slavo.slavo
21.02.11,09:11
Dobry den,
mam zaujem inzerovat cez Google adWords. Ako je to s platbou DPH, nakolko sa jedna o sluzbu kt. dostavam z clenskeho statu EU - Irska. Jedna sa o sluzbu typu: Služby sú predmetom reverzného vyúčtovania – DPH účtuje príjemca podľa článku 196 Smernice Rady 2006/112/ES. Tak je to uvedene na fature od Google adWords.

Uz som registrovany ako DPH 7a. (vyuzivam to kvoli prijmom z Google adSense) Je dostatocne uvadzat iba do statistik sluzby, kt. som prijal, alebo treba z nich odvadzat aj DPH, tj. zaregistrovat sa ako platca DPH?

Dakujem za pomoc.

Slavo
PeterGazo
21.02.11,09:21
ak ste registrovany podla spominaneho bodu 7a v DPH, tak ste platcom DPH pre tieto ucely. Cize neplatite DPH zo sluzieb, ktore poskytujete, ale platite DPH, ked nieco kupite zo zahranicia alebo predate do zahranicia v ramci EU. Cize musite DPH odviest a podat danove priznanie k DPH.
Ci sa da vyrovnavat prijem z Google AdSense s DPH s vydavkami za sluzby zo zahranicia s DPH, vam odporucam riesit s Vasim uctovnikom.
gpg
16.11.13,20:58
Dobrý deň,
presne tento problém riešim aj ja. Viete ma usmerniť? Ďakujem
Anna
nika.sum
17.11.13,05:38
Ked prijimate sluzby podla § 15 odst.1 (kam patri aj z google sluzba) musite byt zaregistrovany podla § 7a, to pisete ze ste. Mate povinnost takto prijatu sluzby samozdanit, ale kedze nie ste platitel Dph, ale iba registrovany podla 7a nemate narok na odpocet DPH. Vy musite za mesiac kedy ste prijal sluzbu (fakturu) podat DP DPH a dph zaplatit (do 25-teho nasl.mesiaca). Ak poskytujete sluzby podla § 15 odst.1 (z toho co pisete tak asi ano) musite podavat suhrnny vykaz (§80 ZoDPH), vami poskytnute sluzby potom zase zdanuje odberatel, vy ich uvadzate iba v suhrnnom vykaze.