bubalus
21.02.11,16:08
a ake su vase skusenosti s realitnymi maklermi tejto spolocnosti....dakujem
mazuma
01.03.11,09:37
Ahoj, ja som cez nich predala byt a vsetko dopadlo v poriadku. Jednala som z p. Fasungovou.
Spagueta
16.08.13,14:18
Ahoj, treba si dat pozor v pripade, ze si v roli kupujuceho. Standardne uzatvaraju dvojstrannu zmluvu medzi RK a kupujucim o financnej zalohe, avsak v dalsom procese sa tvaria ako agenti predavajuceho, hoci s nim nemaju spisanu ziadnu exkluzivnu zmluvu. Ja som nastojila na trojstrannej zmluve o rezervacnom poplatku, teda medzi nimi ako sprostredkovatelom, nami ako kupujucimi a predavajucimi. Takisto sa hned na zaciatku pred akymkolvek podpisom treba s nimi dohodnut, co vsetko od nich ako sprostredkovatelov ocakavate (obaja, teda aj predavajuci aj kupujuci). Maju totiz sklon si vyberat, co ich povinnostou je a co uz nie s argumentom, ze vsak aj tak nikde v zakone nestoji, co je ich povinnostou. Odporucam preto menne vymenovanie cinnosti, ktore je sprostredkovatel povinny v celej transakcii uskutocnit. Zabezpecite si tak cisty vzduch a zbytocne nervy. All in all by som ohodnotila tuto realitnu kancelariu ako slovensky standard - teda nepochopenie o com je praca s klientom a podstatnost referencii do buducej prace. Ich sluzby by som kamaratovi ani znamemu neodporucila. Ak nemate na vyber, odporucam jednat priamo s pani Meriovou. Pani Pauliakovej sa vyhnite oblukom.
bubalus
16.08.13,14:35
Chvalabohu sme si to vtedy na poslednu chvilu rozmysleli. Bolo nam podozrive ako na nas maklerka tlaci, ze sa mame cim skor rozhodnut a co najskor zaplatit zalohu, bez toho aby som este mal vobec vyjadrenie z banky, ci mi schvalia hypoteku. Neskor sa nam naskytla moznost kupit byt od rodinneho znameho bez akychkolvek pochybnych realitiek. Ale aj tak dakujem za radu.
Spagueta
16.08.13,16:12
ano, presne takyto postup volila RK aj v nasom pripade, natlak na okamzite podpisanie zmluvy, hoci my sme trvali na tom, ze skor ako nam pravnik odobri znenie zmluvy nic podpisovat nebudeme. V pripade realitnej kancelária Ardens ide skutocne o zastupovanie predávajuceho a nevystupuju ako mediatori medzi kupujucimi a predavajucimi. Na to si treba dat pozor a tak k transakcii aj pristupovat. Ako sa damy samy vyjadrili, plati ich predavajuci.. hoci zmluvu maju uzavretu s oboma stranami.. V ziadnom pripade sa nespoliahat na znenie zmluv, ktrore davaju k dispozicii a vsetko prejst s vlastnym pravnikom. Je neuveritelne, ze su clenmi NARKS, dufala som, ze aspon to moze byt garanciou urcitej profesionality a seniority v sluzbach.