Enyma
21.02.11,17:23
Dobrý večer, SZČO prvé platby OF prijala na svoj osobný účet, prosím o radu ako ich zaúčtovať, či ako ID, alebo naučtovať celý súkromný účet, kde ostatné platby by bola osobná spotreba ? Ak by som ich učtovala ID,
nemala by som učtovne peniaze ani v banke ani v pokladni.

Za rady ďakujem enyma.
KEJKA
21.02.11,16:30
nemôže ich preposlať zo súkromného na podnikateľský?
Ak nie, odporúčam vystaviť PPD - prijať peniaze do pokladne s rozpisom uhradených OF
a prípadne aj VPD.osobná spotreba.
Zita5
21.02.11,16:48
Dobrý večer, SZČO prvé platby OF prijala na svoj osobný účet, prosím o radu ako ich zaúčtovať, či ako ID, alebo naučtovať celý súkromný účet, kde ostatné platby by bola osobná spotreba ? Ak by som ich učtovala ID,
nemala by som učtovne peniaze ani v banke ani v pokladni.

Za rady ďakujem enyma.

Ak mu prišli platby z podnikania na súkromný účet a je ich viac než dosť , tak účtujte o tomto účte ako o podnikateľskom účte .Podľa zákona o správe daní a poplatkov §31 , je daňovník povinný bežný účet kde sa pripisuje príjem z jeho podnikateľskej činnosti nahlásiť na Daňový úrad a preto volím formu účtovania o tomto účte ako o celku .Ak ho prestane používať , treba ho odhlásiť na DU.

Ak sa jedná o jednu resp. dve úhrady pohľadávky, účtujte cez uzávierkové účtovné operácie a priložte k tomu fotokópiu bankového výpisu.
Enyma
21.02.11,16:51
Dobrý večer, na súkromnom účte má pripísané platby za 8 OF.