Lonet
20.02.11,19:34
:)Chcela by som poradit, ci mozem pit Vami odporucany caj na zmensenie cyst, alebo v tomto pripade je potrebna ina kombinacia bylin.
Srdecna vdaka za odpoved.
arizona
20.02.11,18:54
A koho sa vlastne pytas??? Aky caj mas na mysli???
Lesia13
20.02.11,19:08
tiež som sa nad tým pozastavila, zrejme poraďáka s nikom psychológ, inak nerozumiem otázke
Psycholog
21.02.11,07:33
:)Chcela by som poradit, ci mozem pit Vami odporucany caj na zmensenie cyst, alebo v tomto pripade je potrebna ina kombinacia bylin.
Srdecna vdaka za odpoved.
Přepokládám, že dotaz je směřovaný na mne, ikdyž takovéto dotazy dostávám zde přes ss nebo mailem na gemmon@centrum.sk.

Cysta je dutina ve tkáni, která má vlastní vystélku. Tím se liší od pseudocysty. Velikost cyst bývá různá, od mikroskopických až po cysty obrovských rozměrů, které obsahují velké množství tekutiny.
Podle původu dělíme cysty na retenční, implantační, hyperplastické - hormonální, fetální, parazitární a nádorové.
Hormonální cysty se objevují v děložní sliznici, v mléčné či štítné žláze nebo ve vaječníku. Jejich příčinou jsou hormonální poruchy – diagnózu stanoví lékař!

Na hormonální poruchy a potíže uvedené v dotaze je čaj:
50 g kořen jehlice trnité + 50 g kořen lopuchu menš. + 100 g kontryhel-alchemilka ob.(Hb.) + 50 g brutnák + 100 g řebříček-myší chvost (Fol.) + 50 g třezalka-ľúbovník (Hb.) + 50 g zlatobýl (Hb.) + 20 g máta peprná (Fol.) + 50 g meduňka-medovka (Fol.) + 40 g květ malvy (Fl.Malvae) + 50 g kopřiva-žihlava (Fol.) + 50 g heřmánek-rumanček + 30 g květ měsíčku-nechtík lek. + 100 g kůra kondurangová (Cort.Condurango)
Jedna lžička na šálek, vařit 3 minuty a pít 2x denně šálek před jídlem 8 až 10 dnů před mensesem, po přechodu při vážnějších onemocněních denně - u Vás denně do konstatování, že cysty zmizely! Dále Vám doporučuji po pět až šest večerů 20 minutová koupel ve vývaru šalvěje, jmelí-imelo bílé a kopřivy-žihlavy – s ponořením jen po srdce!

Ke zmenšení cysty, včetně lékařské péče!!! pijte čaj ke zbavení toxinů z těla:
50 g ovoce černého bezu-bazy + 25 g kořen čekanky + 25 g lusk fazole + 50 g řepík + 25 g břízy + 25 g kmín-rasca ob. (Fr.)
Jedna lžička směsi na 0,2 litru vody, vařit 3 minuty a pít 3x denně po půl šálku před jídlem.
Petr.
Lonet
21.02.11,12:05
Ano, chcela som sa poradit s Vami Peter /nick psycholog/. Zistili mi cysty na stitnej zlaze a chcela som vediet, ci je pre mna vhodne pit caj na zmensenie cyst /caj na zbavenie toxinov z tela/. Je pre mna tiez vhodne pit aj caj na hormonalne poruchy?? Ak ano, mozem ho pit denne spolu so zmesou na zmensenie cyst??? Vdaka za odpoved. Pekny den.
Lonet
21.02.11,12:09
Sorry, pytala som sa Petra s nickom psycholog, ohladom caju na zmensenie cyst, ktory uz odporucal v Porade tym, co maju cysty /mne ich zistili na stitnej zlaze/.
Lonet
21.02.11,12:12
Sorry, pytala som sa Petra s nickom psycholog, ohladom caju na zmensenie cyst, ktory uz odporucal v Porade tym, co maju cysty. Mne ich zistilin na stitnej zlaze
Psycholog
21.02.11,13:49
Ano, chcela som sa poradit s Vami Peter /nick psycholog/. Zistili mi cysty na stitnej zlaze a chcela som vediet, ci je pre mna vhodne pit caj na zmensenie cyst /caj na zbavenie toxinov z tela/. Je pre mna tiez vhodne pit aj caj na hormonalne poruchy?? Ak ano, mozem ho pit denne spolu so zmesou na zmensenie cyst??? Vdaka za odpoved. Pekny den.
Doporučuji zvolit jen jeden z uvedených čajů. Pokud jsou zde náznaky i jiných hormonálních problémů (neznám Váš věk) pak jen první - je to větší množství bylin a dlouhodobější užívání - respektive je možno pití ukončit po zmizení cyst (konstatuje lékař).
Pokud se jedná "jen" o uvedené cysty pak doporučuji druhý čaj ke zmenšení cysty. Pít dle předpisu 3x denně do zmizení problému.
Koupel je vhodná u obou alternativ.
Případně problém konzultujte na 0902 130 988. Samozřejmě čaje nenahrazují lékařskou péči, ale vhodně ji doplňují a urychlují.
Petr
Lonet
21.02.11,15:17
Velmi pekne Ti Peter alias psycholog dakujem za radu. Lekar mi nedoporucil ziadne lieky, chce tie cysty len sledovat. Ja hladam moznosti, ako sa ich zbavit a nie cakat, co bude /problem mediciny/. Chcem sa Ta este spytat, ci mas nejake skusenosti s produktami JOALIS - Jonasove kvapky /MUDR. Josef Jonas/, sidla na Florenci v Prahe. Znama mi ich doporucila, tak som sa obratila na jednu homeopatku, a ta mi povedala, ze cysty na stitnej zlaze suvisia s problemami s oblickami /co aj mam/ a doporucila mi uzivat uz vyssie spominane Jonasove kvapky. Pekny podvecer.
Psycholog
21.02.11,15:39
Je to jen osobní názor, bez zjištění podrobností o celkovém zdravotním stavu: Doporučuji zatím pít čaj (č.2), který je i detoxikační, tedy působí i na ledviny, sice v rámci celého těla, ale v rámci čínské medicíny jeden prvek působí na další atd. Homeopatika jsou zde podpůrné a záleží jen na Vás, zda je aplikujete. Od dr. Jonáše bych souhlasil s JOALIS CRANIUM, který se užívá se k odstranění infekčních ložisek z centrálního nervového systému. Tím se řeší i lymfatické, hormonální problémy.
Petr
Lonet
21.02.11,16:18
Je to jen osobní názor, bez zjištění podrobností o celkovém zdravotním stavu: Doporučuji zatím pít čaj (č.2), který je i detoxikační, tedy působí i na ledviny, sice v rámci celého těla, ale v rámci čínské medicíny jeden prvek působí na další atd. Homeopatika jsou zde podpůrné a záleží jen na Vás, zda je aplikujete. Od dr. Jonáše bych souhlasil s JOALIS CRANIUM, který se užívá se k odstranění infekčních ložisek z centrálního nervového systému. Tím se řeší i lymfatické, hormonální problémy.
Petr

Dakujem velmi pekne za Vas nazor. Myslim, ze mate rozsiahle vedomosti ohladom alternativnej liecby, preto by som sa s Vami chcela poradit a to: ci by bolo spravne pit Vami doporuceny caj a sucasne uzivat 2 produkty z Fy JOALIS: a to na detoxikaciu stitnej zlazy THYREODREN a detox mocovych ciest a oblieciek URINODREN. Uskodila by som si touto kombinaciou??? JOALIS CRANIUM nemam kupeny, ale ak by bol lepsi, urcite zrealizujem, hoci uz mam kupene vyssie spominane dva preparaty /zatial som ich nepouzila/.
Psycholog
22.02.11,08:46
Dakujem velmi pekne za Vas nazor. Myslim, ze mate rozsiahle vedomosti ohladom alternativnej liecby, preto by som sa s Vami chcela poradit a to: ci by bolo spravne pit Vami doporuceny caj a sucasne uzivat 2 produkty z Fy JOALIS: a to na detoxikaciu stitnej zlazy THYREODREN a detox mocovych ciest a oblieciek URINODREN. Uskodila by som si touto kombinaciou??? JOALIS CRANIUM nemam kupeny, ale ak by bol lepsi, urcite zrealizujem, hoci uz mam kupene vyssie spominane dva preparaty /zatial som ich nepouzila/.

Pokud chcete dát přednost již zakoupeným produktům JOALIS, pak nepijte výše uvedený čaj č2. Uragán v organizmu není vhodný, znásobením účinků není prospěšné ani účinné. Tedy až po využití THYREODRENU a URINODRENU začnete pít čaj (č.2) a JOALIS CRANIUM, (ikdyž já bych dal přednost čaji a J.CRANIU a pak aplikaci J.THYREODRENU a URINODRENU dle dávkování dr.Jonáše).
Petr
Lonet
22.02.11,09:13
Pokud chcete dát přednost již zakoupeným produktům JOALIS, pak nepijte výše uvedený čaj č2. Uragán v organizmu není vhodný, znásobením účinků není prospěšné ani účinné. Tedy až po využití THYREODRENU a URINODRENU začnete pít čaj (č.2) a JOALIS CRANIUM, (ikdyž já bych dal přednost čaji a J.CRANIU a pak aplikaci J.THYREODRENU a URINODRENU dle dávkování dr.Jonáše).
Petr

Dakujem za Vas nazor.:) V tej cajovej zmesi je uvedeny aj koren lopuchu menš. /bylinam moc nerozumiem/, mate na mysli koren lopuchu mensieho, alebo je to nejaka ina skratka?? A koru kondurangovu dostanem kupit na Slovensku??? S takym nazvom som sa totiz este nestretla. Vo Vasich prispevkoch uvadzate, ze byliny kupujete v Klastornej pod Znievom. Je to u Mgr. Pavla Mazúra??? Pekny den.
Psycholog
22.02.11,09:45
V tej cajovej zmesi je uvedeny aj koren lopuchu menš. /bylinam moc nerozumiem/, mate na mysli koren lopuchu mensieho, alebo je to nejaka ina skratka?? A koru kondurangovu dostanem kupit na Slovensku??? S takym nazvom som sa totiz este nestretla. Vo Vasich prispevkoch uvadzate, ze byliny kupujete v Klastornej pod Znievom. Je to u Mgr. Pavla Mazúra??? Pekny den.
a) kořen lopuchu menšího - pokud není je možno použít i "lopúch väčší"
b) kordurango je z německého v Čechách užívaného názvu, slovensky: "marzdénia kondurangová" (Marsdenia cundurango Rchb.f.). Omlouvám se, že jsem to neupřesnil.
c) ano, jedná se o Mgr. Pavola Mazúra z Kláštora p. Znievom - kontakt mohu dodat mailem.
Petr
Lonet
24.02.11,14:10
a) kořen lopuchu menšího - pokud není je možno použít i "lopúch väčší"
b) kordurango je z německého v Čechách užívaného názvu, slovensky: "marzdénia kondurangová" (Marsdenia cundurango Rchb.f.). Omlouvám se, že jsem to neupřesnil.
c) ano, jedná se o Mgr. Pavola Mazúra z Kláštora p. Znievom - kontakt mohu dodat mailem.
Petr

Dakujem za upresnenie. Ak mi nebude nieco jasne, ozvem sa na Vas email. :):)