vanilka
20.02.11,20:24
mozem brat do uvahy cast prijmu (na zmluvu) a cely mesiac pri vypocte zamestnaneckej premie ak zvysnu polovicu pracoval ZC na dohodu o pracovnej cinnosti? alebo nie.......v zakone o dani z prijmov sa pise

2) Ak zamestnanec dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac len na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, 122c) tento mesiac sa do obdobia uvedeného v odseku 1 písm. a) druhom bode nezapočíta.

ale on v tom istom mesiaci pracoval aj na zmluvu!!!

poradi niekto???
Rozalka
20.02.11,19:35
Veď je to jasne napísané:
dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac len na základe dohôd .... nezapočíta

ale v tvojom prípade si napíš vetu: dosiahol posudzované príjmy za kalendárny mesiac NIELEN na základe dohôd .... čiže započíta.
vanilka
08.03.11,19:35
chcela by som sa este opytat, znama ma sokovala, ked mi povedala, ze ak ZC pracoval viac ako pol roka na zmluvu a zvysok mesiacov na dohodu....napr. 7 mesiacov zmluva a 5 mesiacov cisto len dohoda, tak mu zamestnanecka premia patri za plnych 12 mesiacov nielen za 7!!! ja som jej oponovala, ved v zakone sa pise, ze odobie kedy ZC pracoval na dohodu sa mu nezapocitava..... tak teraz som z toho jelen...ako to ma vlastne byt???