jued
15.12.05,11:42
Ahojte, ked mozte, tak mi prosim Vas poradte.
Mame naves ( nie je novy) na leasing, zaplatili sme akontaciu a prvu splatku. Majitel sa rozhodol , ze uvedeny leasing postupi na inu firmu a vyfakturoval mu postupenie navesu za sumu 150000,- + dph (http://www.porada.sk/showthread.php?t=7176), celkom sumu 178500,-Sk. Ako mam zauctovat tuto fakturu? A celkom ako sa postupuje s uctovanim leasingu na strane najomcu ak ju postupi na niekoho ineho? Jedna sa o leasing od 01.01.2005.
Za kazdu pomoc Vam budem nesmierne povdacna.
andrej_rv
15.12.05,18:57
Akosi sa nikomu nechce, však ? Možno aj preto, že informácií nie je príliš veľa. Nájomca účtuje v JÚ alebo PÚ ? Došlo k postúpeniu nájomnej zmluvy na nového nájomcu bez zmeny podmienok (nezmenila sa nájomná zmluva ako celok) ? Ako bol vysporiadaný prenájom s lesingovou spoločnosťou (obdržali ste nejaké zúčtovanie, faktúry alebo dobropisy) ? Vyfakturovaná hodnota postúpenia (odstupné) je vyššie, zhodné alebo nižšie ako neodpísaný zostatok istiny ? Po doplnení otázok bude ľahšie zaujať nejaké stanovisko alebo aspoň otvoriť diskusiu...
muriam
13.01.06,11:32
vidim ze nik nereaguje
skusim to ja
tiez sme postupili leasing,
od LS sme dostali dpb na zaplatenu zvysenu splatku,
dalej sme dostali zmluvu o prevode prav, kde sa pise
1. vratia zvysenu splatku
2.novy najomca zaplati zvysenu splatku LS
3.dohoda - sucastny najomca /my/ a LS, ze LS postupuje na nas svoju pohladavku voci buducemu najom. v nomin.hodnote
4. a este ze my a LS sa dohodli na zapocitani odplaty za postupenu pohl., ktoru ma zaplatit sucasny najom. ako postupnik LS ako postupcovi podla odsekov 2.,3., proti pohl.sucasneho najom. voci LS podla ods.1. a zostatok
pohl. sucasn.najom. LS vrati
a teraz babo rad
kinska
16.01.06,11:51
Ahojte,

neviem či píšem správne, lebo som novoužívateľ tejto stránky. Prosila by som Vás všetkých o urgentnú odpoveť, lepšie povedané o urgentnú pomoc pri mojom probléme.

V roku 2004 v decembri som prebrala leasing úžitkového auta po druhej firme.
Údaje o leasingu :
Pôvodná leasingová zmluva :
obstarávacia cena v Sk bez DPH : 327 731,10
vopred zap.časť obst.ceny bez DPH: 98 319,30
doh. kúpna cena bez DPH : 84,00
poplatok 3 900,00
dátum uzatvorenia: 25.2.2004

hodnota za ktorú mi postupník , leasing postúpil : 117 647,10 bez DPH
dátum postúpenia : 25.12.2004

Prosím ešte raz, o urgentnú pomoc, pri určení odpisu istinu .