Lubomir1
15.12.05,13:29
Prvý polrok som mal nejaké príjmy z činností (vyše 88.000,- Sk), ktoré neboli živnosťou ani podnikaním. Išlo o internetovú reklamu na mojich web stránkach (reklamné bannery a pod.). Financie mi chodili na môj bankový účet. Nakoľko tie príjmy už prestávali byť náhodné, tak som neskôr začal podnikať ako SZČO.

Ako mám zdokladovať tie príjmy, keď pôjdem podať daňové priznanie? Chcem ich tam riadne uviesť a zdaniť. Stačí z internetbankingu vytlačiť jednotlivé transakcie - príjmy, alebo treba celé mesačné výpisy originály? Tieto doklady sa odovzadjú spolu s daňovým priznaním ako jeho prílohy? Ďakujem za odpoveď.
Muška
15.12.05,13:04
Uvedené príjmy/pred živnosťou/ by som uviedla v § 8 odst. 1 písm. a) - Ostatné príjmy z príležitostných činností.

K daňovému priznaniu sa neprikladajú doklady o príjmoch podľa § 6,7,8 /tie musíš uchovávať u seba - pre prípad kontroly z DU/
renča1
16.12.05,10:24
ešte podotknem, že z uvedených príjmov si uplatňuješ 25% výdavkov, alebo výdavky podľa skutočnosti.
Lubomir1
17.12.05,14:13
ešte podotknem, že z uvedených príjmov si uplatňuješ 25% výdavkov, alebo výdavky podľa skutočnosti.

Využijem skutočné výdavky, nakoľko podnikám len tretí mesiac a dosť som investoval do výpočtovej techniky, čo sú vyššie náklady, ako len 25% z príjmov.