bea26
21.02.11,16:19
Dobrý deň. Ako sa dá zaúčtovať bezhotovostný vklad na bankový účet???
Myslím tým, podnikateľ má aj svoj vlastný účet a previedol na podnikateľský účet sumu??? Aká bude predkontácia???
A ešte jedna otázka. Účtovníctvo je prevzaté od inej účtovníčky a ona čo poskytla počiatočné stavy, bankový účet nesedí. Ako zaúčtovať rozdiel počiatočného stavu???? Uviedla vyšší počiatočný stav ako je v skutočnosti.
Ďakujem.
IvoM
21.02.11,15:31
Ide o to či účtuješ SZČO alebo PO, ak SZČO tak 221/491
a ak PO tak 221/365. Čo sa týka druhej otázky, tak treba kontaktovať danú účtovníčku nech to opraví, ináč s tým som sa ešte nestretol aby nesedel zostatok BÚ, aj keď nič nesedelo tak BÚ bol OK.
alicacka
21.02.11,15:33
Podľa mňa je to pôžička od podnikateľa. Čo sa týka banky, nevieš nahodiť správny počiatočný stav?
bea26
21.02.11,15:38
Viem nahodiť správny počiatočný stav. Mám to opraviť?
IvoM
21.02.11,15:39
Podľa mňa je to pôžička od podnikateľa. Čo sa týka banky, nevieš nahodiť správny počiatočný stav?

Môžeš mi vysvetliť ako "nahodíš správny počiatočný stav" ?
IvoM
21.02.11,15:44
Viem nahodiť správny počiatočný stav. Mám to opraviť?

Normálne má z Vašej konverzácie pocit že snáď ani neúčtujete v podvojnom účtovníctve, veď nemôžeš jednostranne opraviť len počiatočný stav 221, nebudú Ti sedieť obraty MD/DAL.
Lesia13
21.02.11,16:04
tak ako ti napísal IvoM takto to nejde, nebudú ti sedieť aj iné účty a čože to za účtovníčku keď jej nesedí banka? veď je február treba skontrolovať účtovníctvo za min.rok a banka musí !!!! sedieť. Začneš účtovať so správnymi počiat.stavmi. A inak IvoM ja som takisto prebrala účtovníctvo, kde pani účto, ktorá mala sr.o. odovzdala v stave, že na BÚ mal mínusový zostatok a to som otvárala oči, pretože nemal ani kontokorent a bol v pluse. A o ostatných chybách ani nehovorím. Takže bea treba opraviť minulý rok aby sedeli zostatky.
dogicka
21.02.11,16:10
Ide o to či účtuješ SZČO alebo PO, ak SZČO tak 221/491
a ak PO tak 221/365. Čo sa týka druhej otázky, tak treba kontaktovať danú účtovníčku nech to opraví, ináč s tým som sa ešte nestretol aby nesedel zostatok BÚ, aj keď nič nesedelo tak BÚ bol OK.

No to ja som sa stretla s účtom, kde nesedelo nič s ničím a zostatok na Bú a účte 221 bol cca 120.000,-Sk:D
Lesia13
21.02.11,16:31
no dogicka, ja by som tiež vedela rozprávať o tom prevzatom účto a ako píšeš ty nesedelo takisto nič ale na totálku, zdvojené odpisy a všetko na r...., ale pani mala kamošku na DÚ a akosi jej prechádzalo všetko a potom si zo SZĆO urobila s.r.o. Vieme prečo. Ale ten bankový účet to si odkontroluje aj moja dcéra, alebo začínajúca účtovníčka, aktíva musia sedieť.
bea26
21.02.11,16:43
A teraz opraviť, alebo nejako ten rozdiel zaúčtovať?
bea26
21.02.11,16:49
Ide o to či účtuješ SZČO alebo PO, ak SZČO tak 221/491
a ak PO tak 221/365. Čo sa týka druhej otázky, tak treba kontaktovať danú účtovníčku nech to opraví, ináč s tým som sa ešte nestretol aby nesedel zostatok BÚ, aj keď nič nesedelo tak BÚ bol OK.



Je to PO, tak použijem účet 365. A tento účet sa nemá nejako vynulovať. Tie záväzky voči spoločníkom. Ide mi o 20 000 eur.
Lesia13
21.02.11,17:55
aj to je riešenie, ale počiatočný stav musí sedieť s konečným, to chceš ako opraviť?