ibo81
23.02.11,11:03
ahojte, mam zalozenu zivnost na adresu mojho trvaleho pobytu, kde ju doteraz aj prevadzkujem. potreboval by som svoju cinnost premiestnit na inu asdresu ako je adresa na opravneni - teda cinnost chcem prevadzkovat inde. je to cinnost, ktora nevyzaduje nejake specialne hygienicke podmienky, ide o vydavatelstvo a graficke studio. ake povinnosti mi vyplyvaju pri nahlasovani novej adresy prevadzkovania? napr. voci majitelovi nehnutelnosti (adresy) a pod. vdaka
sroservis
23.02.11,11:34
Z Vašej otázky nie je úplne zrejmé, či chcete zmeniť miesto podnikania alebo chcete živnosť okrem miesta podnikania vykonávať aj v iných priestoroch.

Ak chcete zmeniť miesto podnikania, musíte túto skutočnosť oznámiť živn. úradu a priložiť doklad, ktorý zakladá Vaše právo užívať novú nehnuteľnosť (napr. list vlastníctva, nájomnú zmluvu a pod.) - ust. § 46 ods. 1 písm. b) živn. zák., zmena je spoplatnená 3 eurovým správ. poplatkom.

Ak chcete živnosť vykonávať okrem miesta podnikania ešte v iných priestoroch, mali by ste ten nový priestor ohlásiť ako novú prevádzkáreň - ust. § 17 živ. zák.

Všetko dobré.
ibo81
23.02.11,14:45
chcem zmenit miesto podnikania, to nove miesto bude sukromny byt, konkretne mojich rodicov, ktori si samozrejme nebudu narokovat na platenie za prejom. neviem ci sa to da nazvat prevadzkaren, ale potreboval by som vediet, ake povinnosti tym padom budu z toho vyplyvat mojim rodicom a aj mne (nejake poplatky, dan a pod.). nechcem ich zatazit zbytocnou administrativou. musim s nimi mat oficialne podpisanu nejaku zmluvu? Budu oni zatazeni nejakou povinnostou platit za to nejaku dan a pod., budu ho vobec moct poskytnut z pravnickeho hladiska mne na podnikatelske ucely?