sheida
21.02.11,15:31
Dobrý deň, rok bývame v novom byte a rok mi žerie nervy suseda. Je to stará tetka, ktorá býva pod nami a zároveň je domovníčka. Funkcia je len formalitou, lebo vo vchode nerobí okrem ohovárania nič.
Keď sme byt kúpili, išli sme jej ukázať povolenie na prerábanie a bola milučká. Prerábanie trvalo mesiac a robilo sa každý deň len do štvrtej. Prvé dva týždne bola spokojná a potom jej šiblo. Obvinila nás, že je špina, pritom som ja chodila 3x denne zmývať. Potom, že sme pokazili výťah-ten je pokazený vraj od nepamäti a teraz viac nejde ako ide, že sme pokazili bránu- to vraj pohodila kšeft svojej rodine a brána je šmejd, ktorý roky poriadne nefunguje. Vyvrieskala sa na robotníkov, že pília dvere na balkóne. Bola som za ňou, aby mi prišla ukázať tie dvere, lebo sme zatiaľ v byte nemali ani jedny. Odpoveď bola:"to pílili tí, čo prerábajú vedľa."Tak som sa opýtala, prečo prišla vrieskať k nám. Ona:"No, a?"
Nervy majú na ňu všetci, okrem asi troch susediek, ktoré sú s ňou kamarátky.
Po všetkých týchto výmysloch sa zamerala na môjho dvojročného syna. Stačí, že mu spadne autíčko a stará mláti na radiátor ako pominutá. Zastavila ma a povedala mi, že so synom máme niečo robiť, lebo je šibnutý. Vysvetlila som jej, že ho upozorňujeme, aby nedupkal, nebuchol s niečím, ale je to dvojročné dieťa. V našom byte 10 rokov nikto nebýval a ona chce mať naďalej také ticho. Povedala som jej, že ju ľutujem, ale býva v bloku, vo 4-izbovom byte sama a keď sa jej nepáči, tak nech volí iné bývanie.
Uznám, že niekedy dieťa pobehne a v bloku všetko počuť, ale čo mu mám nohy zlomiť. Chodíme k babke, tak nie sme aj pol dňa doma, chodíme vonku na niekoľko hodín. Syn chodí spať o pol siedmej večer a vstáva o siedmej ráno. Večer teda hluk nerobí. Dnes sa potkol a spadol s kolienkami a už treskot - o tretej poobede.
Nad nami bývajú chlapci- 5_ročné dvojčatá. Tí hrajú doma hokej do 10 večer a nikdy by som sa nešla sťažovať. Povedala som jej to, tak mi povedala, že keďže to oni robia nám, tak mi to prikazujeme robiť nášmu synovi, aby ona nemala pokoj. CHORÉ!!!!!!!!!
Vraj aj môj syn skáče ráno z postele. Tak jej vravím, že on spí ešte v postieľke, z ktorej by ťažko vyskočil. Ona:"neverím"
Muž mi vraví, nech sa na ňu ...., ale mňa nenormálne vytáča, že niekto, keď už nevie čo, tak sa ventiluje na dvojročnom dieťati.
Blok vraj mali zatepľovať, ale ona a kámošky, ktoré sú vraj chudery vdovy a to si môžu držať 4-izbové byty, nebudú súhlasiť kvôli bohatým, ktorí si prerábajú byty.
Inak ona nenormálne fajčí. Ide to k nám cez stupačku, cez balkón , okná. Cítime sa ako v krčme. Je to taký alkoholovo- cigaretový smrad. Fajčí aj v spoločných priestoroch. Stará sedí len doma, nanajvýš ide do obchodu s furíčkom, asi po chlast. Raz za čas robí v noci "párty". Neviem si predstaviť, koľko vyfajčí denne, ale susedia vravia, že idú skapať, keď k nej idú, keď niečo potrebujú. Neviem, prečo si zvolili za domovníčku osobu, ktorá nič nerobí a keď k nej človek zazvoní, tak mnohokrát ani neotvorí dvere.
Minule ma zastavila suseda z prízemia s otázkou: "Tak čo, už vám pani K. pripravila"pekné"chvíľky?" Takže okoreňuje život mnohým.
Viem, že ma možno mnohí odsúdite a starej uznáte, že má pravdu, ale bývame v bloku. Naschvál hluk nerobíme, chudáka dvojročného syna pérujeme jedna radosť, aby bol ticho. V predošlom bloku sme mali pod sebou susedu - najväčšiu nerváčku bloku a tá sa ma mnohokrát opýtala, čo sme tak ticho. Boli sme tak isto "hluční", ako teraz. Aj ja mám rodičov, ktorí majú 70 rokov a aj tí nad starou krútia hlavou.
Čo robiť?
Ďakujem
sito
21.02.11,14:47
Fakt, prečo robí domovníčku???

Vieš s takými to je ťažko. Asi budeš musieť len počkať, kým ju ...
arizona
21.02.11,14:49
Ferdosondo
21.02.11,14:59
Fakt, prečo robí domovníčku???

Vieš s takými to je ťažko. Asi budeš musieť len počkať, kým ju ...
Ak by ju dobre vytočila, možno by sa ten proces urýchlil ...
Ale vážne. Najlepšie si ju nevšímať. A ak nepomôže tak nech ju manžel riadne niekde pošle, keď príde otravovať. Ja som bol tiež domovník. Neboj sa domovník nemá žiadne právomoci, akurát si to môže namýšľať. Aj moje dve deti keď boli malé buchotali a susedovci, keď som sa im ospravedlňoval vraveli, že to je predsa normálne a nie je to až tak strašné.
Petra Nová
21.02.11,15:16
Juj, či si toho napísala.:) Ak sa človek vyhovorí, aspoň sa mu uľaví. Ono, susedov si nik nevyberá a musí sa s nimi naučiť žiť. Podľa mňa manžel prejavil značnú dávku mužskej racionality, keď povedal"kašli na ňu!". Neviem, ako si zručná v komunikácii s ľuďmi, ale ja sa držím zásady, že treba byť sám sebou a ak som presvedčená, že nerobím nič (ani moja rodina), čím by som znepríjemňovala život ostatným susedom, tak by som bola k takýmto sťažnostiam hluchá. A susedke by som slušne povedala, že na tom neviem nič zmeniť a šmitec. S niekým sa skutočne nedá rozumne rozprávať, tak každá argumentácia sa míňa účinkom. A vyvoláva ďalšiu polemiku, ktorá nikdy neskončí. A vždy by som hovorila len za svoju rodinu, lebo odvolávať sa na iných, čo robia zle, tiež nevedie k ničomu, len k ďalšiemu šušušu a zhoršovaniu susedských vzťahov v celom vchode.
Tak by som to riešila ja a len dúfam, že takýmto sa v budúcnosti nebudem musieť zaoberať .;):)
Erzebeth
21.02.11,15:49
Nechaj chlapca, nech sa hrá. Keď chce mať suseda úplné ticho, nech ide bývať na salaš. V byte je proste všetko počuť. Slušne ale rázne by som ju požiadala, aby nás s takými vecami neobťažovala. Veru rázne by som. Druhý krát by neprišla. Niekedy ustupovať nie je kam.
ivka70
21.02.11,16:08
Syna by som naucila buchat na radiator, ked zacne suseda buchat, ze vas zdravi a treba ju odzdravit spat :).
Inak kamoske takto syn zacal kvoli debilnej susede, co stale klepala na radiator, koktat. Takze to neber na lahku vahu.
sheida
21.02.11,17:20
Aj môj otec vraví, že jej aj pôjde pripáliť, lebo takým tempom sa rýchlo prekúri do hrobu.
Niekedy si poviem, že môj syn je len dieťa, ktoré sa hrá a ja prenášam svoju nervozitu naňho a kričím naňho kvôli obyčajnej......
maurer2
21.02.11,17:45
Na nic necakaj je to tvoje dieta a mas tiez prava len ich vyuzi nenechaj si na hlavu ..... a IVKA 70 ma pravdu !!! na dieta zbytocne nekric to nie je jeho chyba ze starej sibe !!!!
220870
21.02.11,18:05
Poriadna po papuli to občas vyrieši.Ja by som vedel ako s takýmto individuom , vybabrať mám dobrého známeho cigáňa,ten by jej to vedel vysvetliť.
Gapo
21.02.11,18:19
Mesiac trvalo prerábanie, tak sa potom nečuduj, že babu šľak triafa.
Treba sa vžiť aj do role starších a nie radiť ako komu dať po papuli, kto si neužil kompletnú prerábku bytu robotníkmi, čo sa správajú ako v neobývanej stavbe, nevie čo to je. Niekedy je dobré sa vžiť do pocitov toho pod vami. Teraz to nemyslím na konkrétny prípad, ale kto nezažil, neuverí.:cool:
Petra Nová
21.02.11,18:35
Gapo, súhlasím s Tebou. Po niektorých posledných príspevkoch som mala pocit, akoby ich nepísali dospelí ľudia.:rolleyes:

Nemám nič proti "kultu dieťaťa", ale aj dieťa treba viesť k tomu, že okrem rodičov žije aj s ďalšími ľuďmi. Nikdy nezabudnem na otrasný zážitok, keď v trolejbuse nechcelo dieťa pustiť sadnúť dedka, ledva stojaceho, na vedľa neho volné miesto. A samozrejme, matku ani nenapadlo niečo s tým urobiť.:eek:
ACCNT
21.02.11,18:52
sorry, ale mesiac ste trieskali v bytovke? ste normalni? ja by som bol tiez agresivny...co si myslite, ze vsetci sa chodia flakat do prace? niekto moze byt aj doma a ked mu pol dna niekto trieska....
pred tyzdnom susedia prerabali jadro...trvalo im to 4 dni! a ze narobili bordel mi az tak nevadilo, ostatni susedia su bordelari co si vodia kadejake individua a neporiadok sa stratil pri tom, co tu ostatni nanosia. ale samozrejme sa ti prerabajuci snazili upratovat.

a ked sa vam nepaci, ze ako domovnicka nic nerobi...nech sa paci, navrhnite sa vy, ked sa budete viacej starat.
presne taku dochodkynu mame vo vchode-stale je nespokojna, ale ze chce byt domovnickou sa neprihlasi. ostatni by ju kludne zvolili.

a ohladom toho jej spravania. kedze vase pokusy o ticho nepomahaju, ja by som sa nespraval tak ako to robite vy. normalne by som zil a odbuchaval jej. vsak ani u nas nie je stale uplne ticho od susedov(obcas daco spadne, obcas robia rezne, ....), a nikoho preto nestrielame.

nabuduce ju odkazte na policiu, na vyhlasky o nocnom klude(teda ze cez den mozte buchat),....
ako najlepsie riesenie vidim najst novy byt :)
sito
21.02.11,20:18
Komu?
220870
21.02.11,20:47
Byt dokáže za týždeň prerobiť len idiot ktorý nemá šajnu o stavebníctve.
Oliwa
21.02.11,23:26
Keď to nejde so susedou po zlom, skús po dobrom... ;)
Pozvi ju na kávu a ponúkni domácim zákuskom v čase, keď vieš, že tí dvaja šarvanci nad Vami veselo žijú :D... A Tvoj malý sa Vám počas návštevy môže pekne hrať pri nohách napr. s Legom - to je nehlučné... :)
A navrhni susede, že ste s manželom rozmýšľali nad utužovaním susedských vzťahov a dospeli ste k názoru - že jej ponúknete výmenu svojho bytu za jej... :eek:
Ak tí šarvanci nad Vami budú dosť hluční, mohla by oceniť ticho a pokoj Tvojej domácnosti, chuť koláča i vôňu kávy - a dať Vám navždy pokoj... :---
Čo Ty vieš, čo ju kvári? Má deti, vnúčatá? Chodia ju navštevovať? Možno je nešťastná, opustená a jednoducho žiarli na Tvojho malého, lebo nemá pri sebe vlastné vnúčatá... Je to síce len hypotéza, ale nedá sa vylúčiť... :rolleyes:
Ľubomír
22.02.11,04:01
Nič si z toho nerob. Dvojročné dieťa nemôže narobiť taký hluk, že by suseda nemohla v kľude žiť pod vami. To snáď pochopí každý. Čo sa týka mesačného prerábania bytu je to horšie ale nie nepochopiteľné. Bývam v paneláku a už sa tu prerábali jadrá v mojom okolí všade. Jednoducho to treba prežiť. Nakoniec som aj prerábal jadro a ostatní to tiež museli tolerovať. Taký je život v bytovke. Nešikanuj svoje dvojročné dieťa kôli netolerantnej susede. Jej sťažnosti neber vážne. Kašli na ňu. Iné ti poradiť neviem.
lubica_02
22.02.11,04:19
Byt každý upravuje podľa vlastných možností, určite mesiac netrieskali. Takúto susedu poznám, mali sme takú. Vadilo jej , že deti chodili, hrali sa s autíčkami po zemi / cez deň/, len na koberci, dokonca aj pes aportoval, keď nikto ani pes nebol doma, stále nadávala zvonila, bolo to hrozné. Sú to ľudia, ktorí nie sú spokojní ani sami so sebou, všetko im lezie na nervy - takí by mali bývať v lese na samote a možno by im vadilo aj tam všetko. Nič s tým neurobíš, najprv skúsiť po dobrom, ale u nás pomohol môj zať, ktorý jej to vysvetlil po svojom. Držím palce, aby sa zmenila alebo odsťahovala.
Rado66633
22.02.11,05:54
.....dat si kuklu a zabit --------
helas
22.02.11,06:07
No, mala som podobný problém. Mám tri deti / narodili sa v priebehu troch rokov, takže rovnaki/ bývame v bloku, pod nami bývali manželia vtedy s jedným synom 12 ročným,ale my sme mali 3 deti, chlapcov a tak keď sa naučili chodiť no to bol buchot, rachot, darmo som ich upozorňovala, darmo trestala...Pán sused sa stále sťažoval / jeho manželka nie, vždy hovorila veď sú to deti/Po čase, keď už moje deti vyrástli a ich syn sa oženil, mali dvoch chlapcov, pochopil, čo sú to decká v byte, je to živel, ktorý musí ustať sám.
Dnes sme susedia, ktorí sa pozývajú na kávu, aj ich vnuci už vyrástli a už nebehajú po byte ako splašené kone, moje deti už majú svoje deti a majú také isté problémy ako sme mali my, ale to je už problém bývania v paneláku. To je život v paneláku.
lubko6394
22.02.11,06:10
Mňa z toho napadla jedna otázka - Nedali ste si v rámci prerábky na podlahu dlažbu, alebo plávajúcu podlahu bez protihlukovej podložky ? Mne to kedysi spravila suseda o ktorej som pomaly ani nevedel, že existuje ...
magno
22.02.11,08:25
......ze mate taketo problemy v panelaku dokazem pochopit,lebo tam je naozaj pocut vsetko,ale ked vam cez plot na zahrade visi stara,protivna suseda a vykrikuje na miniaturneho pekineza,ze ma zmiznut od jej plota lebo ju rusi tym ako tam beha ( po trave ) a jej tiez nie celkom kompletny manzel vam o 23,00 silnou baterkou svieti zo svojej strechy ( kde sa vo svojom pokrocilom veku vysplhal ) do okien , tak to je uz na zamyslenie.Nehovoriac o tom,ze nam tento " skvely " pan sused vylial cez plot nejaky humus na zahradu a teraz nam asi v metrovom okruhu okolo plota s biedou rastie trava........ nie je nic lepsie ako chytit dobrych susedov. :o
Llívia
22.02.11,09:36
Žeby sused chcel vidieť niečo, čo už roky nezažil? :rolleyes::D:)
Magno, tvoj manžel je mladší, možno aj ty si šikovná a odvážna - požičajte niekde reflektor a oplaťte rovnako :D:)
sheida
22.02.11,09:48
Ďakujem za reakcie. Ja som s tetkou stále zatiaľ rozprávala so všetkou úctou k nej. Povedala som jej, že syna neustále vedieme k tomu, aby nebúchal, chodil tichšie, ale je to dvojročné dieťa, ktoré nechápe, prečo sa nemá hrať na zemi s autíčkom. Ona na mňa okamžite útočila, že mi mu to prikazujeme, aby ona nemala pokoj. S manželom sme veľmi za dobré susedské vzťahy. Dcéru už máme veľkú a neexistuje, už aj malý, aby sa nepozdravili, nepodržali bránu, výťah... Ale keď na mňa niekto útočí a nijako si nedá vysvetliť, tak bohužiaľ. Tetka má vraj dve dcéry a veľmi živé, ubehané vnúčatá, ale ako je rok dlhý, k nej nechodí nik.
Prerábka bola pred rokom, tak je to už dosť dlho. Vo vchode nemajú vrátane nej prerobený byt len asi traja. Susedia ma aj zastavili, že ako dobre, že sa byt prerábal mesiac. Robotníci robili od 8-16:00, len cez pracovné dni. Chceli sme, aby ľudia, ktorí prídu z roboty, mali pokoj.
lubko6394
22.02.11,10:04
Ďakujem za reakcie. Ja som s tetkou stále zatiaľ rozprávala so všetkou úctou k nej. Povedala som jej, že syna neustále vedieme k tomu, aby nebúchal, chodil tichšie, ale je to dvojročné dieťa, ktoré nechápe, prečo sa nemá hrať na zemi s autíčkom. Ona na mňa okamžite útočila, že mi mu to prikazujeme, aby ona nemala pokoj. S manželom sme veľmi za dobré susedské vzťahy. Dcéru už máme veľkú a neexistuje, už aj malý, aby sa nepozdravili, nepodržali bránu, výťah... Ale keď na mňa niekto útočí a nijako si nedá vysvetliť, tak bohužiaľ. Tetka má vraj dve dcéry a veľmi živé, ubehané vnúčatá, ale ako je rok dlhý, k nej nechodí nik.
Prerábka bola pred rokom, tak je to už dosť dlho. Vo vchode nemajú vrátane nej prerobený byt len asi traja. Susedia ma aj zastavili, že ako dobre, že sa byt prerábal mesiac. Robotníci robili od 8-16:00, len cez pracovné dni. Chceli sme, aby ľudia, ktorí prídu z roboty, mali pokoj.

Nie je v tom tá dlažba alebo plávajúca podlaha ?

Susedkin vnuk sa tiež asi hral s autíčkom, gúľal čosi tvrdého po podlahe... A ten strop sa choval ako ozvučnica repráku a tiež ona nechápala čo mi vadí. A ked nepomohlo moje dohováranie tak som si v rámci zákona párkrát pustil naplno We will rock you od 21.45 do 22.00. Potom asi dala koberce a bol už klídek.
sheida
22.02.11,10:20
Plávačku máme, ale je na nej koberec.
Keď sme s ňou hovorili prvýkrát, tak nám rozprávala, ako predošlý majiteľ nášho bytu mal deti a ako tie počula. A to plávačky neexistovali
magno
22.02.11,10:24
to Livi............. no som si ista,ze taky dobre miereny halogen by ho urcite potesil,len co ak by mi oslepeny spadol do dvora ...... :rolleyes::o
duggle
22.02.11,10:27
žiaľ susedov si nenavyberáme. a je tá smola že bývame v panelákoch a stretnú sa tu rôzny ľudia. v starom byte pes nad nami močil na balkone a mne to vtedy tieklo na prádlo :( mohla som sa sťažovať aj na lampárni............
v novom byte máme našťastie o dve poschodia nižšie rodinu ktorá ke´d otvorí dvere tak ide taký stuchnutý smrad že utekám lebo by som sa pred ich dverami povracala. nevetrajú, neperú, ich deti robia stále pred vchodom neporiadok. ale hlavná vec že pani má tituly pred aj za menom..........
no a o prerábaní bytov niečo viem - sused prerábal byt rok!!! neviem či ho dláždil zo zlata, ale bolo pravidelné že o 21tej začal búchať kladivom a najmä tam kde majú deti izbu - po poprosení či by nemohol cez deň nakoľko tam spia malé deti - nám zabuchol dvere pred nosom že ešte nie je nočný kľud...... no a chodbu neumyli nikdy. na vianoce, nový rok pílil , vrtal......už konečne tam bývajú a je kľud.

babka čo býva pod vami nie je zvyknutá na buchot len kľud. žiaľ dieťa sa nedá priviazať a ani mu rozkázať aby bolo ticho. vedľa nás majú malé bábatko stále plače. to im mám isť vynadať? si poviem miláčik maličký asi ťa bolí bruško, alebo mu niečo je. ved za to nemôže.
nad nami je mladý 16 ročný chlapec, sem tam má nahlas hudbu, tiež sa to dá tolerovať kým to nie je každý deň. každý sme boli malý, mladý, budeme starý a prispôsobovať sa okoliu je potrebné. no s niektorými ľudmi sa to nedá. želám pevné nervy ;)
KATA50
22.02.11,13:01
Sheida, ak nám niekto vedome a cielene robí zle ( všetko mu na nás vadí ), očakáva, že nás tým urazí, rozčúli, nahnevá. A vtedy mu je dobre!!! Čím viac sa bránime, vysvetľujeme a trápime , tým je spokojnejší. Teda ? Nedoprajme mu tú radosť. Nevysvetľovať, nebrániť sa a nereagovať na jeho invektívy. Náš pokoj ho musí odzbrojiť až prestane. No veď nebude mať radosť z vytvorených problémov, lebo žiadne nevzniknú.
majkii
22.02.11,14:45
Riešenie sporu typu pozvať susedku na kávičku a hodiť reč je trochu naivné. Toto nefunguje alebo, ak tak len výnimočne pretože sme rôzne povahy a osobnostné typy, ktoré nemusia nájsť spoločné témy. Navyše ak je takto problémový sused(a) zvyčajne trpí nejakou traumou alebo poruchou, alebo má inú príčinu prečo obťažuje nad rámec svoje najbližšie okolie napr. trieskaním na radiátor obťažuje všetkých na danej stúpačke. Siliť takéto stretnutie nemá význam.
Tu univerzálna rada neexistuje. Do istej miery sa dajú tieto útoky ignorovať, u nás trieskanie na radiátor vyriešili ďalší susedia, kt. susedu "dôrazne" upozornili. Ak sa vec nevyrieši ignorovaním, odporučil by som dôrazné upozornenie verbálne a podľa možnosti bez svedkov, potom existujú aj právne kroky, tie však sú zdĺhavé a neúčinné. No a konečné riešenie je len odsťahovať sa. Ja som tak urobil hlavne kvôli manželke, tá sa veľmi trápila (problém podobný ako zadávateľka). Dnes máme zlatých susedov, síce na kávičku nechodíme, ale zato sa vždy pozdravíme a občas hodíme reč a pošomreme na politiku :)
verkaz
22.02.11,15:26
To je problém obytných domov všade. Zvyšuje sa to pokládkou podláh. Ale dvojročné dieťa určite nerobí hluk, ktorý je až taký, že by sa musela sťažovať na hlučnosť. Nejedná sa ani o rušenie nočného kludu.
Ja sama som si dala na trop nalepiť polystarénové kocky, lebo keď suseda po výmene podlahy chodila po byte v topánkach, strašne sa to ozývalo. Teraz mám pokoj. Ešte je tu aj také riešenie, nech si dá do uší štople.
Je to kruté ale aj to je riešenie.
Bohužiaľ táto suseda bude asi s tých, ktorým vadí všetko.
Gapo
22.02.11,15:58
Ja by som skôr videl riešenie v návrate do minulosti a zastrelení vynálezcu plávajúcich podláh a aj panelákov.:confused::D:D:D
A že sa nedá slušne prerobiť byt, nuž my sme tiež prerobili a sused podo mnou sa ma raz pýtal, že kedy budeme aj my prerábať, pretože už skoro všetci majú. Povedal som mu, že už máme, nechcel veriť. Hold treba brať ohľad na okolie, lebo nečiň iným to, čo nechceš aby činili tebe.

Beriem späť to zastrelenie, lebo niekto to chápe zle, opravujem, dať vystreliť na mesiac, tam by sa ten zvuk nešíril tak dobre.;):D
alaya1
22.02.11,16:47
Kto nevie zit spolu s ludmi, nech si kupi dom na samote- to som povedala aj susedovi pod nami, ktory sa stazoval, ze nam huci pocitac-)
sheida
22.02.11,16:51
Na kávičku by som túto pani určite nepozvala. Mňa tá situácia strašne, strašne mrzí. Ja nie som typ, ktorý sa vie hádať. A tiež, aby niekto označil môjho syna za nenormálneho, tak to je vrchol.
Keď tak porozmýšľam, tak daná pani prišla do konfliktu s toľkými obyvateľmi, že to by na káve bola u niekoho každý deň.
Už som si povedala, že sa nebudem trápiť,mám dosť iného a nebudem riešiť komplexy nejakej .....
harleydavidson
22.02.11,17:06
Ja sa vôbec čudujem, že tú starú vraždu riešite. A synka netreba napomínať, je to dieťa a šantiť musí. Samozrejme v rámci normy. Ja by som takú susedu určite odignoroval. A určite by som ju napomenul ohľadom jej fajčenia v spoločných priestoroch.
buchač
23.02.11,09:33
Fakt, prečo robí domovníčku???
Vieš s takými to je ťažko. Asi budeš musieť len počkať, kým ju ...
Ani nie ...stačí len schôdzu zvolať...rýchly proces by to nabralo ...

Gapo, súhlasím s Tebou. Po niektorých posledných príspevkoch som mala pocit, akoby ich nepísali dospelí ľudia.:rolleyes:

Nemám nič proti "kultu dieťaťa", ale aj dieťa treba viesť k tomu, že okrem rodičov žije aj s ďalšími ľuďmi. Nikdy nezabudnem na otrasný zážitok, keď v trolejbuse nechcelo dieťa pustiť sadnúť dedka, ledva stojaceho, na vedľa neho volné miesto. A samozrejme, matku ani nenapadlo niečo s tým urobiť.:eek:
No hej ...ale kto , keď v škole všetko nestíhajú a rodičia na to bobek kladú ...???

Keď to nejde so susedou po zlom, skús po dobrom... ;)
Pozvi ju na kávu a ponúkni domácim zákuskom v čase, keď vieš, že tí dvaja šarvanci nad Vami veselo žijú :D... A Tvoj malý sa Vám počas návštevy môže pekne hrať pri nohách napr. s Legom - to je nehlučné... :)
A navrhni susede, že ste s manželom rozmýšľali nad utužovaním susedských vzťahov a dospeli ste k názoru - že jej ponúknete výmenu svojho bytu za jej... :eek:
Ak tí šarvanci nad Vami budú dosť hluční, mohla by oceniť ticho a pokoj Tvojej domácnosti, chuť koláča i vôňu kávy - a dať Vám navždy pokoj... :---
Čo Ty vieš, čo ju kvári? Má deti, vnúčatá? Chodia ju navštevovať? Možno je nešťastná, opustená a jednoducho žiarli na Tvojho malého, lebo nemá pri sebe vlastné vnúčatá... Je to síce len hypotéza, ale nedá sa vylúčiť... :rolleyes:
Aj to som onehdá zrobil ...v byte pod nami býva mladšia ako som ja ...jedna dcéra 15 a druhá cca 11 rokov ...
Svojho času basket okolo 23,00 sa hral v detskej ...
Minule zasa bol žúr ...mladá pani si užívala ...bol som upozorniť , otvoril mi " návštevník " ...mal šťastie , že bol slušný ...
O týždeň znova žúrka .....zasa avízo ...
O dva týždne detto ....no to už som sa neunúval ani po schodoch ísť ...radšej som na obvod zavolal ...do 5 minút prišli chlapci ...do rána bol kľud ...;)

To je problém obytných domov všade. Zvyšuje sa to pokládkou podláh. Ale dvojročné dieťa určite nerobí hluk, ktorý je až taký, že by sa musela sťažovať na hlučnosť. Nejedná sa ani o rušenie nočného kludu.

Jednoznačne ...

Ja sa vôbec čudujem, že tú starú vraždu riešite. A synka netreba napomínať, je to dieťa a šantiť musí. Samozrejme v rámci normy. Ja by som takú susedu určite odignoroval. A určite by som ju napomenul ohľadom jej fajčenia v spoločných priestoroch.
...trochu by som ale aj oponoval ...
Nik nevie , nik nemôže posúdiť , čo všetko je za tým ...
Aj mne vadí hluk , nevravím ...mám svoje problémy , dôvody ...no na druhej strane som si teraz napríklad pustil na plné pecky ...a štve niekoho ????
Mňa nie , mám na háku ....

http://www.youtube.com/watch?v=sMqNFAU0tOw
sorrceress
23.02.11,09:46
vieš najlepšia obrana je utok len na to niektorý ludia nemaju žaludok
misoft
23.02.11,16:23
Návrh pre sheidu: riešenie problému - zaplatenie rekreačného pobytu a zakúpenie jednosmernej letenky - smer Lýbia. Tam môže vrieskať a rozčulovať sa, čo jej bude hrdlo ráčiť. Možno nas***e aj nejakého Kaddáfiho a potom už bude navždy pokoj.
A potom nasadiť masku smutnej tváre: Taká mila suseda, mala som ju "rada", veď aj ten výlet som jej zaplatila :D:D:D.
JarkaL
23.02.11,16:58
Juraj, super muzika mimochodom...
JarkaL
23.02.11,16:58
Ja by som Ti zabúchala, aby si to dal hlasnejšie.
peton
24.02.11,04:46
Sheida skutočne sa s tým netráp a už vôbec nie svojho syna. My sme to mali obdobné a zistili sme, že čím viac si slušnejšia a ústretovejšia tým je to horšie. A čím viac budeš vysvetľovať, tým viac hádok bude vyvolávať. V tomto prípade môžem potvrdiť vlastnú skúsenosť - úplnú ignoráciu. Chvíľu to potrvá, ale ako už bolo povedané, ono ju to prejde, keď bude vidieť že sa jej správanie míňa účinkom. Vydrž, Ty to dokážeš. :-)

P.S. A potom sa starí čudujú, že prečo slušnosť mladí nepoznajú. Lebo sa tým nič nevyrieši.
Poznanie
24.02.11,06:56
Keď to nejde so susedou po zlom, skús po dobrom... ;)
Pozvi ju na kávu a ponúkni domácim zákuskom v čase, keď vieš, že tí dvaja šarvanci nad Vami veselo žijú :D... A Tvoj malý sa Vám počas návštevy môže pekne hrať pri nohách napr. s Legom - to je nehlučné... :)
A navrhni susede, že ste s manželom rozmýšľali nad utužovaním susedských vzťahov a dospeli ste k názoru - že jej ponúknete výmenu svojho bytu za jej... :eek:
Ak tí šarvanci nad Vami budú dosť hluční, mohla by oceniť ticho a pokoj Tvojej domácnosti, chuť koláča i vôňu kávy - a dať Vám navždy pokoj... :---
Čo Ty vieš, čo ju kvári? Má deti, vnúčatá? Chodia ju navštevovať? Možno je nešťastná, opustená a jednoducho žiarli na Tvojho malého, lebo nemá pri sebe vlastné vnúčatá... Je to síce len hypotéza, ale nedá sa vylúčiť... :rolleyes:


Nieco podobne si myslim aj ja. Prekvapilo ma mnozstvo prilis "tvrdych" prispevkov. Myslim si, ze take osoby su prevazne velmi nestastne. Na kavu by som ju sice nepozyvala, ale pokusila by som sa ju za nieco pochvalit. Na priklad ak je domovnicka a upratuje, tak by som jej povedala, ze hoci je to tazka praca, robi to velmi dobre... samozrejme pochvala sa musi aspon ciastecne zakladat na pravde... a hlavne takej osobe ide o to, aby na seba upozornila, cize nijake negativne spravanie voci nej neprinesie dobry vysledok- to znamena pokoj. Presne o to jej ide, aby bola stredobodom pozornosti, a svarmi to najrychlejsie dokaze. Takze ti radim trpezlivost a pochvaly...
rdb
24.02.11,07:19
Najprv v ziadnom pripade nekric na syna. Predsa nie je mozne aby tebe tiekli nervy a aby si to odnieslo dieta, len preto, zepod tebou byva osoba, ktora sa nudi a nedostatok komunikacie, socialnych vztaho a intelektu riesi vrieskanim na susedov.
Potom sa ukludni co najviac a zvol si taktiku. Mas v podstate styri moznosti, ale vo vsetkych musis byt absolutne pevna a nikdy neuhybat a nikdy ich navzajom nezamienat. Musis byt nekompromisna. Vyber si, ktora ti vyhovuje.
1. Nekompromisna naklonnost. Vzdy sa na nu siroko usmievaj. Vzdy sa rozjasni ked ju zbadas akoby to bolo dedo mraz, Jezisko a Mikulas v jednom. Povedz jej nejaku milu vec. Napriklad. Pani suseda ja som tak rada ze tu byvam a ze prave vy sa starate o tento dom, hned je vidiet, ze vam na tom zalezi. Alebo. Mate novy uces to je skvele, tiez rozmyslam, ze pojdem ku kadernicke... Raz za cas jej dones ku nej domov kus kolaca a s velkym usmevom jej ho daj. POZOR NIKDY JU NEPOZYVAJ K SEBE.
2. Nekomopromisna ignoracia. Proste sa vzdy a z uplnym kludom tvar, ze vobec neexistuje. Ak ti zazvoni pred vdverami . Otvoris popozeras sa akoby tam nikto nebol a zavries. Na jej krik alebo poznamky si absiolutne hluicha. Otoc sa chrbtom. maximalne reakcie su napriklad. Ak ti zacnevrieskat za chrbtom. Otocis sa a povies jejda vy ste tu? Som si vas vobec nevsimla. Alebo No teda vy ale vrieskate. A koniec ziadna dalsia reakcia ni nic podobne.
3. nekompromisny suboj. Ked vrieka zacnio vrieskat aj ty. Cokolvek. Proste kric. Vzdy ju nejako uraz. Ale vzdy tak aby si nepouzila neslusne slova. Naprioklad. Hluk? Od nas. Ved ste hlucha jak poleno vo vasom veku. Co uz mozete pocut. Alebo. Boze co tu vrioeskate smrdiote jak krcma prtacte sa od mojho byto moj syn nebude dychat takyto smrad. V najtvrdsivh pripadovh mozes zacat tykat.
4. Nekompromisny pokoj. Nikdy nereaguj, neospravedlnuj sa, nevysvetluj jej nic. Reaguj len na nu a nie na jej slova. Vzdy pokojnym hlasom a priamym pophladom. Napriklad. Pani suseda nekricte. Ja sa vas nebojim. Alebo. Viete ze je dokazane, ze krik posobi dobre na srdce? Masiruje ho. je zbytocne sem chodit pani suseda, to co vy si myslite a hovorite maprestalo zaujimat uz davno.
Drzim tiplace.
zuzanka522
24.02.11,13:33
aaach vôbec ti nezávidím, viem aké to je mať takú harpiu za susedu....my máme takú nad nami...netreba na ňu brať žiadne ohľady, lebo tak ako vy jej zakaždým vyhoviete, tak si znova bude nachádzať nové veci a vy sa toho jej buzerovania nezbavíte...chudáčik chlapček si to najviac odnesie....dieťa by som tak nesekírovala, práve v tomto veku sa najviac rozvíja prostredníctvom hrania....a brániť mu v tom kvôli jednej pomätenej môže mať za následok mnohé v ťažkosti v budúcnosti ako problémy s učením, zlé vyjadrovanie, atď
sheida
24.02.11,17:28
Malého už nebuzerujem. On aj tak nevie pochopiť, že prečo má chodiť pomaly po špičkách.
Bývame tu len rok, tak neviem, prečo je tá pani domovníčka. Vo vchode je jeden, čo upratuje, ďalší vo funkcii domového dôverníka a ona domovníčka. Tetka neupratuje, len raz za čas odčíta vodu. Inak nič.
Robí to tak, že po odčítaní vody ešte raz ide na návštevu k ľuďom, ktorí majú najväčšiu spotrebu. Dve susedy mi povedali, že ich zjazdila, že si nedávajú na spotrebu pozor a prečo sa toľko kúpu, prečo toľko perú...Obe majú tri dti plus rodičia. Ona je sama v 4-izbovom byte.
Na jedinej schôdzi, ktorá bola ohľadom rušenia výmenníkov sa vyjadrila, že ona si u každého všíma rohožky a podľa toho vie, aký poriadok má kto doma. Ona má možno rohožku o.k., lebo do bytu chodí len ona, nie dve zablatené deti, ale ten smrad, ktorý sa z bytu šíri, je na nervy.
V jednej izbe máme taký nenormálny cigaretový smrad, že budeme musieť s tým niečo cez víkend robiť. Zistili sme, že sa to šíri popri stupačkových rúrach. Keď ide smrad takto, viete si predstaviť, čo má tá baba doma.
misoft
24.02.11,21:18
Zistili sme, že sa to šíri popri stupačkových rúrach. Keď ide smrad takto, viete si predstaviť, čo má tá baba doma.Babu vystrašiť! Vedľa tých stupačiek dať suchý ľad (CO2), len potom sa po****e, až jej tam začne byť zima.
CO2 sa drží pri zemi, odparovaním vzniká hmla a nízka teplota - až do -70°C. Odparený CO2 bude škárami vedľa stupačiek padať babe dole do bytu a poriadne sa tam ochladí. Zapne kúrenie, a hneď bude mať väčšiu spotrebu tepla :D
Lubaba
24.02.11,21:21
keby ste vedeli,čo som si ja užila s mojou susedou....
hipi
24.02.11,21:24
no ine kurzy steperskeho tanca v lyziarkach by som jej predviedol, keby len pozrela na ten radiator :-)
plada
25.02.11,06:17
Babu vystrašiť! Vedľa tých stupačiek dať suchý ľad (CO2), len potom sa po****e, až jej tam začne byť zima.
CO2 sa drží pri zemi, odparovaním vzniká hmla a nízka teplota - až do -70°C. Odparený CO2 bude škárami vedľa stupačiek padať babe dole do bytu a poriadne sa tam ochladí. Zapne kúrenie, a hneď bude mať väčšiu spotrebu tepla


Misoft, Ty máš teda nápady, ja, keby si to urobil mne, od strachu hneď volám požiarnikov. Tvoja rada je úsmevná, ale mne by do smiechu nebolo.
Je to originálne, len neviem, či aj realizovateľné.
robotvysavac
25.02.11,09:16
Ten fajčiarsky smrad by som riešil okamžite sťažnosťou správcovi bytovky aj s podpismi iných susedov. Dotyčná suseda má príliš veľké sebavedomie.
misoft
25.02.11,11:02
plada: Veď som srandista, nie? A išlo o to, aby babe nebolo do smiechu.
stych
25.02.11,20:02
mám ten istý problém, dokonca sa volajú aj policajti, že sa po 22 hod niekto sprchuje, používa WC, samozrejme že jej vadí dupotanie, varenie, no proste všetko. Ľudia sa jej vyhýbajú, je pravda, že niektorím už došla trpezlivosť. A samozrejme, že udáva ľudí na všetky možné úrady.
Llívia
25.02.11,20:23
...Po všetkých týchto výmysloch sa zamerala na môjho dvojročného syna. Stačí, že mu spadne autíčko a stará mláti na radiátor ako pominutá. ... Vysvetlila som jej, že ho upozorňujeme, aby nedupkal, nebuchol s niečím, ale je to dvojročné dieťa. ...Uznám, že niekedy dieťa pobehne a v bloku všetko počuť, ale čo mu mám nohy zlomiť. ...Dnes sa potkol a spadol s kolienkami a už treskot - o tretej poobede.
... Naschvál hluk nerobíme, chudáka dvojročného syna pérujeme jedna radosť, aby bol ticho. ...Čo robiť?...
Naučiť sa lietať - povinne všetci traja! :D:---
Teraz vážne: u nás sa môžeš snažiť chodiť potichu, koľko len chceš, stále je to počuť. Jasné, že nikto celý deň nebude chodiť po špičkách, ale aj normálnu chôdzu je počuť (také ako keby dunenie). A čím je v bytovke tichšie, tým je to viac počuť. A to je na podlahe pôvodné linoleum a na ňom koberce. Podľa mňa je to spôsobené tým, ako je spravená podlaha (myslím celý ten "betón"), ale s tým už nikto nič neurobí, nikto tú "konštrukciu" už nezmení. Možno je rovnaký "problém" aj u vás, že sa "hluk" z krokov prenáša po podlahe ("konštrukcii") viac, lenže je hlúposť trestať za to dieťa či iného člena rodiny. Na tvojom mieste by som "milú" pani ignorovala.
(Paradoxne, keď v byte pod nami bývala rodina s malým dieťaťom, tak hluk šiel od nich k nám - v dvoch miestnostiach, ktoré spojili vybúraním steny (vznikla obria obývačka) sa ich roztomilé dítko v nedeľu ráno o pol siedmej hralo na dlažbe s autíčkom štýlu a lá "tatrovka" (plastové kolieska). Ak má synátor niečo podobné, vieš, aký hluk to vydáva. Jasné, že ma zobudil aj v ten jediný deň, kedy som si mohla dlhšie pospať, ale čo už sním? Nevybuchovali sme im, nenadávali, nezakazovali robiť randál - jednoducho, bývali tu aj oni a každý robí nejaký ten hluk.)
Llívia
25.02.11,20:28
...V jednej izbe máme taký nenormálny cigaretový smrad, že budeme musieť s tým niečo cez víkend robiť. Zistili sme, že sa to šíri popri stupačkových rúrach. Keď ide smrad takto, viete si predstaviť, čo má tá baba doma.
Pri stupačkových rúrach je nejaký otvor, voľný priestor? Ak áno, nepomohlo by ho zamurovať?
Janiela
25.02.11,20:44
Ja som si so susedom veľmi "rýchlo" urobila poriadok - bohužiaľ päť rokov som mu ustupovala. Vytočil ma do krajnosti, keď som za bieleho dňa pozerala SHREKA1. Vraj to máme nejako vyriešiť, lebo jemu stúpa adrenalín a pozerám samé programy o ničom. Snažil sa zahrať na chúďatko. Skutočne ma vytočil, tak som mu povedala, aby sa mi pratal z očí a prestal ma obťažovať. Zvoniť mi môže len v krajnom prípade a aj to nech si vopred radšej rozmyslí. Potom sa o niekoľko týždňov vyrútila jeho manželka na môjho syna, nečakala, že o chvíľu pôjdem za ním, tak tej som povedala nech sa ovláda, na to začala neskkutočne jačať, tak sm jej povedala je obyčajná kofa na trhu a ja sa na jej úroveň neznížim. Vrchol všetkého bolo,keď sa ma snažila naposledy rozčúliť na domovej schôdzi, tiež som jej veľmi rýchlo zavrela ústa, tým, že nevedia žiť s ľuďmi a patria do lesa. Bolo to tvrdé, ale pochopte, vyťáčať niekoho 5 rokov a čím viac som ustupovala a snažila sa to mierniť, tým to bolo horšie - to raz muselo skončiť.
Poviem mám, že dodnes mám pokoj. Maximálne na schodoch prechádzajú priamo cez stred schodov, aby som sa musela ustúpiť, no aj to som poriešila, väčšinou si nosím prácu domov, takže ten nejaký ten šanón sa o nich občas obtrie. Ináč mám ozaj pokoj.
Protivných susedov si netreba všímať, pretože to je pre naša zbraň ale i útok. Čím viac sa ustupuje, snaží sa niečo riešiť, tým su "susedia" protivnejší.
Odporúčam NEVŠÍIMAŤ SI a problém riešiť hneď - nie čakať 5 rokov, ako ja.
misoft
26.02.11,14:33
Pri stupačkových rúrach je nejaký otvor, voľný priestor? Ak áno, nepomohlo by ho zamurovať?
Väčšinou tam nie sú veľké otvory, ale medzery tam určite sú (tie rúry musia niekde prechádzať z poschodia na poschodie). Murovať (betónovať) pri stupačkách by som neodporúčal (v prípade poruchy alebo opravy rozbíjanie betónu = vysoká prašnosť), skôr utesniť PUR penou.

Janiela: logický a perfektný postup. Vynútiť si svoju dôstojnosť, nedať sa zatlačovať.
Llívia
26.02.11,15:41
Misoft, ďakujem za vysvetlenie.
sheida
26.02.11,17:01
Všetkým vám veľmi pekne ďakujem za podporu a rady. Sťahovali sme sa s radosťou z malého bytu do veľkého, s radosťou, že deti budú mať svoje izby a jedna stará...,ktorá chce byť dôležitá, mi už rok tú radosť kazí.
Okolo rúr sú škáry. Chceme ich utesniť takým silikónom.
Mám tri vysoké, jednu pre mentálne postihnutých, ale na pochopenie susedy mi to nestačí.
Keď sme sa sťahovali, kamarátka mi hovorila, že susedov spoznáš, keď si na materskej. Mala pravdu.
Od septembra ide malý do škôlky, tak suseda sa môže tešiť, že sa dopoludnia bude cítiť, ako v hrobe.
Máme papagája, tak dúfam, že jej nebude vadiť. Musím dať pozor, aby neostala otvorená klietka a on jej nedupal. Asi aj to by počula. Má síce váhu Horalky alebo iného keksíka, ale u nás je možné všetko.
zlatica76
26.02.11,21:44
Never tomu, aj papagáj jej bude vadiť :)
Ja som chovala chvíľu andulky, a to mi tiež suseda vyklopkávala (pre zmenu) na stenu, že jej to strašne vadí.
A keďže máme len dvojizbový byt, tak som nemohla tie andulky dať ani do spálne ani do kuchyne.
Tak som si ju len vypočula a andulkám som ani nič nehovorila. :)
Mimochodom, tá istá suseda má psa, ktorý zavýja vždy, keď nie je doma (niekedy aj celý deň). A zavýjanie psa je pritom podstatne horší zvuk ako štebotanie anduliek. Ale ja som jej nič nehovorila ani neklopkala na radiátory.
akynka
28.02.11,12:20
nezávidím teda - ľutujem...

my bývame v dome, teda keď si zoberiem moje nočné sprchy, dupkanie zumby, asi by sa moja suseda zbláznila... myslím, že ju treba vynervovať trošku viac ;-)

klin sa klinom vybíja :-)