Mirka26
22.02.11,05:16
poradte prosim. Potrebujem vediet ci mi likvidator musi oznamit cenu do akej sa musim zmestit do opravy mot. Vozidla. Chcela by som auto dat opravit, ale nechcem aby sa stalo aby cena prekrocila nimi stanovenu cenu na opravu.
Chobot
22.02.11,07:50
poradte prosim. Potrebujem vediet ci mi likvidator musi oznamit cenu do akej sa musim zmestit do opravy mot. Vozidla. Chcela by som auto dat opravit, ale nechcem aby sa stalo aby cena prekrocila nimi stanovenu cenu na opravu.

Nemusí, cena za opravu a likvidácia škody sú 2 rôzne veci. Likvidátor ti oznámi sumu, ktorú ti vyplatí poisťovňa ako škodu. Tá sa nemusí rovnať cene opravy.

Navyše si nenapísala, či ide o PZP alebo havarijné poistenie. Či máš alebo nemáš spoluúčasť a v akej výške.
zacik23
22.02.11,08:02
a hlavne doporucujem aby si vsetko od poistovne mala pisomne (rozpocet na opravu, ci mozes pouzit autorizovany servis atd)
Ice dive
22.02.11,08:06
poradte prosim. Potrebujem vediet ci mi likvidator musi oznamit cenu do akej sa musim zmestit do opravy mot. Vozidla. Chcela by som auto dat opravit, ale nechcem aby sa stalo aby cena prekrocila nimi stanovenu cenu na opravu.
Likvidátor ti spravidla nemusí oznámiť výšku plnenia...
v prvom rade by si mala povedať, či sa jedná o PZP alebo Kasko a ako si chceš dať opravovať auto, ak si povedala, že chceš krycí list zaslať do autorizovaného servisu, alebo či chceš auto opravovať rozpočtom je tiež rozdiel...
Mirka26
22.02.11,09:45
jedna sa o pzp vinnika. Ja chcem vediet ci mi likvidator musi oznamit sumu. Davam to opravovat do servisu ktory som si sama vybrala a nasla. Nie je to autorizovany servis.
žabča
22.02.11,12:56
Zisti si, kto je tvojim likvidatorom. Mne bol ochotny aj vysvetlit, ako robia vypocty - bohuzial som to zistovala po oprave, ked uz rozdiel ceny opravy a poistovnou preplatenej sumy som musela uhradit ja. Skus ist na neho ludsky, preco by ti nepovedal presnu sumu?
zacik23
22.02.11,15:52
pri kontakte s likvidatorom sa ho urcite opytaj na amortizaciu - priklad: ak mate napr. 5 rocne auto a vinnik vam znicil pravy predny naraznik ktory je potrebne vymenit za novy. Avsak servis nema na vymenu 5 rocny naraznik tak vam musi dat novy a poistovna samozrejme uhradi len cenu 5 rocneho naraznika, ostatne doplaca poskodeny. Je to uplne postavene na hlavu ale takto to v pripade PZP funguje. Amortizacia sa netyka plnenie v pripade havarijneho poistenia

doporucujem si zistit uplne detailne vsetko okolo amortizacie v pripade danej udalosti a ak sa jedna o vacsiu skodu a automobil ma aj havarijnu poistku zvazit plnenie z nej.
preboha
23.02.11,17:59
poradte prosim. Potrebujem vediet ci mi likvidator musi oznamit cenu do akej sa musim zmestit do opravy mot. Vozidla. Chcela by som auto dat opravit, ale nechcem aby sa stalo aby cena prekrocila nimi stanovenu cenu na opravu.
poisťovňa nestanovuje cenu opravy, ale iba dokumentuje rozsah poškodenia vozidla. Cena opravy je rôzna, (tak ako aj cena rovnakého tovaru v rôznych obchodoch) a závisí od viacerých faktorov. Ak máte záujem, požadovanú informáciu poskytnem.