emilia18
22.02.11,11:31
Dobry den,
pri predoperacnom vysetreni mi zistili, ze mam hustu krv. Chcela by som sa opytat, ci to moze znamenat, ze mam rakovinu krvi? Dakujem za odpoved a zelam pekny den vsetkym. Emilly
arizona
22.02.11,10:37
http://www.porada.sk/t55791-husta-krv.html


mimotemy...inak, zaujimave vysetrenie ;):D
Psycholog
22.02.11,10:46
Pokud máte zájem o řešení problému bylinami - čistění krve a její ředění pošlete mail: petr.k.necas@quick.cz zašlu recepturu na čaje. Petr
trisestri
22.02.11,10:51
problem hustoty krvi može mimo iných pričin byt sposobený aj nedostatočným pitným režimom,treba pit viac tekutín,aspon 2,5 l denne.
ErinErin
22.02.11,11:04
"Riedením krvi" pacienti ľudovo nazývajú antitrombotickú liečbu - ak sa robilo vyšetrenie pred operáciou, zrejme to bolo o zrážanlivosti krvi - aby pacient nevykrvácal alebo naopak nevznikli tromby po zákroku. Čiže hustá krv sa dá riediť a riedka zahustiť - dôležité je, aby lekár vedel pri zákroku, v čom je problém a mohli sa urobiť opatrenia. Ak je to niečo dlhodobé, tiež sa to dá riešiť - u lekára sa vždy rozhodne pýtaj, až kým ti všetko nebude jasné - ide o tvoje zdravie a život.
JarkaL
22.02.11,11:08
Keď som bola darovať krv, tiež mi raz povedali, že mám hustú krv a opýtali sa, či nefajčím, vraj fajčiari zvyknú mať hustú krv. Ja nefajčím, ale som vtedy málo pila, nevedela som, že pôjdem darovať, inak by som si dala predtým týždennú kúru (žihľavový čaj).
BXLmiami
22.02.11,11:40
http://www.porada.sk/t55791-husta-krv.html


mimotemy...inak, zaujimave vysetrenie ;):D

Prečo?Povedala by som,že jedno zo základných vyšetrení pred operáciou.
babi2
22.02.11,11:48
Prečo?Povedala by som,že jedno zo základných vyšetrení pred operáciou.
mimotemypre toto - pri prdoperacnom vysetreni mi zistili:)
arizona
22.02.11,11:59
Prečo?Povedala by som,že jedno zo základných vyšetrení pred operáciou.
...rada sa necham poucit, co sa na takom prdoperacnom vysetreni zistuje ;):confused:
emilia18
22.02.11,14:42
...rada sa necham poucit, co sa na takom prdoperacnom vysetreni zistuje ;):confused:
Ospravedlnujem sa za to PRDOPERACNE vysetrenie,ale bola som v strese,ked som to pisala a musim uznat,ze ked sa na to teraz s odstupom casu pozeram,tak je to vazne zaujimave:-)))....sorry
emilia18
22.02.11,14:51
Skoda, ze nikto neodpovedal na polozenu otazku a je mi luto, ze vas zaujalo akurat PRDOPERACNE vysetrenie....v strese clovek popise ovela vacsie hluposti. Ako by ste sa citili vy, ktori si z toho robite srandu a boli by ste na mojom mieste (prekonala som rakovinu prsnika a ovela viac...nechcem rozoberat)...asi by vam nebolo do smiechu...ale ja som pozitivne naladeny clovek a zelam vsetkym "smieskom" hlavne vela zdravia...emilly
veronikasad
22.02.11,14:58
Lieky na riedenie krvi užívam tri roky - po embolii pluc. Len tvoj ošetrujúci lekár ti vysvetlí nakoľko závažná je tvoja "hustá krv". Pýtaj sa, máš právo na informácie. A hlavne sa zbytočne netráp. Z takto zadanej otázky na Porade fundovanú odpoveď nedostaneš ... príčin môže byť skutočne veľa.
martuli
22.02.11,15:25
No Emilia, ale je to asi tak, že keď podáš veľmi všeobecnú otázku, nedočkáš sa žiadnej odpovede, alebo to dopadne ako tu. Rakovinu určite nemáš... Apropo, o tej hustej krv i Ti povedal lekár, alebo sestrička pri odber? Lebo to je tiež dôležité :-) Tvoja otázka vyznela asi takto: Mám jemné vlasy, je to rakovina?
DominikaDominika
22.02.11,15:27
Milka, klídek, stres neprosieva veci. Určite to nie je rakovina krvi. Je to zvýšenie faktorov zrážanlivosti krvi - ako to už tu bolo uvedené. Napr. môžeš mať zvýšený fibrinogén, alebo hodnotu D-Dimérov, alebo iné hodnoty mimo referenčný interval - ako napr. trombínový čas, APTT a iné... Pred operáciou Ti podajú nejaký liek, aby sa Ti nevytvárali zrazeniny (napr. Clexane, Warfarin, Fragmin atď.) a myslím, že by to malo byť v poriadku - závisí od konkrétneho prípadu a hodnôt...
Tak hlavu hore a pýtaj sa, pýtaj, pýtaj - najlepšie svojho ošetrujúceho lekára. Želám, aby operácia dobre dopadla a aby si bola skoro fit.
arizona
22.02.11,15:34
Skoda, ze nikto neodpovedal na polozenu otazku a je mi luto, ze vas zaujalo akurat PRDOPERACNE vysetrenie....v strese clovek popise ovela vacsie hluposti. Ako by ste sa citili vy, ktori si z toho robite srandu a boli by ste na mojom mieste (prekonala som rakovinu prsnika a ovela viac...nechcem rozoberat)...asi by vam nebolo do smiechu...ale ja som pozitivne naladeny clovek a zelam vsetkym "smieskom" hlavne vela zdravia...emilly
mimotemy Prepac, ak sa ta to dotklo. Nikto si nerobil srandicky z tvojej choroby.

Nie si sama, komu sa zadari nejaky preklep, vsetkym sa nam to stava.
Dokonca mame tu na Porade na to zalozenu rubriku,kde sa chodime obcas odventilovat a zabavit sa na svojich "hlaskach" :D
http://www.porada.sk/t23321-preklepy.html
http://www.porada.sk/t35604-skomolene-nazvy-tem.html
pasuliatko
22.02.11,17:06
...rada sa necham poucit, co sa na takom prdoperacnom vysetreni zistuje ;):confused:

Popis výkonu:

Vyšetrenie zahŕňa laboratórne testy (Krvný obraz, Na, K, urea, kreatinín, glukóza, RRR, anti HIV, anti HCV, HBsAg, aPTT. PT-INR), odber krvi, RTG hrudníka s vyhodnotením, 12- zvodové EKG (zhotovenie a vyhodnotenie) ako aj komplexné predoperačné vyšetrenie, vrátenia zhodnotenia výsledkov laboratórnych a prístrojových vyšetrení.
pasuliatko
22.02.11,17:08
chcela by som vedieť ako ťa mohlo napadnúť,že ak máš hustú krv máš ,,rakovinu krvi,, ?
ako tu už niekto spomínal treba veľa piť vody alebo tekutín, potom hustú krv mať nebudeš :)
Abeata
22.02.11,18:57
Skoda, ze nikto neodpovedal na polozenu otazku a je mi luto, ze vas zaujalo akurat PRDOPERACNE vysetrenie....v strese clovek popise ovela vacsie hluposti. Ako by ste sa citili vy, ktori si z toho robite srandu a boli by ste na mojom mieste (prekonala som rakovinu prsnika a ovela viac...nechcem rozoberat)...asi by vam nebolo do smiechu...ale ja som pozitivne naladeny clovek a zelam vsetkym "smieskom" hlavne vela zdravia...emilly
Ak máš hustú krv, znamená to, že máš vyšší počet trombocytov, ktoré spôsobujú zrážanlivosť krvi, ako je norma. Väčšinou to nič neznamená a nozaj to môže byť spôsobené aj tým, že je človek mierne dehydratovaný. No v žiadnom prípade to neznamená rakovinu krvi. Pri tej sú zvýšené úplne iné hodnoty krvných zložiek. Takže Emili, pokoj...nič sa nedeje. Možno si bude musieť pichať niečo ako Fraxiparine, alebo niečo podobné, alebo to iba posledujú a skontrolujú po čase. Ako to už bolo spomínané - piť vodičku a usmievať sa :o)
buchač
22.02.11,18:58
Popis výkonu:

Vyšetrenie zahŕňa laboratórne testy (Krvný obraz, Na, K, urea, kreatinín, glukóza, RRR, anti HIV, anti HCV, HBsAg, aPTT. PT-INR), odber krvi, RTG hrudníka s vyhodnotením, 12- zvodové EKG (zhotovenie a vyhodnotenie) ako aj komplexné predoperačné vyšetrenie, vrátenia zhodnotenia výsledkov laboratórnych a prístrojových vyšetrení.

....plus posedenie u anesteziológa , ktorý sa pýta na určité špecifiká ohľadom svojej profesie ...

A nechá si to vyšetrenie aj podpísať , súhlas na rezanie dať je potrebné ......koťuhe doktorskej...;)
buchač
22.02.11,19:07
Skoda, ze nikto neodpovedal na polozenu otazku a je mi luto, ze vas zaujalo akurat PRDOPERACNE vysetrenie....v strese clovek popise ovela vacsie hluposti. Ako by ste sa citili vy, ktori si z toho robite srandu a boli by ste na mojom mieste (prekonala som rakovinu prsnika a ovela viac...nechcem rozoberat)...asi by vam nebolo do smiechu...ale ja som pozitivne naladeny clovek a zelam vsetkym "smieskom" hlavne vela zdravia...emilly
...neber osobne ...

To som sa JA do Teba ešte " nepustil "...;):---:D

Viac , či menej ...???.
ČO JE VIAC a ČO JE MENEJ ?????????????
Keby som ja začal rozoberať ...horko by si zaplakala ...:rolleyes:

Pozitíva a optimizmus ešte nikomu neuškodili v tejto sfére ...známi moji vravia , že to ma zachránilo ...

P.S.:
Mám niekoľko životných zásad , ktorých sa snažím držať:
- nikdy nehovor nikdy
- nezovšeobecňuj a neporovnávaj
- nezáviď
- neplač nad tým, čo robiť nemôžeš, ale venuj sa tomu, čo robiť môžeš
- rob to, čo pomáha
- na to, čo nepomáha, sa vykašli
- snaž sa veľa smiať, tešiť
- ber veci s humorom a nadhľadom
http://www.porada.sk/1653985-post601.html

Za to želanie " veľa zdravia " úprimne ďakujem ....šak som smieško .../ do určitej doby .../ ;):)
emilia18
23.02.11,04:38
Vdaka Arizona za tie linky na preklepy a skomolene nazvy tem....velmi dobre som sa zabavila...a ospravedlnujem sa...zvacsa takto nereagujem,ale strach cloveka dokaze fakt zmenit....tak uz len pridam svoj prd...operacne vysetrenie do preklepov a budem ti drzat palceky v dalsich radach nam bezradnym...pekny den zela emilly
arizona
23.02.11,06:26
Vdaka Arizona za tie linky na preklepy a skomolene nazvy tem....velmi dobre som sa zabavila...a ospravedlnujem sa...zvacsa takto nereagujem,ale strach cloveka dokaze fakt zmenit....tak uz len pridam svoj prd...operacne vysetrenie do preklepov a budem ti drzat palceky v dalsich radach nam bezradnym...pekny den zela emilly
V pohode,Emilia,som rada, ze sme si to vysvetlili...:)
Ja tie temy tiez obcas rada citam ked mam nejaky zly den;)
Zelam Ti vela,vela zdravicka a vela dovodov na usmev :):):)