wegamizi
22.02.11,14:22
pekny den,
obraciam sa na vas s prosbou o radu. Vcera som dostala list od poistovne Allianz s oddelenia regresy, ze v oktobri 2009 poukazali z havarijneho poistenia poskodeneho ich poistenca plnenie vo vyske 560,00 euro. V zmysle ustanovenia OZ § 427 a § 813 mna vyzyvaju na uhradenie tejto sumy plus odpocitatelnej spoluucasti 67,00 euro. Oslovili aj moju poistovnu, ktora im odmietla platbu uplatnit vzhladom k tomu, ze som udalost nenahlasila.
Co mam robit, ked k ziadnej nehode neprislo, z nasej strany sme neboli ucastnikmi ziadnej dopravnej kolizie so vznikom skody na vozidlach. Vopred dakujem za radu a pomoc.
ivka70
22.02.11,13:33
Pisomne na to zareaguj a napis, ze k ziadnej poistnej udalosti, ktoru by si mala hlasit, z tvojej strany nedoslo. Preto si ani nemohla ziadnu poistnu udalost hlasit a nesuhlasis s plnenim. Ze s dotycnym si sa nikdy nestretla, ...
Pripadne ak vies, ze si sa v dany den zdrziavala aj s autom niekde uplne inde, napis aj to. Jednoducho daj vsetky argumenty z tvojej strany na papier a posli im to spat co najskor.
wegamizi
22.02.11,14:26
Dakujem, budem reagovat urcite.Je vobec nieco take mozne, ze si niekto vymysli havarijnu udalost a poistovna k tomu pristupuje ako ku skutocnosti, ktora sa stala bez overenia? Nie je to divne, ze ma kontaktuju vo februari 2011 a udalost sa vraj stala v septembri 2009?
jelalim
22.02.11,14:35
Nic sa nedeje, treba im odpisat "skutok sa nestal". A na tom stale trvat.

Napisali Vam kto je ten ich poistenec? Poznate tu osobu? Poznate jeho auto?
wegamizi
22.02.11,15:04
Ano, je to firma, nevieme vsak, kto bol sofer, kto to nahlasil, poskytli SPZ-ku auta a datum, kedy sa to stalo.
Teraz som volala s veducim oddelenia obhliadok v Allianzi a ten mi povedal, ze oni neskumaju, kto skodu sposobil, z havarijneho poistenia su povinni vyplatit skodu. Co vsak mal, uplatnujuci si poistku, poskodene na aute, to mi nechcel povedat, ale ze predne sklo to nebolo. Z toho mi vyplyva, ze keby prislo k stretu vozidiel, museli by sme mat poskodene auto aj my. Teda urcite by som dala spravu o nehode aj mojej poistovni.
profesional
22.02.11,15:15
Odporucam podat trestne oznamenie pre podozrenie zo spachania trestneho cinu poistovacieho podvodu.
pizzanoel
22.02.11,15:28
Zisti si meno toho co to nahlasil a opytaj sa ho ako prisiel na to ze mal s tebou nehodu...To by ma zaujimalo co by ti povedal...To je nejake cudne ze tebe prisiel taky list ved ked sa stane nehoda tak obidvaja to musia ist nahlasit.. a nie iba jeden...To je potom postavene na baze,, jedny babka povedala" , ved poistovna by musela urobit aj obhladku vozidla na obidvoch zucastnenych.... Ak to je hentak, tak je to fakt sila... Inak v tomto state je vsetko mozne....:eek:
wegamizi
22.02.11,15:38
Obhliadku robili len akoze tej strane poskodeneho. Ale ako hovoris, keby bola nehoda, tak by sme museli byt aj my poskodeni a obhliadka by sa robila aj u nas. Ved co sme ho poskodili skoro za 600 euro s lopatou? Nechcem davat trestne oznamenie, nechce sa mi tahat po sudoch, ved poskodeny ma peniaze zo svojho havarijneho a mna nech poistovna necha na pokoji. Len neviem ako mam preukazat, ze som tam nebola, ked neviem ani kde sa to stalo, viem len datum.
Ako by som preukazala napr., ze som bola v ten den cely cas s autom v garazi?
lujza.j
22.02.11,15:49
zarážajúce je aj doba po akej ťa kontaktovali, čo robil doteraz likvidátor udalosti:eek: pripadá mi to ako keby v poisťovni mal poškodený "spriaznenú dušu" on možno len nahlásil tvoje EČV a nahlásil napr. odvalené späťátko, rozbité čelné alebo iné
wegamizi
22.02.11,15:55
Aj ja mam to podozrenie. Len nechce sa mi s tym natahovat po sudoch atd. chcem len kvalifikovane reagovat a nech mi daju svaty pokoj. Nechapem ale, co by z toho mal poskodeny, ked aj tak preplatenu skodu dostal. Cele je to akesi divne.
pizzanoel
22.02.11,15:59
Na základe coho prisla poistovna k tomu ze k tej poistnej udalosti prislo? Ved ked sa stane nehoda tak bud sa zavolaju policajti ktory o tom spisu spravu a nazaklade toho potom poistovna kona alebo ak sa stane nehoda a je to do nejakych 3 000 eur tak sa mozu ucastnici nehody dohodnut medzi sebou s tym ze bud pojdu spolu ihned nahlasit nehodu na poistovni alebo si spravia nejaku dohodu kde sa zakresli plan nehody...a samoizrejme ze sa tam obidvaja aj podpisu a urcia medzi sebou vynníka...Chod na poistovnu oznam im ze ziadan nehoda nenastala,,aspon ty o tom nevies... a ked ano tak nech ti predlozia dokazy... To moze povedat kazdy ze stalo sa to a to...
lujza.j
22.02.11,16:02
naťahovať sa po súdoch v tomto štáte:eek::eek: ja teda tiež nie!! ja by som možno napísala list do poisťovne, ale ani nie ako reakciu na tento čo ti prišiel, ale ako sťažnosť napr. riaditeľovi a tento list čo ti prišiel by som tam priložila. aj keď by to riaditeľ zrovna neriešil, ale má na takéto sťažnosti určite ľudí.
lujza.j
22.02.11,16:05
Na základe coho prisla poistovna k tomu ze k tej poistnej udalosti prislo? Ved ked sa stane nehoda tak bud sa zavolaju policajti ktory o tom spisu spravu a nazaklade toho potom poistovna kona alebo ak sa stane nehoda a je to do nejakych 3 000 eur tak sa mozu ucastnici nehody dohodnut medzi sebou s tym ze bud pojdu spolu ihned nahlasit nehodu na poistovni alebo si spravia nejaku dohodu kde sa zakresli plan nehody...a samoizrejme ze sa tam obidvaja aj podpisu a urcia medzi sebou vynníka...Chod na poistovnu oznam im ze ziadan nehoda nenastala,,aspon ty o tom nevies... a ked ano tak nech ti predlozia dokazy... To moze povedat kazdy ze stalo sa to a to...

načo by druhý účastník keď nemá škodu išiel na poistovnu, ale volal polišov?
pulko
22.02.11,16:09
chod to osobne nahlasit na poistovnu, ze k poistnej udalosti neprislo...
wegamizi
22.02.11,17:25
Dakujem Vam za rady. Tato situacia je fakt zvlastna. Budem to riesit napisanim listu poistovni s odovodnenim, preco som nehlasila to, co sa mi nestalo. Ak budu aj tak trvat na svojom, potom podam staznost. Nechcem do toho celeho montovat moje podozrenie, lebo to by bolo na dlhe lakte. Divne praktiky sa na tomto Slovensku deju, len aby si z tohoto pripadu niekto nezobral priklad:eek::eek:, to by som zalozenim tejto temy nechcela docielit;)
Stanislav 1975
22.02.11,21:28
zarážajúce je aj doba po akej ťa kontaktovali, čo robil doteraz likvidátor udalosti:eek: pripadá mi to ako keby v poisťovni mal poškodený "spriaznenú dušu" on možno len nahlásil tvoje EČV a nahlásil napr. odvalené späťátko, rozbité čelné alebo iné

práveže to nieje bohvieako dlhá doba- z havarijnej poistky sa to vyplatilo a následne to išlo na regresy, kde nie sú povinný to uzavrieť hneď- všetko treba dobre preveriť a podobne, takže niekedy sa regresy dávajú až po roku a niekedy až po 2, takže teraz sa celkom rýchlo ozvali...
bubkoch
23.02.11,06:08
Dakujem Vam za rady. Tato situacia je fakt zvlastna. Budem to riesit napisanim listu poistovni s odovodnenim, preco som nehlasila to, co sa mi nestalo. Ak budu aj tak trvat na svojom, potom podam staznost. Nechcem do toho celeho montovat moje podozrenie, lebo to by bolo na dlhe lakte. Divne praktiky sa na tomto Slovensku deju, len aby si z tohoto pripadu niekto nezobral priklad:eek::eek:, to by som zalozenim tejto temy nechcela docielit;)

nechcem byt zly, ale mam z tvojich prispevkov dojem ze nepises pravdu, resp. niečo zamlcujes a snazis sa dostat z pruseru do ktoreho si sa dostala a do ktoreho si si myslela ze sa nedostanes ked si vtedy urobila nieco co si urobila ... ale to je len moj dojem, nic v zlom :)
wegamizi
23.02.11,08:55
nechcem byt zly, ale mam z tvojich prispevkov dojem ze nepises pravdu, resp. niečo zamlcujes a snazis sa dostat z pruseru do ktoreho si sa dostala a do ktoreho si si myslela ze sa nedostanes ked si vtedy urobila nieco co si urobila ... ale to je len moj dojem, nic v zlom :)
Vobec nie si zly.Ten tvoj dojem pripustam, ale bohuzial, nepotesim ta. Nemas pravdu. Nie som podvodnik, nie je to moj styl. A nehnevam sa:---. Pekny den

P.S. nemas trochu profesionalnu deformaciu?;)
Sabian269
15.01.12,17:53
Žial, mne sa stalo pred nedávnom presne toto isté, prišiel mi papier z poisťovne aj so šekom o zaplatení časti úhrady poistnej udalosti z pred 4 rokov, kedy mal nejaký cigáň zraziť nejakú cigánku, ktorá má trvalé následky. Človek sa proti tomu brániť nevie, respektive, každý radí inak, poslal som ale odvolanie na túto udalosť, žiadne trestné oznámenie, to je nevratné, stačílo odvolanie, aj keď už čakám 2 mesiace a som z toho nervózny, nič iné nenarobím