stravne
22.02.11,18:37
Ahojte
dnes som volala na call centrum do zdravotnej poistovne ohladom ročneho zuctovania. Pani mi oznamila, ze SZCO nevznikol preplatok v RZZP zo zaplatenia plnej vysky odvodu za mesiac kedy poberal aj nemocenske davky. To je len preplatok na zdravotnom poisteni, o ktoreho vratenie treba poziadat pisomne. Na RZZP to nema ziadny vplyv. Do RZZP treba vpisat sumu ktoru mal SZCO uhradit len za dni kedy pracoval. Tak mi pani dala sumu, ktoru uvediem do RZZP. Otazka teraz znie aku sumu dat do DP? 1.Plný odvod, s tým že preplatok bude vyplateny v roku 2011 a ten bude potom treba zaratat aj do DP za 2011. Alebo druha moznost do DP dat len odvod ktory mal podla zakona zaplatit /info z poistovne/ a tym padom uz preplatok v roku 2011 nebrat do uvahy.
A ten isty problem mam aj so socialnym poistenim, takisto zaplatil plny odvod a preplatok bude vrateny az v 2011.
Dakujem za pomoc.
stravne
23.02.11,17:53
Poradí niekto?
babi2
24.02.11,10:38
Ahojte
dnes som volala na call centrum do zdravotnej poistovne ohladom ročneho zuctovania. Pani mi oznamila, ze SZCO nevznikol preplatok v RZZP zo zaplatenia plnej vysky odvodu za mesiac kedy poberal aj nemocenske davky. To je len preplatok na zdravotnom poisteni, o ktoreho vratenie treba poziadat pisomne. Na RZZP to nema ziadny vplyv. Do RZZP treba vpisat sumu ktoru mal SZCO uhradit len za dni kedy pracoval. Tak mi pani dala sumu, ktoru uvediem do RZZP. Otazka teraz znie aku sumu dat do DP? 1.Plný odvod, s tým že preplatok bude vyplateny v roku 2011 a ten bude potom treba zaratat aj do DP za 2011. Alebo druha moznost do DP dat len odvod ktory mal podla zakona zaplatit /info z poistovne/ a tym padom uz preplatok v roku 2011 nebrat do uvahy.
A ten isty problem mam aj so socialnym poistenim, takisto zaplatil plny odvod a preplatok bude vrateny az v 2011.
Dakujem za pomoc.
Do DP r.2010 by som uviedla platby ako boli uhradené v r.2010, prípadné preplatky či už vrátené, alebo započítané v r.2011, by som riešila v DP r.2011
babi2
25.02.11,07:00
Ahojte
dnes som volala na call centrum do zdravotnej poistovne ohladom ročneho zuctovania. Pani mi oznamila, ze SZCO nevznikol preplatok v RZZP zo zaplatenia plnej vysky odvodu za mesiac kedy poberal aj nemocenske davky. To je len preplatok na zdravotnom poisteni, o ktoreho vratenie treba poziadat pisomne. Na RZZP to nema ziadny vplyv. Do RZZP treba vpisat sumu ktoru mal SZCO uhradit len za dni kedy pracoval. Tak mi pani dala sumu, ktoru uvediem do RZZP. Otazka teraz znie aku sumu dat do DP? 1.Plný odvod, s tým že preplatok bude vyplateny v roku 2011 a ten bude potom treba zaratat aj do DP za 2011. Alebo druha moznost do DP dat len odvod ktory mal podla zakona zaplatit /info z poistovne/ a tym padom uz preplatok v roku 2011 nebrat do uvahy.
A ten isty problem mam aj so socialnym poistenim, takisto zaplatil plny odvod a preplatok bude vrateny az v 2011.
Dakujem za pomoc.
Som asi blbá, vedel by mi niekto vystvetliť aký je v tom rozdiel? A vlastne načo slúži RZZP, keď toto zaplatené poistné sa tam nemá uvádzať? Zjednodušujú ľuďom život:o , ak má SZČO trvalý príkaz na ZP a ochorie, tak má ísť do banky a meniť príkaz:o. Robila som jednemu známemu asi pred 3 rokmi RZZP, ten si v nevedomosti platil preddavky až do júna na základe DP z predchádzajúceho obdobia, vznikol mu tam preplatok asi 3800 vtedy ešte korún, dala som to do RZZP, samozrejme že to škrtli a tiež tvrdili že to tam nepatrí a že si má požiadať o vrátenie, on si ale nepožiadal a dodnes tie peniaze má VZP, som zvedavá či vrámci toho upratovania, ktoré teraz robia, prídu aj na to:o