Idtomasko
20.02.11,23:50
Dobry den, mal by som este jednu otazku. Momentalne som studentom posledneho rocnika na vyske a chcel by som si zalozit s.r.o. a ako sidlo by som chcel uviest byt v ktorom byvam. Byt patri mojim rodicom a je napisany na nich. Ja by som si ho vsak chcel uvies aj ako sidlo spolocnosti. Co budem k tomu potrebovat. dovod je ten ze k svojmu podnikaniu nepotrebujem kancelariu ani nic a nechce sa my vyhadzovat 30 eur mesacne za virtualne sidlo spolocnosti. Dakujem za rady
pavol54
21.02.11,05:27
Nájomnú zmluvu + doklad majiteľov a o vlastníctve nehnuteľnosti = predložiť na živnostenský úrad.
KEJKA
21.02.11,05:46
doklad - LV budeš potrebovať o.i. doložiť k Návrhu na zápis sro do OR.
Nájomnú zmluvu v takom prípade nepotrebuješ, ale potrebuješ Súhlas vlastníka /rodičov/.
zalobaba
21.02.11,06:39
doklad - LV budeš potrebovať o.i. doložiť k Návrhu na zápis sro do OR.
Nájomnú zmluvu v takom prípade nepotrebuješ, ale potrebuješ Súhlas vlastníka /rodičov/.

V BA nie je potrebné ani to LV, stačí súhlas vlastníkov nehnuteľnosti s umiestnením sídla spoločnosti.
Idtomasko
21.02.11,09:12
takze bude treba LV alebo nebude? a ohladom toho suhlasu to mi da to tlacivo kto alebo ako vyzera dakujem :-D
KEJKA
21.02.11,09:34
takze bude treba LV alebo nebude? a ohladom toho suhlasu to mi da to tlacivo kto alebo ako vyzera dakujem :-D
ja som dávala LV aj súhlas vlastníka, nemám odskúšané bez LV.
Súhlas - je to jedna veta vlastníka, že súhlasí s umiestnením sídla firmy vo svojej nehnuteľnosti, byte, LV č. adresa
podpis
pavol54
21.02.11,11:53
V BA nie je potrebné ani to LV, stačí súhlas vlastníkov nehnuteľnosti s umiestnením sídla spoločnosti.
Ako bez LV dokážeš že si vlastníkom nehnuteľnosti? To by som potom odsúhlasil umiestnenie firmy v ktorejkoľvek nehnuteľnosti. Alebo stačí povedať:"ja som vlastník tej a tej nehnuteľnosti a súhlasím s umiestnením s.r.o-čky v nej" ?
sroservis
21.02.11,12:40
Dobrý deň,

podľa mojich skúseností na obchodnom registri originál listu vlastníctva nie je potrebný, ale vždy pre istotu prikladám vytlačený výpis z katastrálneho portálu.

Všetko dobré.
zalobaba
21.02.11,12:49
Ako bez LV dokážeš že si vlastníkom nehnuteľnosti? To by som potom odsúhlasil umiestnenie firmy v ktorejkoľvek nehnuteľnosti. Alebo stačí povedať:"ja som vlastník tej a tej nehnuteľnosti a súhlasím s umiestnením s.r.o-čky v nej" ?

Nemusíš mať sídlo v nehnuteľnosti, ktorej si vlastníkom.

Sídlo –
§ 2 ods. 1
písm. a) ZOR

listina ,ktorou sa preukazuje vlastnícke právo alebo užívacie právo k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla do obchodného registra podľa osobitného predpisu
pavol54
21.02.11,14:58
Ja som to ani netvrdil, opakovane tvrdím že len vlastník môže dať právo k užívaniu, ak nepreukáže vlastníctvo tak je len domnelý vlastník. Niektorí domnelí vlastníci dokážu predať aj cudziu nehnuteľnosť ako vlastnú.