Tinaho
23.02.11,10:45
Poraďáci ahojte,

asi už veľa rozmýšlam. Vypľňam daňové priznanie DPH a zarazil ma riadok 23, kde je uvedené, že do tohto riadku ide DPH v zmysle § 51 ods. 1 písm. a) zákona. Keď som sa na tento paragraf pozrela, tak som zistila, že by tam malo ísť DPH iba z faktúr.
Do ktorého riadku priznania potom zaradiť DPH z bločkov z registračnej pokladne, alebo z interných dokladov?
zanetka68
23.02.11,09:51
Ja tam dávam všetko okrem samozdanenia a dobropisov. Doklad z ERP je tiež faktúrou podľa § 71, ods. 5. Aké interné doklady máš s DPH?
7monika5
23.02.11,09:57
Poraďáci ahojte,

asi už veľa rozmýšlam. Vypľňam daňové priznanie DPH a zarazil ma riadok 23, kde je uvedené, že do tohto riadku ide DPH v zmysle § 51 ods. 1 písm. a) zákona. Keď som sa na tento paragraf pozrela, tak som zistila, že by tam malo ísť DPH iba z faktúr.
Do ktorého riadku priznania potom zaradiť DPH z bločkov z registračnej pokladne, alebo z interných dokladov?

V §51 ods.1 písm.a) je odvolávka na §71, kde v ods.5 je uvedené: Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 1659,70 €, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený ERP, kt.musí obsahovať údaje podľa ods.2 s výnimkou 2b a 2g ;)
7monika5
23.02.11,10:01
Ja tam dávam všetko okrem samozdanenia a dobropisov. Doklad z ERP je tiež faktúrou podľa § 71, ods. 5. Aké interné doklady máš s DPH?

Interné predpokladám že má vytvorené v súvislosti s platbou kartou - ale to je súčasťou ID aj blok z ERP. Či?
zanetka68
23.02.11,10:06
Tiež si myslím, že ID sú vystavené opäť na základe faktúr v zmysle § 71. Ja dávam do 23 tiež ID, pretože až na konci mesiaca počítam 20 % paušálne výdavky PHM podľa jednotlivých vozidiel a je to na základe bločkov ERP - faktúr.
Tinaho
23.02.11,10:15
Ďakujem Vám všetkým za odpovede, dočítala som si § 71 do konca a našla som tam ustanovenie, že aj bloček z registračnej pokladne sa považuje za FA do sumy 1 659,7 €, tak ako uviedla vo svojom príspevku "7monika5".

Poučenie pre mňa "Najskôr čítaj do konca a až potom sa pýtaj."

Ešte raz ďakujem za ochotu a rady.
7monika5
23.02.11,11:18
Ďakujem Vám všetkým za odpovede, dočítala som si § 71 do konca a našla som tam ustanovenie, že aj bloček z registračnej pokladne sa považuje za FA do sumy 1 659,7 €, tak ako uviedla vo svojom príspevku "7monika5".

Poučenie pre mňa "Najskôr čítaj do konca a až potom sa pýtaj."

Ešte raz ďakujem za ochotu a rady.

;)