MAVEL
21.02.11,15:15
Chcem sa opytat ci je dajaky program, ktory mi bude monitorovat stav pripojenia?
napr. v danom intervale by odosielal a potom prijimal data niekde na server a tak monitoroval upload a download? Pripadne zaznamenaval vypadky v pripojeni, chyby v prijimani, odosielani a pod...
davnejsie som mal zopar problemov z internetom, ktore sa mi podarilo odstranit, no download vacsich suborov blbne resp. sa zasekne a nepokracuje. Potreboval by som dajako analyzovat pripojenie pocas jedneho tyzdna...
Dakujem
Fero11
21.02.11,15:14
Urcite taketo servery existuju (nikdy som sa o to nezaujmal, pretoze na monitorovanie pouzivam cacti na linuxe), ale predpokladam, ze budu platene.
V prvom rade musi tvoj router podporovat SNMP , t.j protokol ktory dokaze data na server odosielat.
Su aj routery, ktore dokazu monitorovat, napr ja mam router board s mikrotikom, kde sa da nastavit monitorovanie kazdej IP adresy atd .... samozrejme po vypadku prudu, alebo restarte si to neuchova v pamati, ale sa to nuluje, preto to mam pripojene na lokalny server kde bezi cacti.
Takze je potrebne najst nejaky server, ktory poskytuje takuto sluzbu, alebo potom investovat do nejakeho routera, ktory taku sluzbu ma.
MAVEL
21.02.11,15:34
Urcite taketo servery existuju ...
zle sme sa pochopili, potrebujem program, ktory mi bude odosielat data na server a prijimat data zo servru a monitorovat rychlost a chyby prenosu.
server by som vyuzil napr. miesto kde mam webove stranky
Fero11
21.02.11,16:04
Serverov je velmi vela druhov (web stranky su na web serveroch (napr. apache ))
Predpokladam, ze chces svoj router monitorovat 24/7, ako som uz pisal, mal by mat moznost SNMP. Kedze routery maju malu pamat, tak sa vela udajov do nej nezmesti, potom sa do pamati ulozi len par KB (podla nastavenia) a raz za cas sa odoslu pomocou SNMP na server. Na servery je sluzba, ktora data prijime a spracuje ich napr. do grafov (alebo aj cisel)
Napr. toto je moj graf z januara (je mozne pozret akykolvek casovy interval) na ukazku som tam dal len celu linku a dvoch klientov.

Co sa tyka vypadkov, tak takmer kazdy router by mal mat logovanie
Fero11
21.02.11,16:06
zle sme sa pochopily, potrebujem program, ktory mi bude odosielat data na server a prijimat data zo servru a monitorovat rychlost a chyby prenosu.
server by som vyuzil napr. miesto kde mam webove stranky
Alebo myslis len program, ktory nainstalujes vo windowse a monitoruje len vtedy ked si na nete ??
MAVEL
21.02.11,17:35
Alebo myslis len program, ktory nainstalujes vo windowse a monitoruje len vtedy ked si na nete ??

ano, nieco take. Som stale pripojeny...
Fero11
21.02.11,17:49
Tak ze vraj connection-meter je dobry http://www.slunecnice.cz/sw/connection-meter/
MAVEL
21.02.11,18:09
Tak ze vraj connection-meter je dobry http://www.slunecnice.cz/sw/connection-meter/
vyskusam, ale myslim si, ze to nie je ono...
tam nenastavim, aby mi napr. kazdu hodinu odoslalo 100Mb dat a 100Mb prijalo a zanamenalo rychlosti pripadne chyby...
Fero11
21.02.11,18:54
vyskusam, ale myslim si, ze to nie je ono...
tam nenastavim, aby mi napr. kazdu hodinu odoslalo 100Mb dat a 100Mb prijalo a zanamenalo rychlosti pripadne chyby...
Celkom nechapem preco chces nastavovat, aby kazdu hodinu odosielalo a prijimalo 100MB
Co si predstavujes pod pojmom chyby (stratene packety) ?
MAVEL
21.02.11,19:57
Tak to poviem inak:
chcem urobit statistiku pripojenia.
Potrebujem co najpresnejsie udaje o pripojeni a to po cely tyzden, presne v ten isty cas, aby som vyhodnotil 24h priemer rychlosti uplinku i downlinku a to nie len 24h ale i na kazdu hodinu zvlast pocas 7 dni a pod.
Fero11
21.02.11,20:30
No a skusal si ten connection-meter ? Ja ho sice nemam, ale ze vraj je fakt dobry, tak si myslim ze to dokaze, skus pogooglit a nieco si o tom precitaj
MAVEL
21.02.11,22:01
nasiel som tam nieco co by sa mi hodilo, no je to funkcne az v reg. verzii...
mpca
22.02.11,05:41