jexx
22.02.11,11:29
Ahoj, nedávno som bol na vyšetrení u alergiologičky, kde mi zistila okrem iného aj alergiu na obilniniy. Konkrétne , keď som videl správu od nej pri kolonke "zmes 4 obilnín" som mal jedno + . O pár dni mi tiež doktorka brala krv na ďalsie vyšetrenia. Ale zaujímalo by ma, či teraz budem musieť držiať do konca života bezlepkovú diétu alebo čo? lebo to by som bol fakt sklamaný :( . Nemáte niekto nejaké skúsenosti prosím ? Ešte jedna otázka - mal som tam iba jedno +, takže to je asi slabšia alergia nie ?
pasuliatko
22.02.11,17:04
to si nemyslím, pravdepodobne ide o alergiu na peľ obilnín, ja mám to isté a žiadnu diétu nemusím dodržiavať... tam sa nejedná o alergiu na obilniny ako také napr celiakia... ale pre istotu sa poraď s lekárkou
GABAZ
22.02.11,17:29
Alergia na obilniny zvycajne suvisi s pelovymi alergiami - existuju tzv. skrizene potravinovo-pelove alergie. Pri potravinovych alergiach je dobre sledovat svoj jedalnicek ,vsimat si pripadne priznaky a zapisovat si ich. Dobra stranka k potravinovym alergiam je
http://www.potravinova-alergie.info/ (http://www.potravinova-alergie.info/)

Co sa tyka bezlepkovej diety - treba ju dodrziavat pri celiakii. Celiakia vsak nie je alergia. Pri celiakii skodi lepok, ktory je sucastou psenice, raze, jacmena a ovsa a poskodzuje tenke crevo, z ktoreho sa nemozu vstrebavat ziviny. Pri alergii na obilniny problemy robia samotne obilniny. Priznaky mozu byt rozne, velmi casto podobne ako pri celiakii - traviace problemy . Zial niekedy v tom nemaju jasno ani lekari.

Pokial som si citala o potravinovych alergiach, treba sa vyhybat potravinam, ktore robia zle. Existuje aj liek, ktory zmiernuje priznaky potr.alergii - nalcrom. V kazdom pripade sa treba poradit s lekarom.
jexx
22.02.11,17:50
Takže ďakujem , že ste mi odpísali.

pasuliatko - no to je dosť možné, lebo ako si na to spomínam, tak tuším niečo také aj doktorka hovorila - že ide o peľ obilnín ... a tebe tie testy robili ako ? tiež také tie testy, čo sa robia na predlaktiach ? Lebo tiez som si nebol isty, či sa dá zistiť alergia na obilniny (ako potravu) len testami z prelaktia..

GABAZ - no pri testoch sa mi potvrdila aj alergia na peľ (takisto jedno +), takže je možné, že to nejak bude s tým

Inak, neviete koľko tých + tam môže byť najviac? Lebo keď som mal iba jedno + , tak to asi nieje zas taká silná alergia , nie ?
pasuliatko
22.02.11,21:24
Takže ďakujem , že ste mi odpísali.

pasuliatko - no to je dosť možné, lebo ako si na to spomínam, tak tuším niečo také aj doktorka hovorila - že ide o peľ obilnín ... a tebe tie testy robili ako ? tiež také tie testy, čo sa robia na predlaktiach ? Lebo tiez som si nebol isty, či sa dá zistiť alergia na obilniny (ako potravu) len testami z prelaktia..

GABAZ - no pri testoch sa mi potvrdila aj alergia na peľ (takisto jedno +), takže je možné, že to nejak bude s tým

Inak, neviete koľko tých + tam môže byť najviac? Lebo keď som mal iba jedno + , tak to asi nieje zas taká silná alergia , nie ?

áno pred dávnymi rokmi mi to zistili, robili mi testy na predlaktiach.
mne sa to prejavuje tak,že keď je žatva a som nedajbože niekde v okolí začnem kýchať, sopliť, oči mám červené až krvavo červené a strašne svrbia...
čo sa týka + čím menej + tým menšia alergická reakcia. ja som napr. na pliesne mala +++++ ak nie viac...
jexx
23.02.11,17:10
áno pred dávnymi rokmi mi to zistili, robili mi testy na predlaktiach.
mne sa to prejavuje tak,že keď je žatva a som nedajbože niekde v okolí začnem kýchať, sopliť, oči mám červené až krvavo červené a strašne svrbia...
čo sa týka + čím menej + tým menšia alergická reakcia. ja som napr. na pliesne mala +++++ ak nie viac...
No, tak to je možné, že mám to isté, pretože alergia mi zhodou okoľností začala tiež pri žatve, kedy som sa neskutočne rozkýchal.
pasuliatko
24.02.11,07:48
No, tak to je možné, že mám to isté, pretože alergia mi zhodou okoľností začala tiež pri žatve, kedy som sa neskutočne rozkýchal.

vitaj v klube :) ja sa s tým pasujem už xy rokov a stále sa mi nedarí vyhrávať :D
zájdi k lekárke nech ti nasadí lieky aby si mal príznaky miernejšie alebo žiadne....
GABAZ
24.02.11,17:44
Takže ďakujem , že ste mi odpísali.

pasuliatko - no to je dosť možné, lebo ako si na to spomínam, tak tuším niečo také aj doktorka hovorila - že ide o peľ obilnín ... a tebe tie testy robili ako ? tiež také tie testy, čo sa robia na predlaktiach ? Lebo tiez som si nebol isty, či sa dá zistiť alergia na obilniny (ako potravu) len testami z prelaktia..

GABAZ - no pri testoch sa mi potvrdila aj alergia na peľ (takisto jedno +), takže je možné, že to nejak bude s tým

Inak, neviete koľko tých + tam môže byť najviac? Lebo keď som mal iba jedno + , tak to asi nieje zas taká silná alergia , nie ?

Pokial viem, tak rozpatie je od 1 po 5. Synovi vysli potravinove alergie na nejakych 14 potravin a podla testov by mal mat silnu alergiu. Ale nemal nejake vyrazne problemy. Diagnostika potravin je vsak dost problematicka.
jexx
25.02.11,10:10
Pokial viem, tak rozpatie je od 1 po 5. Synovi vysli potravinove alergie na nejakych 14 potravin a podla testov by mal mat silnu alergiu. Ale nemal nejake vyrazne problemy. Diagnostika potravin je vsak dost problematicka.
Ešte by ma zaujímalo ako mu to zistili ? Ako mu robili testy? Tiež takto z predlaktia alebo odobraním krvi alebo ako ?
GABAZ
02.03.11,07:46
Pokial sa dobre pamatam, robili mu krvne testy. Ale robia sa aj kontaktne. Ideme o 2 tyzdne na kontrolu, asi nam budu opakovat testy. Ked sa nieco dozviem, napisem.