Vivi
21.02.11,09:45
chcela by som sa poradit,vo firme su zamestnanci cudzinci z Ciny,pracovali vo firme za rok 2010 viac ako pol roka,cize mi vychadza,ze su rezidenti. MOze im zamestnavatel urobit rocne zuctovanie dane?ak ano,je k tomu potrebne nieco specialne?Ak mali v prvom polroku prijmy aj v Cine,je potrebne to nejako zohladnit,zapocitat do RZ?Dakujem za rady.
carolinna1
22.02.11,07:37
No mne to vychadza tak, ze ak mali prijem zo zahranicia, tak im nie je mozne vykonat RZD zamestnavatelom.
ivka70
22.02.11,07:44
Predpokladam, ze mali prijmy pol roka v Cine, takze si musia sami podat DP.
Vivi
22.02.11,07:45
a ak nemali - cize ak boli napr.v cine bez prace 5 mesiacov,potom prisli sem a tu pracovali dajme tomu od juna, vtedy moze zamestnavatel vykonat RZ?ak prilozi zamestnanec nejake cestne vyhlasenie,ze bol dobrovolne nezamestnany?
Vivi
23.02.11,21:00
pomoze niekto?
jales
24.02.11,12:43
Neviem koľko ich máš. Ale ja by som im radšej urobila daňové priznanie a poslala ich na daňový úrad, nech sú oni zodpovední za to, čo tam udajú a nie Ty vo firme keď urobíš RZD.
profesional
24.02.11,12:47
Ak ma danovy rezident SR prijmy zo zahranicia, nie je mozne vykonat rocne zuctovani a musi dojst k podaniu danoveho priznania.

Ak danovy rezident SR nemal prijmy zo zahranicia a z uzemia SR nemal prijmy kvoli ktorym by nebolo mozne urobit zuctovanie, tak ho urobit mozne je.

To ze zamestnanec nemal ziadne inej prijmy, napr. v zahranici - nemusi nijako preukazovat. Nakolko danovnik prijmy priznava a teda nejde o popieracie konanie.

Ak mal zamestnanec aj prijmy z Ciny, tak musi podavat danove priznanie. Nakolko s Cinou nemame uzatvorenu dohodu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, aj ked prijmy v Cine zdani, musi ich zdanit este raz u nas a dan zaplatena v Cine sa nezapocitva voci splatnej dani u nas.