jaanna
23.02.11,11:40
Dobrý deň, prosím o radu ako mám postupovať v tomto prípade: Máme uzatvorenú zmluvu na odber motorovej nafty so Slovnaftom, ktorá skončila
v januári 2011. Slovnaft vyčíslil odobraté množstvo za obdobie trvania zmluvy a dobropisoval nám určitú čiastku. Ako mám správne zaúčtovať dobropis v podvojnom účtovníctve a taktiež ma zaujíma či tento dobropis ovplyvňuje základ dane v roku 2010. Za odpoveď ďakujem.
IvoM
23.02.11,11:44
Dobrý deň, prosím o radu ako mám postupovať v tomto prípade: Máme uzatvorenú zmluvu na odber motorovej nafty so Slovnaftom, ktorá skončila
v januári 2011. Slovnaft vyčíslil odobraté množstvo za obdobie trvania zmluvy a dobropisoval nám určitú čiastku. Ako mám správne zaúčtovať dobropis v podvojnom účtovníctve
Závisí od toho či ide o bonus alebo zľavu z ceny.

a taktiež ma zaujíma či tento dobropis ovplyvňuje základ dane v roku 2010.
Zľava na odobraté množstvo v roku 2010 samozrejme ovplyvní základ dane v roku 2010
Za odpoveď ďakujem.

.
jaanna
24.02.11,06:02
Ohľadne zaúčtovania: v texte dobropisu je uvedené dobropisujeme Vám za odobraté množstvo....
Tweety
24.02.11,07:11
Ohľadne zaúčtovania: v texte dobropisu je uvedené dobropisujeme Vám za odobraté množstvo....
AK je to zľava z ceny, použiješ rovnaké účty ako pri faktúre, len teda mínusom, kedže ide o zľavu.