kiko1
23.02.11,10:44
Môžete mi niekto objasniť :

opíšem stav: fiškálna pokladňa Euro 50TMini, doteraz všetok predaj služieb registrovaný cez ERP, t.j. ERP slúžila iba na registrovanie príjmu predaných služieb. Ak bol nejaký výdaj - nákup materiálu, platba faktúry za dodaný materiál a pod. bol vystavený výdajkový pokladničný doklad VPD, príp. peň. vklad vystavený PPD a zaevidovaný v peňažnom denníku. T.j.všetky peňažné vklady a výdaje šli cez VPD a PPD. Keď som pozrel na stav zásuvky v ERP vykazuje sumu za celý doterajší príjem za služby za rok 2010 - pretože v pokladni nebol registrovaný žiaden výber, ale ani peňažný vklad - pretože všetko šlo na VPD a PPD.
Ako to zosúladiť, keďže teraz je 2011 a tam sú stavy za 2010 ? Teraz keď zaregistrujem výber v ERP nebude mi sedieť peňažný denník, v ktorom boli evidované pohyby priebežne podľa VPD a PPD.
Je možné to viesť tak ako som opísal, alebo všetko musí prejsť cez tú fiškálnu ERP, ktorá bola uvedená do prevádzky a nakoniec to celé odložili ? Ako z toho kruhu von ?
Ďakujem za vaše odpovede.
kiko1
23.02.11,12:23
Ako to zosúladiť, keďže teraz je 2011 a tam sú stavy za 2010 ?

Mám to riešiť, nemám to riešiť ?
Keď všetko za zapisovalo do peňažného denníka skrz tie VPD a PPD priebežne a tá pokladňa sa brala ako registrácia príjmov za podané služby. Teraz mi narobilo starosti zistenie ohľadom tej zásuvky, že v nej je istá suma, ktorá podľa denníka tam už nie je.

ďakujem
kiko1
25.02.11,12:53
Dobrý deň Poraďáci !

Pomôže niekto s odpoveďou ?

Spoliehal som sa, že niekto kto má skúsenosti s fiškálnou ERP, účtovníctvom a terajším stavom zákona o pokladniach 289/2008 poradí.

Ďakujem za info.