Minnie55
21.02.11,18:12
Máme router Linksys a s ním tento problém - v trojizbovom byte máme router postavený v spálni pri hlavnom PC. Keď dám notebook vedľa routera v spálni, alebo do vedľajšej izby, s pripojením nie je problém. Akonáhle je však notebook v kuchyni, neviem sa k routeru pripojiť. pritom máme malý byt, nerozumiem tomu. A signál mi ukazuje silný. vdeli by ste mi niekto poradiť ? Asi som to opísala laicky, ospravedlňujem sa, ale nie som nejaký PC expert :)
Vlado40
21.02.11,18:28
Skús zmeniť kanál na routri na manuál nie auto a nastav tam kanál z ponuky ,ktorý bude najlpepšie vyhovovať.
mpca
21.02.11,19:50
doplním Vlado40 že najlepší kanál z ponuky je taký ktorý nieje dostupný,, tj ak susedia v okolí majú kanály č. 1, 4, a 6 tak si zvoľ 10 či 11..
Minnie55
22.02.11,04:26
Ďakujem za rady, no nepomohli, žiaľ. Jediné, čo pomáha, je zrušiť zabezpečenie siete. Keď nemám sieť zabezpečenú, v pohode sa pripojím k routeru. Nerozumiem tomu...
Akonáhle zadám bezpečnostný kľúč a sieť je zabezpečená a zakódovaná, neviem sa k routetu pripojiť. Stretli ste sa už s niečím takým ?
Minnie55
22.02.11,04:27
Ako viem zistiť, na akom kanáli majú nastavenúp sieť susedia ? Kde mi to ukáže ?
Deiky
22.02.11,07:46
Ako viem zistiť, na akom kanáli majú nastavenúp sieť susedia ? Kde mi to ukáže ?
Nap programom Netstumbler alebo CommView atd...... alebo ak mas wifikartu, tak softy dodavane ku wifinam to tiez vedia...

a tu len pre zaujimavost...
http://dandar3.blogspot.com/2008/01/how-to-choose-best-wi-fi-channel.html
misoft
22.02.11,18:53
Ak má možnosť, nech skúsi premiestniť router na iné miesto, možno niečo tieni.
Fero11
22.02.11,19:28
Odporucam do stredu bytu niekde na chodbu
Vlado40
22.02.11,21:06
Vyskúšaj zmeniť zabezpečenie WPA2-PSK alebo WPA-PSK+WPA2-PSK.Tým sa zmení aj šifrovanie AES alebo TKIP a možno to pomôže.Skús pohľadať nový driver na wifi kartu.Ak to nepomôže tak si daj skryť názov siete a zapni ochranu MAC adresami,alebo nechaj zapnutý iba wifi mód G a N vypni ak to router podporuje.
Flinstone
23.02.11,06:37
môžeš mať problém aj ak sused má nejakou náhodou rovnaký názov siete a v kuchyni je dostupný signál aj z jeho routra...
skús zmeniť meno siete, resp. vytiahni svoj router z elektriny a v kuchyni daj vyhľadať všetky dostupné siete, či náhodou nebude v zozname sieť s rovnakým názvom
zacik23
23.02.11,08:23
ak pomaha zrusenie zabezpecenia tak ho skus nechat vypnute a nastav si len filter na MAC adresy, kde povolis len svoj/svoje zariadenia

je to nizsia uroven zabezpecenia, ale myslim ze pre domace potreby dostatocna