lubka0907
22.02.11,10:48
ahojte, prosím vás ako mám zaúčtovať výber z bankomatu ak nemám k dispozícií potvrdenku? jedná sa o s. r. o. a konateľ vyberal z bankomatu, no nedoložil mi potvrdenku. mám to dať ako pohľadávku voči spoločníkovi?
Stefan2005
22.02.11,10:20
ahojte, prosím vás ako mám zaúčtovať výber z bankomatu ak nemám k dispozícií potvrdenku? jedná sa o s. r. o. a konateľ vyberal z bankomatu, no nedoložil mi potvrdenku. mám to dať ako pohľadávku voči spoločníkovi?

... a keby dal potvrdenku z bankomatu, potom by to nebola pohľadávka voči spoločníkovi ? Na túto otázku vyčerpávajúcu odpoveď dá samotný konateľ, ktorý vybral peniaze...
jeso
22.02.11,10:29
ahojte, prosím vás ako mám zaúčtovať výber z bankomatu ak nemám k dispozícií potvrdenku? jedná sa o s. r. o. a konateľ vyberal z bankomatu, no nedoložil mi potvrdenku. mám to dať ako pohľadávku voči spoločníkovi?


ak ti tie peniaze dal do pokladne , tak cez 261

z banky 261/221
do pokladne 211/261

ja tak účtujem , hoci nie vždy mi dá konatel potvrdenku z výberu - ale peniaze mi dá ako dotáciu pokladne

pokial to peniaze nedá do pokladne - dala by som to ako pohladávku voči nemu - hoci viem, že jemu sa to páčiť nebude...
Dáša_
22.02.11,10:40
ja som už videla vo firmách účtovanie o dvoch pokladniach - jedna bola bežná, na "drobné" výdaje. A druhá bola o sumách aspoň so štyrmi nulami, ktorú mal v"držbe" podnikateľ.
Stefan2005
22.02.11,10:52
akákoľvek odpoveď "zvonka" je iba iba na úrovni dohadu.
Nevieme, o akú firmu ide, je predsa rozdiel, či je to jednoosobová sro bez zamestnancov, alebo firma s 5 strediskami so 150 zamestnancami vč. adm. pracovníkov, či a kto vedie pokladňu s hmotnou zodpovednosťou; či konateľ je spoločník, alebo bez majetkovej účasti, je rozdiel, či sa účtovníctvo vedie interne alebo externe. No a v poslednom rade je rozdiel, či sa výber uskutočňuje za reálne vedenej pokladne, a je rozdiel, keď účtovný stav pokladne je 80.000 € a vyberie sa ďalších 10.000 - akože na dotáciu pokladne...