elikovic
20.02.11,20:47
Príjemný deň,
chcela by som sa spýtať ako je to s financovaním školských klubov? Viem, že príspevok platia aj deti, ale to určite nestačí na všetky náklady spojené s činnosťou ŠK. Viem, že existuje normatív na žiaka, ale i tak by ma zaujímali všetky zákony a predpisy, ktoré k činnosti ŠK existujú. Po prečítaní mnohých príspevkov tu, v PORADE, zisťujem, že dokážete odborne, rýchlo reagovať a dokonca uvediete aj dané zákony, predpisy.... V tých spletiach paragrafov, výnimiek a noviel pomaly nevieme, čo platí a je reálne a čo už netreba čítať.
Vedel by mi niekto, prosím, uviesť, či je možné v ŠK pri počte 30 detí zamestnávať 2 vychovávateľky?
Ďakujem za reakcie, odpovede, odporúčania! Aj za prácu pani vychovávateliek, vážim si ju!
esterka3
28.02.11,17:39
Ahoj, neviem, či Ti pomôžem, ale snáď aj trocha áno. Posielam Ti Školský zákon (245/2008) - tam si pozri §114 odstavec 2, ktorý hovorí o počte detí v oddelení ŠKD.
Zároveň zasielam aj zákon o financovaní škôl....no neviem, či Ti to nejak pomôže, lebo problematika normatívov je rozpracovaná niekde niekde.
Ak máš záujem pozrieť si zákon o ŠKD, tak pozri 306/2009 ...alebo Ti ho môžem poslať.
esterka3
28.02.11,17:42
Ahoj, neviem, či Ti pomôžem, ale snáď aj trocha áno. Posielam Ti Školský zákon (245/2008) - tam si pozri §114 odstavec 2, ktorý hovorí o počte detí v oddelení ŠKD.
Zároveň zasielam aj zákon o financovaní škôl....no neviem, či Ti to nejak pomôže, lebo problematika normatívov je rozpracovaná niekde niekde.
Ak máš záujem pozrieť si zákon o ŠKD, tak pozri 306/2009 ...alebo Ti ho môžem poslať.
oprava: teraz vidím, akú hlúposť som napísala....takže problematika normatívov je rozpracovaná niekde inde :-)