bajdinka
20.02.11,23:53
Dobrý deň potrebovala by som poradiť. Mám v prenájme nebyt. priestor od družstva. Je to bývalá kočíkáreň a tento priestor kedysi mala moja predchodkyňa a ho na vlastné náklady prerobila, zaviedla vodu, vybudovala osvetlenie, steny, dvere, sprch. kút- proste aby ho mohla využívať na služby. Po dohovore s ňou som jej vyplatila za toto odstupné a družstvo spravilo so mnou novú náj. zmluvu. Priestor ale bolo ešte potrebné rekonštruovať a tak som si ho upravila.Medzitým sa družstvo vymenilo a mne ostala povodná zmluva. Ja som sa rozhodla tento priestor postúpiť nejakej novej nájomníčke s tým, že mi vyplatí moje investície. Nové družstvo (nový predseda) so mnou súhlasil že buď si možem za seba nájsť náhradu, alebo spíšu so mnou novú nájomnú zmluvu. Podpísala som ukončenie povodnej zmluvy s tým, že mi bud prinesie novú, alebo to medzitým postúpim..Nová nájomníčka ktorá prejavila záujem a mi mala priniesť dohodnutú čiastku, mi priniesla o 200tis menej korún, že mi viac nedá a potom ako som sa dozvedela, išla rovno za predsedom aby sa s ním dohodla poza moj chrbát. Aký mám nárok na vrátenie peňazí? nie je to náhodou niekde v zákone niečo ako zhodnotenie majetku? Kedže mi odmietli dať novú náj.zmluvu ako postupovať? Mám zavolať súdn. odhadcu aby priestor ohodnotil a po kom potom požadovať peniaze? alebo priestor uviesť do povodného stavu? to znamená všetko rozbúrať..Majú ma právo ku dňu skončenia nájmu vysťahovať, keď nemám kam a mám tam svoje peniaze?? ďakujem za všetky rady