saabinna
23.02.11,09:41
Ahoj, mam len otazocku, ake tlacivo zuctovanie zp za r. 2010 mam pouzit ak som pol roka bola na urade prace a pol roka som bola szco ? Dakujem
Soňula
23.02.11,08:57
ja by som využila túto tému, keď je už založená: aké tlačivo RZZP sa požije, ak bol polroka zamestnaný a pol roka SZČO?
Ďakujem.
sjuzn
01.03.11,14:36
....tlačivo "B" RZZP 2010
veronikasad
01.03.11,14:38
ja by som využila túto tému, keď je už založená: aké tlačivo RZZP sa požije, ak bol polroka zamestnaný a pol roka SZČO?
Ďakujem.
podla výšky vymer. základu :

S + SA + SB alebo
X + XA + XB
sjuzn
01.03.11,14:45
...ospravedlnujem sa, prečítala som si,že nezamestnaný-:(((pol roka....tak ano, typ S, SA a SB alebo X, XA , XB...podla príjmu....pardon
Soňula
02.03.11,07:40
podla výšky vymer. základu :

S + SA + SB alebo
X + XA + XB


Ja som si to už pozrela, bola som presvedčená že tlačivo S +SA+SB, prečo prosím ťa môže aj tlačivo X, to sa použiva pri zmanenej sadzbe poistného? Vymeriavací základ získam tak, že si zistím základ dane z podaného DP+vydavky o ktoré znížil základ dane / 2,14? Do akej sumy vymeriavacého základu je tlačivo S, alebo X?
ďakujem za odpoveď.
scame
02.03.11,08:08
Ja som si to už pozrela, bola som presvedčená že tlačivo S +SA+SB, prečo prosím ťa môže aj tlačivo X, to sa použiva pri zmanenej sadzbe poistného? Vymeriavací základ získam tak, že si zistím základ dane z podaného DP+vydavky o ktoré znížil základ dane / 2,14? Do akej sumy vymeriavacého základu je tlačivo S, alebo X?
ďakujem za odpoveď.
Tlačivo X sa používa aj v prípade, ak z nejakého dôvodu jeho príjem nedosiahne úhrn minimálnych základov. Je pravdepodobnejšie, že to nebude Váš prípad. Konkrétnu čiastku sa nedá napísať (pre to tlačivo X), lebo je to veľmi závislé od prípadu k prípadu.