alenkaja
22.02.11,16:55
Ahojte,
kde mám v daňovom priznaní uviesť príspevok na SZČ? Môžem uplatniť paušálne výdavky, keď dám celý príspevok do príjmu za rok 2010?
Ďakujem za info.
alenkaja
22.02.11,16:26
poradí niekto?
marjankaj
22.02.11,16:33
Ahojte,
kde mám v daňovom priznaní uviesť príspevok na SZČ? Môžem uplatniť paušálne výdavky, keď dám celý príspevok do príjmu za rok 2010?
Ďakujem za info.

Odporúčam ho uviesť do tlačiva daňového priznania pre fyzické osoby typu "B" do tabuľky č1 na tretej strane do stlpca príjmy. Riadok podľa toho o akú činnosť ide, pravdepodobne pôjde o riadok č. 2 ak sa jedná o príjmy zo živnosti.
Ďalej postupuješ podľa toho či máš ešte nejaké iné príjmy.

Paušálne výdavky si môžeš uplatniť tak ako píšeš.
alenkaja
22.02.11,16:42
a môže to ísť ako príjem zo živnosti, keď je to príspevok z UPSVaR?
alenkaja
22.02.11,17:22
???
alenkaja
22.02.11,17:31
???
Potrebujem poradiť!!!
veronikasad
22.02.11,17:37
Potrebujem poradiť!!!
alenka, na porade je téma paušálnych výdavkov pri dotáciach rozobratá v niekolkých témach. Argumenty pre aj proti nájdeš napr. podrobne aj v tejto téme

http://www.porada.sk/t91309-dotacia-z-uradu-prace-pausalne-vydavky-nepovolene.html?highlight=pau%B9%E1lne+v%FDdavky+n epovolen%E9
marjankaj
22.02.11,21:15
a môže to ísť ako príjem zo živnosti, keď je to príspevok z UPSVaR?

No to by si mala najlepšie vedieť ty. Zatiaľ netušíme, či podnikáš na základe živnostenského oprávnenia, či ako samostatne hospodáriaci roľník, či nejako inak.:eek:
Už som ti to polopatisticky uviedol v predchádzajúcom príspevku. Môžem ti poslať aj obrázok a zakrúžkovať, ak by to bolo potrebné.

Alebo si ten príspevok dostala z nejakého iného dôvodu ako na podnikanie?:confused: