beinn
23.02.11,11:08
Dobry den poradaci,

mam mensi problem z urandickami na urade prace, soc. veci a rodiny.

Ako pracujuci rodicia dietata do 3 rokov sme mali minulz rok v mesiacoch oktober, november a december narok na prispevok na starostlivost o dieta vo vyske preukazatelnych vydavkov na skolu. Naklady boli vo vyske 31,20 EUR/mesiac.

Problem nastava na urade prace kde sme mali vydokladovat naklady. Kedze skolka neposkytuje prijmovy doklad ani ziaden iny zakonom pouzitelny papier, tak sme museli preukazat vydavky vypisom z uctu, pretoze sme to platili prevodom (na nasu skodu).

Kedze mame v dnesnej dobe k dispozicii elektronicke bankovnictvo, vygeneroval som teda vypis kde mam dane naklady na skolku.

Po 3 mesiacoch nam pracovnicka UPSVR zavolala, ze nam vypisy neuznavaju a ze mame dodat nove.

Na otazku co ma podla nich obsahovat "uradny vypis z osobneho uctu" sme nedostali odpoved. Samozrejeme, ze vypis ktory im predlozim z banky bude obsahovat presne to iste ako na spominanych generovanych vypisoch, len s tym ze za tieto nove zaplatime banke poplatky.

Poradte co s tymto. Mame sancu sa na nieco odvolat alebo nieco spravit, pozadovat? Urcuje neaky zakon nieco ako "uradny vypis z osobneho uctu" alebo nieco podobne?

Dakujem Vam.
ynna
23.02.11,11:52
Ahoj.
Som tiez pracujuca mamicka dietata do 3 rokov. Mam maleho 15 mes. syna v jasliach. Kvoli perepetiam s vydokladovavanim vydavkov na jasle som presla na uhrady sekmi. Tie jednoducho odoslem a mam po probleme. Co sa tyka vypisov, viem o tom, ze je to zlozite. Upozornili ma na to hned na UPSVaR. Spominali, ze akceptuju len originaly vypisov a nie e-bankove vypisy. Maju svoje usmernenia a myslim, ze tu sa asi nic nenaodvolavas... jednoducho tento system je silnejsi ako jednotlivec.
Pokial ide o platby z min. roka tak si myslim, ze uz disponujes aj originalmi vypisov, tak im doloz tie a hotovo. Napr. aj firmy ktore robia preclenie si ako doklad o uhrade colneho dlhu pytaju originaly tlaciva, hoci tie iste udaje najdu aj na ebankingovom...nuz...co uz.. asi je hlavickovy papier banky vierohodnejsi doklad.
Viem, ze toto nie je rada, len pre upokojenie, ze nie si jedina ktora taketo veci riesi...:(