giga123
22.02.11,17:21
Spoločnosť má v majetku budovu , nadobudnutá v r.2003. Od tohto roka prechádza rozsiahlou prestavbou, predpoklad je, že táto prestavba bude trvať 2-3 roky. Z dôvodu rozsiahlej prestavby budova nie je užívania schopná a prerušujeme odpisovanie. Vie mi niekto poradiť, akú sumu mám uviesť v daňovom priznaní v časti odpisy hmotného majetku v riadku" odpisy nezahrnuté v daňových výdavkoch z dôvodu prerušenia odpisovania??" / vypočítam odpis na tento rok, pričom vychádzam zo zost.ceny?????/
Do tej budovy sa už investovalo v priebehu tohto roka niekoľko miliónov.
Daňové odpisy sa rovnajú účtovným.
marjankaj
22.02.11,16:27
Spoločnosť má v majetku budovu , nadobudnutá v r.2003. Od tohto roka prechádza rozsiahlou prestavbou, predpoklad je, že táto prestavba bude trvať 2-3 roky. Z dôvodu rozsiahlej prestavby budova nie je užívania schopná a prerušujeme odpisovanie. Vie mi niekto poradiť, akú sumu mám uviesť v daňovom priznaní v časti odpisy hmotného majetku v riadku" odpisy nezahrnuté v daňových výdavkoch z dôvodu prerušenia odpisovania??" / vypočítam odpis na tento rok, pričom vychádzam zo zost.ceny?????/
Do tej budovy sa už investovalo v priebehu tohto roka niekoľko miliónov.
Daňové odpisy sa rovnajú účtovným.

To nie je pravda. To platí iba pre nehmotný majetok.
Výšku daňových odpisov určuje zákon o dani z príjmov.
Prerušiť účtovné odpisy nie je možné.
Prerušiť sa dajú iba daňové odpisy, aj to iba z toho majetku, ktorý nie je obstaraný leasingom.
KEJKA
22.02.11,17:16
účtovný odpis ponecháš tak ako je...uvedieš v tab. B
daňové odpisy vypočítaš ale uvedieš ich v treťom riadku tab.B