Michaela1976
22.02.11,09:03
Dobrý deň.

Prešla som si príspevky, týkajúce sa zdaniteľných príjmov z ČR, ale žiaľ, nenašla som svoj prípad...
Preto Vás chcem poprosiť o radu.

Moja situácia:
V roku 2010 som bola zamestnaná len u jedného zamestnávateľa v ČR, od januára do júna. K 30.6.2010 skončil môj trvalý pracovný pomer v ČR a po siedmich rokoch som sa vrátila na Slovensko...
Na Slovensku som bola evidovaná na Úrade práce až do konca decembra.
Je mi jasné, že podľa miesta trvalého pobytu som daňovým rezidentom Slovenskej republiky, takže daňové priznanie podám na Slovensku. Len neviem, či tu budem musieť niečo doplácať, alebo nie.
Ďalšia vec, ktorá ma zaujíma je, či mám nárok na vrátenie daní z ČR, pretože za odpracovaný polrok som zaplatila zálohovo viac, ako som mala, a keďže som neodpracovala v ČR celý rok, mohol by mi vzniknúť preplatok.
Ako z toho von?
Ďakujem vopred všetkým, ktorí mi pomôžu rozriešiť dilemu.
Želám pekný deň.
Michaela
veronikasad
22.02.11,08:05
Nebudeš na Slovensku nič doplácať, v DP na Slovensku uplatníš metodu vyňatia príjmov. Daň zaplatenú v ČR ti slovenský DU nevráti.

Ak splňaš podmienku na vrátenie dane, musíš podať DP aj v ČR.
Michaela1976
22.02.11,08:07
Ďakujem.
Aká je podmienka na vrátenie dane z ČR?
betka631
22.02.11,15:42
Podáš si DPFO v ČR. V podstate aj ako daňový nerezident máš povinnosť vysporiadať si daň v ČR buď RZD alebo podaním DP ak tvoj príjem za zdaňovacie obdobie roka 2010 presiahol 15 000 CZK. Uplatníš si základnú zľavu na dani na poplatníka vo výške 24 840 CZK.