shelter
21.02.11,17:10
Ahojte,

majetok do 1700 Eur evidujeme ako evidovaný majetok, cize ide hned na analytiku 501. Tento majetok evidujeme v programe. Teraz pri inventarizacii sme zistili, ze pred 2 rokmi sme omylom vyradili z programu kartu majetku. Teraz kedze to bolo priamo uctovane na 501 nahram tuto kartu znovu len do programu, bez nejakeho uctovneho zapisu a spomeniem to v inventarizacnom zapise? Je to spravne?

Druha otazka: zistili sme, ze mame fyzicky viac nabytku ako v uctovnictve, chyba v evidencii cca 10 ks skrin. Co mam s tym spravit? Mam zistit aku maju trhovu hodnutu dnes a za tu cenu to nahrat do programu a uviest to v inventarizac. zapise, alebo co s tym??? Jedna sa o drobny majetok tiez, avsak tieto skrine su evidovane este po starom na 02 - drobny hmotny majetok.

Avsak po novom uz to nejde cez 02 ale cez 501 a kedze tento majetok nema dopad na uctovnictvo, ide priamo do spotreby 501, tak novozisteny uz neuctujem na 501/648? Je to spravne? Bude to len v inventarizacnom zapise uvedene. Je to spravne?

Poradte mi prosim, nikto mi s tym vo firme nepomoze amusim to uz uzavriet... :( vdaka
KEJKA
21.02.11,16:34
to čo sa "po starom" evidovalo na 02, tak tam malo zostať až do fyzickej likvidácie, alebo iného dôvodu vyradenia.
Ak niečo chýba v evidencii a vieš, že to bolo na 501 - tak upravíš iba evidenciu /logicky/.
na kartu - aj ked len v programe sa dá niekde uviesť vysvetľujúca poznámka.
Ak sa nedá, tak je možné všetko popísať v Zápise k inventarizácii tak ako je to v zadaní
shelter
21.02.11,16:44
dakujem za odpoved

ono to je stale evidovane na 02.
Len nejakym sposobom je vo fyzickej evidencii viac ks ako je podchytene v evidencii uctovnej. Tak toto neviem ako mam spravit... Ci toto mam zauctovat ako 02/648 v cene ako je momentalne trhova, alebo aka bola vtedy, ked sa zaradzovali predosle kusy - ide o rovnaky nabytok. Vtedy to bolo uctovane cez 02 a nie cez 501. Alebo to ma byt po novom cize cez 501 a tym padom len nahrat kartu v programe a uviest v zapise...

jedna sa mi o tu druhu otazku...
KEJKA
21.02.11,19:11
ak máš fyzicky viac, teda nie je ani na 02x, ani na 501, čo je divné, odniekaľ sa museli zobrať. Ak to však nevieš zistiť a zdokladovať, tak to považuj za inventúrny prebytok 112/648
a následne spotreba 501/112
v trhových cenách.
Ako vidíš, výsledok je nula, takže pokiaľ nejde o odpisovaný majetok, tak by som upravila kartu majetku, aby to sedelo a cenu určila odhadom podľa veku a porovnania s tými existujúcimi kusmi.
shelter
22.02.11,06:56
pockaj teraz troska nechapem...:)
preco to mam prehnat cez 112, do skladu davame len material...viem, ze prebytok sa uctuje na .../648
len som skor myslela, ci to nemoze byt 501/648 kedze ide o majetok drobny evidovany...
Nemoze to tak byt? Som z toho uz zmagorena mierne:D
KEJKA
22.02.11,07:40
mne sa 501/648 nepáči...preto som ako medziúčet dala 112
ale všimni si, ako som to uzavrela.
shelter
22.02.11,07:51
ani mne sa to nepaci, ale sklad za 12/10 uz mam uzavrety :(

stale hladam na nete co s tym, ale nic k tomu nemozem najst...neviem co s tym :(
neviem, ci sa nebudem tvarit, ze je tam tolko toho, kolko je, vsak ide o operativny majetok a pri nom sa tusim po novom nemusi robit inventarizacia :)