Kesso
22.02.11,14:23
Vytvoril som portál ale nemam financie na jeho spustenie.

Chcel by som si nájsť sponzora aby mi pokryl aké také náklady. No mám strach ako to funguje. Pretože mi známi hovorili že ak spustim portál a sponzor bude platiť hosting nemôžem ťažiť peniaze z reklam. A toho sa najviac bojím.

Ďalej by som chcel vedieť čo by ste mi skôr doporučili či sponzora alebo investora.


Ďakujem s pozdravom Maro.
blavaciko
22.02.11,14:39
Dobry den,
za urcitych okolnosti by som vam vedel ponuknut priestor na svojom hostingu. V pripade zaujmu ma bud kontaktujte s dalsimi informaciami, alebo napiste sem.

f.horinek@gmail.com
Kesso
22.02.11,16:32
Asi pol roka pracujem na vlastnom portáli pre študentov. Portál som dokončil a s počiatku slúžil pre mojich spolužiakov. Po nejakom čase som ho vylepšil a spravil z neho portál aký dosial nikto nevytvoril či už na Slovensku alebo v iných krajinách. Portál je jedinečný tým že každý člen/užívateľ si môže vytvoriť vlastný projekt/triedu a tam si pridá všetkých spolužiakov. V týchto projektoch je zapracovaný kalendár do ktorého užívatelia zadávajú svoje úlohy. Ďalej sú tu diskusné fóra pre každý projekt, každý projekt má vlastné ú ložisko súborov kde uživatelia nahrávajú svoje úlohy a v škole ich jednoducho po prihlásení stiahnu do PC a ukážu. Do tohto portálu som vložil užívateľské rozhranie veľmi podobné Facebooku a týmto som vytvoril portál obrovských rozmerov pre študentov ktorý tu ešte nebol.

Očakávam obrovskú návštevnosť a plánujem neskôr port ál rozšíriť do iných krajín.

Potrebujem pomoc aby som tento portál mohol spustiť. Musím zabezpečiť prenájom kvalitných a hlavne stabilných serverov. Najlepšie unlimited hosting
Podľa toho koľko budem mať peňazí. Budem chodiť po stredných školách a snažiť sa získať čo najviac užívateľov.


Začiatok projektu (dátum): 15.03.11
frndzalica
22.02.11,17:09
Ja som tu akosi nepochopil otázke. Ak potrebuješ niekoho kto ti pomôže finančne spropagovať web tak to ešte pochopím, ale to akože nemáš peniaze na hosting? To je už ako možné, veď unlimited hosting stojí smiešnych 7€ na mesiac a to má aj ten najchudobnejší študent. Takže tú blbosť čo ti niekto povedal, že ak ti niekto zaplatí hosting (7€), tak všetky príjmy z reklami idú jemu??:-DDD Tak to je riadne na smiech to by len magor s tým súhlasil
Kesso
22.02.11,19:15
Pozri sa sem vidim že si trošku vedľa.

Unlimited hosting ako taký stojí možno tých 7 €. Lenže na veľké portály treba niećo čo sa týka HW lepšie. Pretože ak maš web ktorý nadmerne zaťažuje databázu aleno iné HW serveru tak ťa odpoja lebo to nieje v súlade s ich hostingom. Vieš si predstaviť taký azet na obyčajnom unlimited hostingu ?? asi ťažko. Nemôžeš predsa platiť za hosting ktorý vyťažuje server ako 400 normálnych domén a to už pri 4 000 UIP denne a 100 online ľudí. Každý hosting ma obmedzený počet úloh pre databázu, pameťový a časový limit pre skripty obmedzovanie strojového výkonu pre jeden virtualny server a veľa iného. Tak sa spametaj troška poštuduj a potom buď múdry.

Možno zo začiatku nebude vyťažený hosting lebo tam nebude toľko ľudi ale nebudem predsa každý rok prechádzať na iný hosting ...
frndzalica
22.02.11,21:35
A to chceš hneď na začiatku si prenajať najvýkonnejši server napr za 300€/mes. na projekt ktorý sa ti bude rozbiehať niekoľko mesiacov možno rokov?

Pozri sa nevravím, že som z toho nejak super múdry, ale mám skoro dokončenú VŠ obor informatika spravil som nejednu web stránku. Ja na jednom unlimited hostingu spravujem cez 20 stránok (sú naň presmerované presnejšie podstrčené) Kamoš má na jednom unlimited hostingu vyše dvoch rokov dokopy asi 8 stránok zaberajú priestor od 0,1 po 15gb dokopy cez 30gb denné návštevnosti má od 500 po 4500 UIP podľa stránky. Má tam aj eshopy a pod čiže záťaž na databázový server nieje malá, ale aj tak to stále nieje na prenájom samostatného serveru.

Poskytovatelia unlimited hostingu rátajú s tým, že niektorý ho budú využívať viac, iní menej.

A je mi jasné že azet má vlastné výkonné servery ale ty nie si azet! Je síce pekné, že si myslíš, že sa ti návštevnosť rozrastie, ale to bude "chvíľu" trvať.

A aj keby si chcel vlastný server ceny sú od 60€. To ani toľko peňazí nemáš?

Proste sa mi nepáči, že chceš pchať prachy niekam kde to vôbec ale vôbec nie je potrebné (v súčasnej dobe). Možno vieš dobre programovať stránky, ale ekonomické myslenie máš dosť zvláštne.

Najskôr si zriaď unlimited hosting a ak by sa stránka stala veľmi úspešnou (nad 5000 UIP denne) a začalo by to vidieť na výkonnosti (napr by pomalšie načítavala) prenajmi si virtuálny server, neskôr vlastný server. Zmenu skôr ako za rok nebudeš musieť robiť a ak to budeš mať u rovnakého poskytovateľa zmena je primitívne jednoduchá a nedôjde k výpadku stránky ani na sekundu o to sa ti oni už postarajú.
Kesso
23.02.11,04:49
Neviem prečo stále komentujete to do čoho vás niˇ%c neni ? ja som sa pýtal na celkom inú vec !
Kesso
23.02.11,05:00
Je pekné že spravuješ toľko stránok ale priznaj koľko más na jeden klik SQL dotazov na databázu ? 10 ? to je nič.
Ide o to že ak máš zložitý portál maš tám zložité scripty a veľa iného a tym padom aj viac sql dotazov.

Moj portál je taký druh portálu že na ňom sedíš aj hodinu a stále sa len preklikávaš z jednej stránky na druhú.

Ak si vypočítaš približne 25 dotazov a máš online 100 ľudí ktorý sa tam preklikávajú tak ti to výjde na 2 500 dotozav v jednom momente a to je už dosť.

Ak budeš mať web pomalňi tak ti naň nebudú chodiť.

Ja nevravím že chcem najvykonejšie servery ale zasa nechcem ani najslabšie. A predstav si že mám 17 rokov a ja nemám skadial zarobiť 60 € do mesiaca a nechcem sa nijak viazať ani nič iné lebo nemám stály príjem. Celý web je na moju mamu aby som mohol brať peniaze za reklamu.

Dúfame že teraz už chápete.
Kesso
23.02.11,05:01
Ale skúsim ten unlimited hosting
frndzalica
23.02.11,21:58
To máš len 17 rokov a už vieš tak programovať stránky. Klobúk dole. Dosť som zvedavý na ten web, hoď sem link, alebo mi ho pošli do SS.

Teraz už tomu rozumiem, lebo som to z počiatku bral tak, že mieniš podnikať, čiže dve tri stovky ako mesačné náklady nebudú problém. A keď to vyznelo tak, že nemáš na server, tak som sa nazdával, že chceš do neho pchať viac než tie dve tri stovky...ale šak to je jedno nechajme to

Fakt skús ten unlimited v dnešnej dobe sú už na dosť vysokej úrovni veď to je už najmenej potom prejsť na vlastný server, keby ti to nestíhalo.

No zohnať investora by teoreticky nemal byť problém ak sa mu ten web zapáči. Ja síce pochybujem, že sa rozbehne bez reklamy, čiže bez ďalších nákladov, ale možno sa mýlim. Ak by sa ten web dostatočne rýchlo rozširoval sám (proste že pribúdajú nový užívatelia) a fakt by na to stačilo len tých 60€ tak to nebudeš mať najmenší problém nájsť niekoho to dokonca ešte aj ja by som bol ochotný. Ale aj tak si myslím že by sa zišlo ho na začiatku spopularizovať cez Facebook, čiže bude treba trochu viac na začiatok.
Kesso
24.02.11,11:51
Plánujem reklamu cez Facebook a cez Google AdWords je to dobra reklama pri dobrom nastavení a hlavne je lacná.

Momentálne riešim peniaze cez Ministerstvo školstva, Dnes večer bude link na ostrihanu verziu (Jadro systému) a budete si ju mohli pozrieť.

Dúfam že postúpim vo výberovom konaní.

S pozdravom Maro.
Kesso
25.02.11,08:36
Tu si môžte pozrieť beta verziu jadra systému.

beta(bodka)jr-maro(bodka)sk
frndzalica
03.03.11,07:23
Ach jaj...stará klasika Joomla a na nej šablóna z Rockettheme a komponenty takmer bez akejkoľvek úpravy. Takýchto ti spravím 40 za večer a kamoši čo informatiku nikdy neštudovali takých 5 možno 10. A ja som bol prekvapený že 17 ročný chalan vytvoril stránku o ktorej hovorí ako o revolučnej...

Dobre povedzme, že si zvolil jednoduchšiu cestu proti tomu nemám nič, lebo sa takto dá docieli graficky a funkčnosťou premakaný web, akurát že som si myslel, že uvidím slušnú robotu vytvorenú mladým chalanom hodnú vyštudovaného informatika...no a to sa nestalo!

A hento má byť náročné na databázu?:-D Tak to je potom každý web! Keby si tam ešte hodil e-shop tak máš dvojitú záťaž na databázový server a potom by to bol KLASICKÝ web!
frndzalica
03.03.11,07:38
Hoplaaa sorry nevidel som to celé, takže je tam toho viac. A aj to chytá také isté predstavy ako som mal ja, že by sa niečo také zišlo tiež som študent a ako trieda využívame kadečo, vlastné fórum, vlastná facebook skupina. Už sa mi to konečne začína páčiť. Ak sa bude dať vytvoriť určitú skupinu užívateľov kde iný nebudú mať prístup tak je to v pohode, lebo mi tak kadeaké veci píšeme na profákov:-D bol by som nerád, keby sa tam vedeli nalogovať...
Kesso
03.03.11,12:38
Po prečítaní prvého príspevku som sa zľakol že čo to zasa za múdrc. Ale som rád že si sa opravil.
Ja som tiež študent a preto som vytvoril taký portál. Portál bude mať súkromné triedy bez vstupu iných nepoverených ľudí.
Filip Fixťo Roháček
07.03.11,15:40
Dobry,
ako ste na tom s moznou podporou a rozvojom portalu? Ak mate uz nejake konkretne myslienky a nieco konkretne urobene mozno by sme vedeli pomoct. Uz sme rozbehali niekolko vacsich ci mensich portalov, mame aj vlastne servery (btw. verim ze vy sa pre zaciatok rozhodnete pre nejaky dobry unlimited hosting a potom ked to zacne rast tak Vam poskytovatel ponukne virtual neskôr dedikovany server...).

Ja som teraz spolocnost tiez zakladal s jednou investicnou spolocnostou, mozeme vas pripadne zastresit aj my, alebo ked date svoj projekt do realnej podoby podnikatelskeho planu, tak vas nikto z dveri nevyhodi...

Kludne sa ozvite, mozeme to prebrat, hladame aj my stale sikovnych koderov... Na fb pod tymto menom...