Čertica
15.12.05,18:38
Mohol by mi prosím niekto poradiť, ak chcem kúpiť zabehnutý novinový stánok - ako mám uzavrieť kúpno-predajnú zmluvu s bývalým majiteľom?
Je potrebné ísť to niekde notársky overiť, rada by som si to dala v budúcnosti do nákladov.Stánok nie je murovaný, je to starší plechový typ.
Za odpoveď ďakujem.:)
KEJKA
15.12.05,17:51
si si istá, kto je majiteľ?
Čertica
15.12.05,18:04
Áno, majiteľa poznám už viac rokov
Manual
15.12.05,18:27
Lida myslela pravdepodobne či ten stánok má v osobnom vlastníctve, či má na to nejaký doklad o jeho kúpe /zmluvu / alebo zriadení, povolenie od mesta - obce že tam kde stojí že je tam legálne a podobne.
Pekný večer želám...
Čertica
16.12.05,17:18
Áno, majiteľ má stánok legálne, kupno-predajná zmluva od predchádzajúceho majiteľa, riadne platí nájom obci za miesto, kde stojí
KEJKA
16.12.05,17:24
Mohol by mi prosím niekto poradiť, ak chcem kúpiť zabehnutý novinový stánok - ako mám uzavrieť kúpno-predajnú zmluvu s bývalým majiteľom?
Je potrebné ísť to niekde notársky overiť, rada by som si to dala v budúcnosti do nákladov.Stánok nie je murovaný, je to starší plechový typ.
Za odpoveď ďakujem.:)
stánok nie je murovaný... papiere sú v poriadku. Tak ak spolu dobre vychádzate, prepíšte si tú jeho zmluvu na nové mená, zájdite k notárovi a podpíšte si to pred ním. Overené je overené.
Čertica
16.12.05,17:33
Ďakujem za odpoveď.
ticiana
16.12.05,19:23
možno by bolo dobré, skôr ako urobíte kupno-predajnú zmluvu vybaviť si v obci povolenie na svoje meno ?!
Čertica
16.12.05,20:49
myslíš tým prenajať si miesto, na ktorom stojí stánok popredu na svoje meno, ale k tomu asi potrebujemŽL, ktorý je ešte vo výrobe, živnosť by som chcela otvoriť k 15.01.2006, vlastne sme sa sterajším majiteľom dohodli, že pôjdeme spolu v jeden deň prehlásiť elektriku, nájom, k dodávateľom, proste, aby ten stánok prešiel plynule podo mňa a nebolo ani jeden deň zatvorené, to nevyzerá zle, čo vy na to?
KEJKA
16.12.05,21:02
nie, myslela som si že sa viete dohodnúť. Takže ani s tým povolením by nemal byť problém. Hlavne sa dohodnite na financiách, kedy kto čo odovzdá, zaplatí.... atp.