Silvia Szalaiova
23.02.11,11:16
Dobrý deň, možno bude znieť moja otázka čudne, ale potrebovala by som poradiť v nasledovnej veci: Administratívna budova dáva do prenájmu administratívne priestory. Máme aj takých nájomníkov, ku ktorým chodí denne 150 ľudí. Čiže v budove máme dosť veľký pohyb ľudí. Potrebovala by som vedieť, či musíme prevádzkovať pre túto verejnosť toalety. Máme toalety pre našich nájomníkov zvlášť a pre zamestnancov budovy tiež zvlášť (sú zamknuté). Neviem či sa môžeme porovnávať napr. k takému daňovému úradu, soc.poisťovni, živn.úradu, ani tam návštevník nemôže používať toalety. Pozerala som občiansky zákonník, ale v tom som nič nenašla ohľadne tejto veci. Ak by mi vedel niekto poradiť, v akom zákone sa o tom píše. Vopred ďakujéém.
Silvia Szalaiova
23.02.11,12:26
Nevie nikto poradiť??
ErinErin
23.02.11,19:11
Poskytnúť WC návštevníkom sú povinné napr. reštaurácie. Predpokladám, že povinnosť poskytnúť toalety by mala byť v zákonoch, ktoré upravujú konkrétne činnosti - reštauračné, zdravotnícke zariadenia... Ak nie je nič konkrétne v zákonoch o činnostiach firiem v podnájme, možno by nejaké usmernenie dal úrad verejného zdravotníctva - aspoň všeobecne.

http://www.uvzsr.sk/