sunnyflower
23.02.11,13:45
Dobrý deň!
Mám niekoľko otázok. Jedna z nich sa týka 1. atestácie. Mám titul PaedDr keďže som ale v čase získania tohto titulu nedosiahla potrebnú 5-ročnú prax, nepočíta sa mi ako náhrada za 1.kvalifikačnú skúšku. Na minedu som ale čítala, že by to mohla byť aspoň náhrada za 30 kreditov či 60 hodín vzdelávania. Je toto nejakým spôsobom ošetrené zákonom? Môžem si danú skúšku vykonať napr. za 3 roky praxe, ak nazbieram potrebný počet kreditov? kto vykonáva tieto skúšky? V akom časom horizonte by som potom mohla vykonať 2. atestáciu?
Ďalej by ma zaujímalo, či možno čerpať platový príplatok za kredity napr. 2 roky a potom za tie isté kredity vykonať 1. atestáciu?
Ďakujem veľmi pekne!
Tezaurus
23.02.11,17:36
môžeš uviesť link, kde na stranke minedu pisu ze maly doktorat je nahradou za 30 kreditov? Dakujem, pocujem to prvy krat.
sunnyflower
23.02.11,18:55
celý článok nájdeš v časti Najčastejšie otázky pedagógov pod názvom Prečo je vykonanie atestačných skúšok podmienené získavaním kreditov a neuznáva sa nám vzdelávanie, ktoré sme absolvovali v minulosti?

Zaujímavá je táto časť: Navyše, ak pri prvej či druhej atestácii záujemca preukáže organizácii poskytujúcej atestáciu, že absolvoval podobné vzdelávanie, tá to môže akceptovať a nebude nutné sa zúčastniť časti či celého vzdelávania. Tým by sa malo uznať všetko, čo ten-ktorý učiteľ v minulosti absolvoval.
Len teda neviem, ako sa k tomu jednotlivé organizácie postavia... preto by ma zaujímalo, či je to ošetrené zákonom.
Tezaurus
23.02.11,20:32
podobnym vzdelavanim sa myslia skolenia organizovane metodickymi centrami, nie male doktoraty!