Liptáčik
23.02.11,13:17
Chcela by som si len overiť. V JÚ je hospodársky výsledok rozdiel medzi príjmami a výdavkami (ak nie sú odpisy). Takto vzniknutý HV je ešte niečim ovplyvnený? Mám na mysli KS stavu zásob, cenín, PHM.... ?
Liptáčik
24.02.11,06:55
Skúsim sa opýtať ešte raz. Ak mi vyjde v JÚ hospodársky výsledok, upravuje sa ešte o stavy zásob?
Liptáčik
24.02.11,08:16
Na školení, ktoré som absolvovala pred pár rokmi som si vypočula, že HV sa upravuje o stavy zásob. V reály - ak mám HV zisk 500 Eur, ale mám na stave zásob tovar za 150 Eur, o túto hodnotu je potrebné znížiť k 31. 12 zisk, pretože tento tovar neslúžil v danom roku na zabezpečenie príjmov. 1.1. sa však do stavu zásob dostal zápisom, pretože v nasledujúcom roku na zabezpečenie príjmov slúži. Študujem zákon o JÚ, nikde nič také nevidím. Poradí mi niekto?
ego.mc
24.02.11,12:58
V JÚ to neupravujete, HV = príjmy - výdaje.
Liptáčik
08.03.11,05:54
V JÚ vykazujem zisk. Chcem použiť § 30 zákona o dani z príjmu - uplatniť straty z predchádzajúcich období. Strata za posledných 7 rokov je vyššia ako tentoročný ziisk. Môžem tento zisk vyrovnať časťou straty, ktorú potrebujem, alebo len do výšky 1/7 strát z predchádzajúcich období?
Tweety
08.03.11,06:11
V JÚ vykazujem zisk. Chcem použiť § 30 zákona o dani z príjmu - uplatniť straty z predchádzajúcich období. Strata za posledných 7 rokov je vyššia ako tentoročný ziisk. Môžem tento zisk vyrovnať časťou straty, ktorú potrebujem, alebo len do výšky 1/7 strát z predchádzajúcich období?
Stratu si môžeš umoriť až do výšky ZákladuDane.
Liptáčik
08.03.11,06:22
Len v § 30 je veta: "Ak je zdaňovacie obdobie kratšie ako rok, daňovník môže uplatniť celý ročný odpočet daňovej straty." Preto uvažujem nad tým, či môžem len 1/7, alebo môžem vyrovnať zisk do nuly.
Tweety
08.03.11,06:31
Len v § 30 je veta: "Ak je zdaňovacie obdobie kratšie ako rok, daňovník môže uplatniť celý ročný odpočet daňovej straty." Preto uvažujem nad tým, či môžem len 1/7, alebo môžem vyrovnať zisk do nuly.
Nerozumiem, čo je na tomto nepochopiteľné. Jednoducho napísané, ak by bolo zdaňov. obdobie kratšie ako rok, ale to nie je tvoj prípad, uplatníš celý ročný odpočet.
Liptáčik
08.03.11,07:13
Verím tomu, že máš pravdu, len som opatrná. Zisk, ktorý chcem ovplyvniť predchádzaúcou stratou je vyšší ako 1/7 straty a nechcem urobiť chybu.