dalid
23.02.11,13:48
Ahojte Poradaci. Stala sa mi dost neprijemna vec s externym HDD. Robil som na HDD zalohu dat, HDD som korektne vysunul cez spravcu. O par dni som ho chcel pripojit k PC, ale HDD sa neda pripojit k PC. V HDD tisko cvaka hard disk, ale to je vsetko. Toto mi robi na NB s OS Windows 7 Ultimate aj na netbooku s OS Windows XP (myslim, ze je tam Home Edition)
A teraz perlicka - HDD bez problemo mi ide na sluzobnom NB s Win XP Proffesional... Takze to znamena, ze HDD je funkcny. Preco ho odrazu neviem doma pripojit ani k jednemu PC? Predtym som ho podla potreby pouzival striedavo na oboch domacich pc...

Iba raz mi dalo chybovu hlasku, zial presnu textaciu si nepamatam. Bolo to nieco v tom zmysle, ze sa system pokusa pripojit nezname zariadenie.

Dakujem za kazdu radu.
Vlado40
23.02.11,13:23
Ahojte Poradaci. Stala sa mi dost neprijemna vec s externym HDD. Robil som na HDD zalohu dat, HDD som korektne vysunul cez spravcu. O par dni som ho chcel pripojit k PC, ale HDD sa neda pripojit k PC. V HDD tisko cvaka hard disk, ale to je vsetko. Toto mi robi na NB s OS Windows 7 Ultimate aj na netbooku s OS Windows XP (myslim, ze je tam Home Edition)


Neviem či si použil právny výraz HDD cvaká.Cvaká ak má nedostatočný zdroj a nevie sa rozbehnúť alebo keď odchádza.Vtedy počuť zvuk ako jemné hvízdanie že sa roztáča a spomaľuje.
mpca
23.02.11,13:25
Nemáš ho prepojený cez príliš dlhý USB kábel? Tuším originál sú dlhé maximálne 20cm..
dalid
23.02.11,17:36
ten kabel ma nenapadol.. Doma pouzvam dost dlhy kabel, v praci cca max 30 cm... Zajtra ho donesiem domov a odskusam.

Vlado40 - nie, urcite nehvidza. Skor take tiche cvak-cvak, asi s dvojsekundovou pauzou....
mpca
23.02.11,19:35
No som zvedavý či to pomôže :)) Ja mám dokopy 3 kusy Western Digital Passport (160, 250 a 320GB) a na všetkých mi to cvakalo keď som mal dlhší kábel... tiež mi "lepilo" keď mi to prvý krát spravilo reku neje možné aby naraz sa pokazili 3 hdd ;)
dalid
24.02.11,17:41
Ahojte, problem bol v kably. S kratsim disk pracuje korektne :)