02.11,17:28
Dobry den.
Od januara do jula v 2010 som bola SZCO a od augusta do decembra dohodar.
Teraz si robim DP typu B k dani z prijmu. Ako SZCO si uplatnujem 40% pausalne vydavky a nezdanitelnu cast na danovnika 4025 eur. Ako dohodar zapisem svoje prijmy do riadku 34 v DP typu B. A mozem si este aj uplatnit nezdanitelnu cast na danovnika, ktoru mam vypisanu na Potvrdeni o prijmoch fyzickej osoby zo zavislej cinnosti?

Mam tam nezdanitelnu cast na danovnika podla par. 11 - 1677,35. Mozem si este aj tuto ciastku uplatnit?
Dakujem
Tweety
20.02.11,16:32
Dobry den.
Od januara do jula v 2010 som bola SZCO a od augusta do decembra dohodar.
Teraz si robim DP typu B k dani z prijmu. Ako SZCO si uplatnujem 40% pausalne vydavky a nezdanitelnu cast na danovnika 4025 eur. Ako dohodar zapisem svoje prijmy do riadku 34 v DP typu B. A mozem si este aj uplatnit nezdanitelnu cast na danovnika, ktoru mam vypisanu na Potvrdeni o prijmoch fyzickej osoby zo zavislej cinnosti? NIe, NČ si môžeš uplatniť len raz.

Mam tam nezdanitelnu cast na danovnika podla par. 11 - 1677,35. Mozem si este aj tuto ciastku uplatnit? NIe.Dakujem
V texte.
veronikasad
20.02.11,16:33
Dobry den.
Od januara do jula v 2010 som bola SZCO a od augusta do decembra dohodar.
Teraz si robim DP typu B k dani z prijmu. Ako SZCO si uplatnujem 40% pausalne vydavky a nezdanitelnu cast na danovnika 4025 eur. Ako dohodar zapisem svoje prijmy do riadku 34 v DP typu B. A mozem si este aj uplatnit nezdanitelnu cast na danovnika, ktoru mam vypisanu na Potvrdeni o prijmoch fyzickej osoby zo zavislej cinnosti?

Mam tam nezdanitelnu cast na danovnika podla par. 11 - 1677,35. Mozem si este aj tuto ciastku uplatnit?
Dakujem
u zamestnávatela si mal podpísané vyhlásenie, preto príjmy z dohody musíš uviesť v DP ako príjem z § 5.

na r. 69 uvedieš súčat základov dane zo závislej činnosti aj podnikania (treba správne vyplniť predch. časti DP typu B) a uplatníš si na r. 70 ročnú NČZD v sume 4025,70€.
petameta
20.02.11,16:36
dakujem za odpoved