zuzulienkaxxx
23.02.11,11:56
Môže si živnostník remeselník v daňovom priznaní za rok 2010 ešte uplatniť 60% paušálne výdavky?? či už je to len 40% pre všetkých?
veronikasad
23.02.11,10:58
Môže si živnostník remeselník v daňovom priznaní za rok 2010 ešte uplatniť 60% paušálne výdavky?? či už je to len 40% pre všetkých?
Zmena platí od roku 2011 - ak jeho živnosť nájdeš v prílohe zákona o DzP, môže ši uplatniť paušál 60 %.
maska2
23.02.11,11:02
Môže si živnostník remeselník v daňovom priznaní za rok 2010 ešte uplatniť 60% paušálne výdavky?? či už je to len 40% pre všetkých?
Môže si živnostník s ukončenou živnosťou v priebehu roku uplatniť 40 % paušálne výdaje na príjem, ktorý dostal už po ukončení živnosti?
Ďakujem.
Zlata
23.02.11,18:36
Môže si živnostník s ukončenou živnosťou v priebehu roku uplatniť 40 % paušálne výdaje na príjem, ktorý dostal už po ukončení živnosti?
Ďakujem.
Môže.
Ak ukončí živnosť, o neuhradené pohľadávky si zvýši základ dane (teda akoby boli uhradené)a neuhradené záväzky mu znížia základ dane.
Môže si uplatniť paušálne výdavky 40 % (resp. 60%).
evucha1
24.02.11,12:25
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Výroba a montáž hliníkových okien a dverí-podľa mňa tu môžem uplatniť iba 40% paušálne výdavky. Známy mi však tvrdí, že on túto živnosť uzatváral ako remeselnú, takže môže uplatniť 60% paušálne výdavky. V prílohe č. 1 ŽZ som však takúto remeselnú živnosť nenašla. Viete mi poradiť, aké paušálne výdavky môžeme použiť? Ďakujem
Zlata
24.02.11,12:52
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Výroba a montáž hliníkových okien a dverí-podľa mňa tu môžem uplatniť iba 40% paušálne výdavky. Známy mi však tvrdí, že on túto živnosť uzatváral ako remeselnú, takže môže uplatniť 60% paušálne výdavky. V prílohe č. 1 ŽZ som však takúto remeselnú živnosť nenašla. Viete mi poradiť, aké paušálne výdavky môžeme použiť? Ďakujem
Vychádzajte z toho, čo je uvedené na faktúre.
Napr. faktrúrujeme vám kovoobrábačské služby ......
Kovoobrábanie je v remeselných živnostiach, takže môže uplatniť 60 %,
ale ak by bola čo len jedna faktúra za sprostredkovanie, resp. niečo iné, čo nespadá do remeselných činnstí, tak už môže uplatňovať len 40%.