janbie
22.02.11,00:01
Používam súkromné motor.vozidlo na podnikanie.Daň z mot.vozidiel za r.2010 som uhradila v januári 2011.Dodatočne som sa dozvedela ,že bolo treba podať aj daňové priznanie aj keď nenastala žiadna zmena.Daňový úrad mi uložil pokutu 33,19€.Vie mi niekto poradiť,či sa mi oplatí odvolať alebo požiadať o odpustenie pokuty,keď to bolo neúmyselne a daň bola uhradená načas ?
evina
22.02.11,06:39
Používam súkromné motor.vozidlo na podnikanie.Daň z mot.vozidiel za r.2010 som uhradila v januári 2011.Dodatočne som sa dozvedela ,že bolo treba podať aj daňové priznanie aj keď nenastala žiadna zmena.Daňový úrad mi uložil pokutu 33,19€.Vie mi niekto poradiť,či sa mi oplatí odvolať alebo požiadať o odpustenie pokuty,keď to bolo neúmyselne a daň bola uhradená načas ?

Môj skromný názor - v tomto prípade nie. Dali Ti tú najnižšiu pokutu a zo zákona boli povinní. Musela by si mať párne dôvody, napr. ohrozenie existencie a pod.....
KEJKA
22.02.11,07:51
skúsiť môžeš, ale odvolanie ti nepomôže a žiadosť o odpustenie sa spoplatňuje. Ber to ako poučenie do budúcnosti.
janbie
22.02.11,13:02
ďakujem ...aj som si myslela,že je to zbytočné