tinkas
20.02.11,19:04
ahojte ak sa szčo stane dobrovolným platcom dph v priebehu mesiaca...moze si dph odpočítať len odo dňa kedy sa stal platcom alebo si môžem odpočítať dph aj zo zdaniteľných obchodov predtým ako sa stal dobrovolný platca dph?
Timka1
20.02.11,18:15
§ 55
Odpočítanie dane pri registrácii platiteľa

(1) Osoba, ktorá sa stala platiteľom, môže odpočítať daň viažucu sa k majetku, ktorý nadobudla pred dňom, keď sa stala platiteľom, ak tento majetok nebol zahrnutý do daňových výdavkov podľa osobitného predpisu 27a) v kalendárnych rokoch predchádzajúcich kalendárnemu roku, v ktorom sa stala platiteľom, okrem zásob. Daň pri majetku, ktorý je podľa osobitného predpisu odpisovaným majetkom, 26) platiteľ zníži o pomernú časť dane zodpovedajúcu odpisom; platiteľ, ktorý nie je účtovnou jednotkou, použije pri znížení odpočítateľnej dane postup ako platiteľ, ktorý je účtovnou jednotkou. Platiteľ nemôže odpočítať daň, ak majetok nepoužije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ.
tinkas
20.02.11,19:54
a ešte sa chcem uistiť....szčo si kupila dodávku pred dnom kedy sa stal platcom dane...jeho hlavnou činnosťou je kurierske služby...čiže moze si odpočítať dan z kúp auta (aj ked sa stal platcom mesiac po kup) ...otazka je: Či stačí ak ma ako doklad len PPD o zaplatený vozidla a žiadnu kupno-predajnú zmluvu?
KEJKA
20.02.11,19:56
musí mať faktúru od platiteľa DPH so všetkými náležitosťami.
tinkas
20.02.11,20:04
Ďakujem...
Benko
18.04.11,08:41
Prosím vás, ak sa stane sro plátcom dph v priebehu roka, musí používať koeficient?
veronikasad
18.04.11,08:42
Prosím vás, ak sa stane sro plátcom dph v priebehu roka, musí používať koeficient?
čo rozumieš pod používaním koeficientu ?
Benko
18.04.11,09:31
Sorry, myslela som pomerné odpočítanie dane § 50, ale už som doma, ten sa počíta ak prestane byť plátcom v priebehu roka, nie keď začne byť plátcom.
Ešte raz sa ospravedlňujem.