Tasso
20.02.11,19:43
Zdravím vštkých,

som na Porade nováčik - tak s tým trošku "bojujem", ale naša nová kuchynská batéria ma tak "jeduje", že hádam prekonám všetky počiatočné problémy :).

tak k veci - do novej kuchynskej linky sme namontovali vodovodnú batériu Circle firmy Foster. Čo ma maximálne na nej rozčuľuje je "dotekanie" vody ešte po zavretí kohútika - t.j. zavriem kohútik, voda prestane tiecť a po chvíli - po niekoľkých sekundách resp. desiatkach sekúnd si ešte batéria - sama od seba - vypustí "zvyšok" ... ani neviem, ako to mám popísať, znie to takto smiešne :), ale dúfam, že je jasné, o čo ide .
V čom môže byť problém? Spôsob pripojenia, batéria ako taká?
Vopred vďaka za rady.
Peterkrk
21.02.11,12:18
Ak je to táto :

http://www.edrezy.sk/tovar/494-drezy_a_baterie_FOSTER_Circle?PHPSESSID=78fc3279aa 9a8770bcc9d6d1abdb7185

podľa mňa - nemá sitko pri výpuste a tá dotekajúca voda je vlastne zvyšková voda z "učkového ramena" a nedá sa s tým nič robiť...
Tasso
21.02.11,17:39
Áno, je to ona. Neviem, sitko asi nema... Moj manzel je tiez toho nazoru, ze sa s tym nic neda robit, ale ja sa tak lahko nevzdavam :). aspon sa poradim :).
Referencie na vyrobcu neboli zle, takze sa mi nezda sa mi , ze by to bolo len v baterii- akosi mi to nesedi s dobou ... takze hladam dobre rady.
Vdaka za nazor.
Chobot
22.02.11,08:40
Áno, je to ona. Neviem, sitko asi nema... Moj manzel je tiez toho nazoru, ze sa s tym nic neda robit, ale ja sa tak lahko nevzdavam :). aspon sa poradim :).
Referencie na vyrobcu neboli zle, takze sa mi nezda sa mi , ze by to bolo len v baterii- akosi mi to nesedi s dobou ... takze hladam dobre rady.
Vdaka za nazor.

Musela by si nájsť niekoho, kto ti na kolene vyrobí do ústia batérie individuálny perlátor - to je taká kovová či plastová mriežka, ktorá zabráni tomu, aby sa do batérie dostal z ústia vzduch. Alebo kúpiť kruhový perlátor. niečo takéto:

http://www.instarjbc.cz/obchod/perlatory.html

vybrať z toho kovového závitu tú vnútornú sieťku s rámikom a vo zveráku ju vytvarovať do hranata tak, aby sa vošiel do ústia batérie.

Ale ako pozerám, tak to ústie nie je kruhové, ale hranaté, preto štandardný perlátor na to asi nezoženieš. Ak tam ale dáš na mieru vyrobený perlátor, tak ti to ale zase môže zmeniť prúdenie vody pri štandardnom pustení.

Ak dokážeš presne odmerať otvor výpuste, môžem skúsiť doma, či to vôbec pôjde vyrobiť na daný rozmer z nejakého štandardného perlátora. Nezaručujem ti ale, že sa to podarí a že to bude fungovať.
Peterkrk
22.02.11,19:03
Ten nápad s ručne upraveným perlátorom (sitkom) je dobrý, ale ako zabezpečiť aby nevypadoval pod tlakom vody a aby sa dal čistiť ?
Chobot
23.02.11,19:23
Ten nápad s ručne upraveným perlátorom (sitkom) je dobrý, ale ako zabezpečiť aby nevypadoval pod tlakom vody a aby sa dal čistiť ?

To je ďalší problém. Ale dalo by sa ho vlepiť zo strany ústia do batérie silikonovým tmelom a v prípade čistenia by sa silikón dal nožíkom uvoľniť či vyškrabať.