lia75
23.02.11,10:30
Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Môj syn budúci rok dovŕši 3 roky a nezobrali ho do škôlky. Môj pracovný pomer stále trvá, ale keďže som slobodná mamička a syna vychovávam sama do práce nebudem môcť nastúpiť. Ako mám postupovať? Budem mať nárok na nejaký príspevok? Ďakujem.
veronikasad
23.02.11,10:37
Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Môj syn budúci rok dovŕši 3 roky a nezobrali ho do škôlky. Môj pracovný pomer stále trvá, ale keďže som slobodná mamička a syna vychovávam sama do práce nebudem môcť nastúpiť. Ako mám postupovať? Budem mať nárok na nejaký príspevok? Ďakujem.
počas poberania RP - ak pracovný pomer u zamestnávatela trval - trvalo aj tvoje poistenie v nezamestnanosti. Ak ukončíš pracovný pomer a zaeviduješ sa na UP, máš nárok na dávku v nezamestnanosti po dobu 6 mesiacov (50% z príjmu - predpokl. vymer.základu zo zamestnania).
lia75
23.02.11,12:09
Ďakujem Vám za odpoveď, ale aby som niečo dostávala je nutné, aby som dala v práci výpoveď? O rok, keby syna do škôlky prijali, by som sa rada na pracovné miesto vrátila. A keby sa to dalo riešiť len výpoveďou mám potom nárok niečo poberať aj po uplynutí tých 6 mesiacov na úrade práce?
veronikasad
23.02.11,12:12
Ďakujem Vám za odpoveď, ale aby som niečo dostávala je nutné, aby som dala v práci výpoveď? O rok, keby syna do škôlky prijali, by som sa rada na pracovné miesto vrátila. A keby sa to dalo riešiť len výpoveďou mám potom nárok niečo poberať aj po uplynutí tých 6 mesiacov na úrade práce?
Po uplynutí 6 mesiacov môžeš požiadať o dávku v hmotnej núdzi, príp. príspevok na bývanie. Do spoločne posudzovaného príjmu sa však započítava aj výživné na dieťa.

Dávku v nezamestnanosti bez ukončeného prac.pomeru nedostaneš.
Chobot
23.02.11,21:48
Dobrý deň. Prosím Vás o radu. Môj syn budúci rok dovŕši 3 roky a nezobrali ho do škôlky. Môj pracovný pomer stále trvá, ale keďže som slobodná mamička a syna vychovávam sama do práce nebudem môcť nastúpiť. Ako mám postupovať? Budem mať nárok na nejaký príspevok? Ďakujem.

V obci, kde bývaš, je len jediná škôlka?
lia75
24.02.11,07:42
Blízko bydliska, aby som stíhala ho doviezť a vyzdvihnúť z práce iba jedna. Čo som sa pýtala má viacero mamičiek tento problém, že im dieťa nezobrali, no riešia to cez babky, sestry a pod... Ja mám iba mamu a tá pracuje na smeny. Asi je tu len jedna možnosť, dať tú výpoveď. Ale aj tak vám ďakujem za váš čas, aspoň viem na čo sa mám pripraviť a ako postupovať.