mihand
22.02.11,13:50
Dobry den,

chcela by som sa spytat nasledovne:S.r.o k 1.1 nema zamestnancov, obchodny zastupca pracuje pre firmu na zaklade zmluvy ako SZCO.
Pouziva vsak firemne auto tejto sro. Predklada bloky za phm, ktore su mu preplacane, v zmluve to zakotvene ma. Predklada aj cestovne prikazy. Ja uctujem len phm do nakladov.

Je to tak v poriadku? Myslim si ze ano, ale poprosila by som aj nazor niekoho z Vas.

Dakujem
Stefan2005
22.02.11,12:57
Dobry den,

chcela by som sa spytat nasledovne:S.r.o k 1.1 nema zamestnancov, obchodny zastupca pracuje pre firmu na zaklade zmluvy ako SZCO.
Pouziva vsak firemne auto tejto sro. Predklada bloky za phm, ktore su mu preplacane, v zmluve to zakotvene ma. Predklada aj cestovne prikazy. Ja uctujem len phm do nakladov.

Je to tak v poriadku? Myslim si ze ano, ale poprosila by som aj nazor niekoho z Vas.

Dakujem

podľa mňa to nie je kóšer.... Auto sro používa na dosahovanie svojich príjmov nie sro, ale szco. Prinajmenšom by som mu prenajal (teda za úhradu) auto za náklady, ktoré má sro.
mihand
22.02.11,13:01
Obch.zastupca zastupuje firmu, uzatvara pre nich obchody, a firma mu dala k dispozicii sluz. autom tak som si myslela ze to moze byt.Ako to potom riesit?
Dakujem
IvoM
22.02.11,13:03
Podľa mňa nemá čo predkladať cestovné príkazy nie je totiž Vašim zamestnancom, ostatné neviem posúdiť nakoľko nepoznám ako je to zmluvne ošetrené ale celkom kóšer sa mi to nezdá.
IvoM
22.02.11,13:05
Obch.zastupca zastupuje firmu, uzatvara pre nich obchody, a firma mu dala k dispozicii sluz. autom tak som si myslela ze to moze byt.Ako to potom riesit?
Dakujem

Mihand, Štefan2005 ma predbehol, presne tak ako to navrhol, teda prenajať auto SZČO som to riešil v jednej sročke.
mihand
22.02.11,13:33
Dakujem. Skusim im to navrhnut, uvidim ako sa k tomu vyjadria.