marcela.brezinova
23.02.11,15:28
Prosím vás o radu. Môj manžel si chcel pozrieť povianočné výpredaje na navštívil stránku sale4u, aby sa tam dostal musel sa zaregistrovať, bolo 26,12,2010, Na tejto stránke bol 1x. ale teraz 22,2, 2011 mu prišla na email faktúra za použitý prístup na stránku s platbou podľa VOP rok vopred na sumu 77,95 eur. Čo máme robiť, zaplatiť, nezaplatiť, čakať, ako odhlásiť službu, pretože na stránku vôbec nechodíme. Prosím poraďte!
Indeed
23.02.11,14:31
Aj ja chcem inkasovať za návštevu svojej stránky, poraďte AKO na TO .
alaya1
23.02.11,14:42
arizona
23.02.11,14:43
marcela.brezinova
23.02.11,16:08
no dobre je to podvod ale platiť či nie
marcela.brezinova
23.02.11,16:21
práve idem zo stránky SOI kde som sa dozvedela že treba platiť normálne je mi zle. Malý podnikateľ je zo všetkých strán šikanovaný, že nedodržuje, klamlivo informuje atď. tu ide o mega podvody a mega prachy, ale kedže firma nemá sídlo v EU ale na Seycheloch tak všetko v pohode. fuj
Fero11
23.02.11,16:23
Kupili ste tam nieco ??
Ak som nic nekupil, tak nezaplatim, ak som nic nepodpisal, nie som nicim viazany, aj ked som pri registracii pouzil skutocne meno, adresu atd .... mohol to niekto zneuzit
takze nic NEPLATIT !!! aspon ja by som nic neplatil
alaya1
23.02.11,16:29
práve idem zo stránky SOI kde som sa dozvedela že treba platiť normálne je mi zle. Malý podnikateľ je zo všetkých strán šikanovaný, že nedodržuje, klamlivo informuje atď. tu ide o mega podvody a mega prachy, ale kedže firma nemá sídlo v EU ale na Seycheloch tak všetko v pohode. fuj
Myslim, ze by si si mala precitat vsetky linky, ktore su tu pridane, daju ti viac, ako stranka SOI:
marka
24.02.11,08:55
Stalo sa to aj mne, aj mojej kamarátke. Samozrejme, klikli sme na výpredaje sale4u,preleteli všeobecné podmienky, zaregistrovali sme sa a odvtedy sme nič iné na tejto stránke nerealizovali. Až teraz som si detailne prečítala podmienky. Platba rok dopredu, zmluva uzatvorená na 24 mesiacov, zmluvné pokuty za predčasné odstúpenie. Je možné z toho ešte vykľučkovať?
helenka28
24.02.11,11:29
Prosím Vás aj mne sa to stalo včera t.j. 23.02.2011, neviem čo mám robiť-odpíšte ĎAKUJEM
mokaba
24.02.11,12:04
Som na tom podobne, zufala zo zaplatenia sumy 77e, ktora mi vcera prisla mailom za par minut, ktore som na tej stranke stravila a nic som si neobjednala, nekupila. Hned po otvoreni mailu som to zacala riesit, volala som do SOI, bol tam pan, ktory tieto veci nema na starosti, cize vela som sa nedozvedela, kopec reakcii na nete a tie su pol na pol, cize aj platit aj neplatit. Pan zo SOI mi povedal, ze podobne veci by sa mali rieist hromadnym podanim trestného oznamenia, samostatne sa nic nevyriesi. Hladala som nejaku podobnu skupinu ludi, do ktorej by som sa pridala, ale nic som zatial nenasla, vraj by malo byt nieco na fb, ak by sa Vam ju podarilo najst, prosim preposlite mi to.
Zatial platit nebudem a hladam dalsie info ako postupovat. Mozno sa nam spolocne podari tuto situaciu dotiahnut do uspesneho konca.
mokaba
24.02.11,12:36
Podarilo sa mi najst linky, ktore suvisia s nasim problem ohladom hromadnej zaloby, ale neviem ich dat na tuto stranku. Skuste na facebooku vyhladat "
"Trestné oznámenie na Online Investment Group Ltd ", tiez na stranke živě.cz
helenka28
24.02.11,14:52
prosím Vás, ako dalej postupovať-určite by sme to nemali platiť, nič sme nepodpisovali vlastnoručne-určite sú to zavádzajúce emaily, kto zaplatí aj tak ho budú určite ďalej vydierať - prosím odpíšte, čo a ako ????
helenka28
24.02.11,14:56
Aj ja som ihneď volala na SOI,taktiež tam bol len ten pán a to isté mi povedal, aby som si prečítala na SOI -NEVIEM čO ĎALEJ, AK BUDETE MAť NIEčO NOVé PROSíM ODPíšTE-ĎAKUJEM
helenka28
24.02.11,15:18
pani brezinová, prosím Vás odpíšte mi čo a ako budete ďalej robiť, nikde som sa nič nedočítala??!! Ďakujem
arizona
24.02.11,15:37
precitaj si linky, (klikni na to modro napisane)
ktore su pridane vyssie v prispevkoch.
problem a postup je rovnaky,len stranky sa volaju inak .-)
misoft
24.02.11,16:45
A väčšinou sú od rovnakého "podvodníka"
arizona
24.02.11,17:25
ano : TU JE ZOZNAM spoplatnenych stranok !
Oplati sa pozriet ho predtym ako sa budete registrovat na nejake stranky
http://www.zoznamdomen.sk/vlastnik_domen/REKL-0026/1
video1983
24.02.11,18:15
tak sa pridavam do klubu blbcov 150€ za dva roky, som ochotny to zaplatit pretoze je to moja blbost ze som si neprestudoval VOP
ale musim si byt isty tym ze to pre mna skoncilo. tak ako ste teda na tom? nieco nove ohladom toho nejake linky na FB
567funny567
24.02.11,19:42
pozrite stranku:

www bodka spotrebitele bodka info
567funny567
24.02.11,19:45
neskonci sa to budu od teba pytat dalsie peniaze
220870
24.02.11,20:12
Podľa našich zákonov môžete tovar vrátiť do 7 dní .Poistku a pod veci bez udania dôvodu zrušiť do mesiaca.....nevzťahuje sa to aj na toto tu?
marek1977
24.02.11,20:56
Ahojte, určite neplatiť, len ich ignorujte. Stačí ak si v obchodnom registri zistíte aká vymahacia agentúra pre nich pracuje tak Vám bude jasné že sú to podvodníci ktorí žijú z peňazí hlupákov ktorí im zaplatili. Trochu popátrajte na internete a určite sa dozviete viac ako od SOI. Tie strašidelné maily od tzv. exekútorov jednoducho ignorujte.
marek1977
24.02.11,21:32
Nestresuj sa , neplať, ignoruj všetky ich maily sú to podvodníci z okolia pána Adamča. Tieto podvody robia v Čechách a i v Nemecku. A okrem toho firma na vymáhanie pohľadávok ani nemá na to oprávnenie. Možeš si to overiť v OR.
Marek
matkor007
24.02.11,22:43
cawko ludia.. ja mam taktiez taky isty problem.. ako ste to riesili? tiez som student a nemam peniaze aby som platil nejakej podradnej firme co nic ine nevie len cecat peniaze ako vidim.. cital som na tych linkoch ze neplatit lebo ze je podpis chybny a ze nie su ani v OR a uz vobec nemozu vymahat peniaze.. preto si myslim ze to je len o skusani a cakani kto zaplati.. takze ako teda postupovat? pisal som im aj mail na support ze rusim zmluvu neviem ci to staci ale ked oni si dovolia poslat fakturu mailom tak mozem aj ja odstupenie..
misoft
25.02.11,10:56
Rada pre napálených (chvala bohu, ja to nepotrebujem): Pokiaľ sa kontaktujú elektronicky - NEODPOVEDAJTE, zaraďte si ich ako SPAM. Pokiaľ ste "uzatvárali" - teda ste sa len registrovali elektronicky (cez ich formulár), je to ako zmluva neplatné, pretože ste nič nepodpisovali a nie je tam overený elektronický podpis. Bez toho je to o ničom. Exekútorom môžu strašiť, ale najskôr by musel byť tu na Sk súd a toho sa boja, lebo by prehrali. Takto len strašia a zastrašujú.
BTW: všetky tieto podvodné stránky (a ich domény) vlastní istá rodina Adamčovcov a už majú na krku problémy v Čechách, Nemecku, Taliansku.
BTW2: posielať maily na ich support nemá význam, pretože A) nikdy neodpovedajú; B) ani to nečítajú.
jamnik
25.02.11,11:18
asined333
25.02.11,12:09
Ahojte taktiez mam ten problem s tou firmou, na ich vyzvu na zaplatenie som odpovedla ze platit nebudem nakolko si myslim ze prihlasenie na ich stránku bolo podvodom a uviedla som na radu jednej stránky o ochrane spotrebitela, že takato zmluva nie je platna na SR. A oni mi na to napisali toto takze mi odpovedali a neviem teraz co mam robit ci teda zaplatit alebo nezaplatit. Bojim sa aby to fakt neslo k exekútorovi.

Citujem
Pri uzatvorení zmluvy ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými
podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptovali ste ich a na
základe tejto akceptácie ste získali prístup ku kompletnej platenej databáze, ktorá tvorí
podstatu poskytovanej služby. Vo Všeobecných obchodných a užívateľských podmienkach,
všeobecných užívateľských informáciách ste boli riadne informovaný o právach a povinnostiach
zmluvných strán, o cene a trvaní poskytovanej služby, ako aj o možnosti odstúpenia od zmluvy.
Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie predmetnej zmluvy prostredníctvom internetu je v súlade
so všeobecne záväznými právnymi predpismi platnými a účinnými na území Slovenskej republiky,
a to podľa § 34 a nasl. Občianskeho zákonníka, s poukazom na § 40 ods. 4 Občianskeho zákonníka
a § 262 Obchodného zákonníka.

Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytovanú službu, jednak pred
prihlásením na našom portáli, ako aj pri oboznámení sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými
podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami, pričom zdôrazňujeme, že ste dobrovoľne
a z vlastnej vôle vyznačili akceptáciu týchto podmienok, a tým ste pristúpili k navrhovanej zmluve.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti predmetnej zmluvy,
a to aj z toho dôvodu, že zo strany našej spoločnosti poskytovanie služby naďalej trvá v súlade
s uzatvorenou zmluvou. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás. S Vašimi
prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.
jamnik
25.02.11,13:06
Milan Sovík
Vsetci povinne precitat:
Pre vsetkych to napisem este raz a budem sa snazit jednoducho, lebo po precitani mnozstva prispevkov zistujem ze mladi Slovaci maju mizerne pravne povedomie, a ani si nevedia vyhladat na internete aspon zakladne informacie.
- !!! nikto od Vas nemoze vymoct nejake peniaze len tak ze posle exekutora, a ten proti vam spusti exekucne konanie. Exekutor kona na zaklade zakona, v pripadoch takychto sporov exekutor moze konat len na zaklade rozhodnutia sudu !!!
- Firma ktora chce vysudit nejake peniaze, vas musi najskor zazalovat a realne ich moze ziskat az ked vyhra sud a ma v rukach sudne rozhodnutie, az potom moze nasledovat exekucia.
-V tomto pripade firma musi postupovat tak ze poda na sud navrh platobneho rozkazu, musi to podat na miestne prislusny sud, teda na sud pod ktory spada !!! trvale bydlisko zalovaneho !!!. (Cize musi kazdeho jedneho zalovaneho zalovat osobitne). Dalej musi firma zaplatit sudu poplatok za kazdy rozkaz. Sud po prijati platobneho rozkazu rozhoduje v skratnom konani, bud zamietne alebo akceptuje navrh. Tu este dodam ze aj na navrh platobneho rozkazu treba sudu dodat dokazovy material rovnaky ako na normalnu zalobu, cize v pripade obchodneho sporu napr. zmluvu ktora jasne urcuje zmuvne strany, a podmienky na ktorych sa strany dohodli, a v ktorej zmluvne strany svojim podpisom deklarovali suhlas zo zmluvou, (!!! odkliknutim tlacitka na intennete takato zmluva nevznika !!!).
- V pripade ze sud akceptoval (vydal) platobny rozkaz, musi byt zalovany o tomto upovedomeny a to dorucenim zasielky !!! do vlastnych ruk !!!. V pripade ze sa zasielka nedoruci platobny rozkaz nie je vykonatelny a musi nasledovat normalne pojednavanie. V pripade ze zasielku preberete, mate pravo sa voci rozkazu odvolat do 15, na co reaguje sud vytycenim datumu normalneho pojednavania na ktorom sa zucastnia obidve strany sporu.
- V pripade ze by tento spor dosiel az na sud na co vsak 2 clovekova firma Adamca a spol (ProWebContent BIB atd.), nema prostriedky a ani ludi (niekolo tisic sporov po celom Slovensku), tak na sude zaujmete stanovisko ze doslo k zneuzitiu vasich osobnych udajov, a nech ukazu sudu zmluvu s vasim podpisom na zaklade ktorej vymahaju danu sumu, samozrejme ze oni nic take namaju, takze vobec si neviem predstavit ze by ste mohli takyto spor niekedy prehrat (teda pokial sa nepriznate k tomu ze ste akceptovali nejaku zmluvu atd.).
Bukaj
25.02.11,13:46
Možno aj toto pomôže -
markiza.sk/relacia/lamparen/varujte-inych/[/url]

markiza.sk/clanok-relacia/lamparen/206157-nestastne-dlhy-rukojemnicka-zaruka-bez-zaruky-ustretovi-susedia-a-draha-poezia-2[/url]
Najhoršie, keď sa učíme na vlastných chybách....
video1983
25.02.11,18:40
do registracie chceli meno adresu mail a myslim ze aj datum narodenia (tym som si nie isty). takze realne ak poznate tieto udaje o hocikom ho tam mozete registrovat a povedze si uprimne ze tieto udaje sa jednouchu daju zistit o hocikom.
rozmyslal som ako to co najskor vyriesit a napada ma jedina vec.
zaregistrujem tam nasich pan. politikov a pana prezidenta myslim ze bohom dna sa o to bude zaujimat cele slovensko :DD
yarisa
26.02.11,10:33
Prosim, vie niekto nieco o tejto stranke sale4u.sk , lebo mi prisiel od nich mail na fakturu v hodnote 77.95 € za registraciu vyuzivanie ich stranky,a v pripade nezaplatenia vymahanie nejakou spolocnostou, ale ked som si ju chcela na internete otvorit a pozriet co to vlastne je za stranku, vyhodi mi to upozornenie na zavirovanu stranku. Je mozne nejakou registraciou takto cez mail bez osobneho podpisu uzatvorit nejaku uzivatelsku zmluvu a zaviazat sa k zaplateniu?
Llívia
26.02.11,11:27
Téma podvodných stránok je tu už rozoberaná - najviac tu http://www.porada.sk/t123235-p230-problem-s-web-strankou-basne-portal.html
Či sa tá stránka volá www.basne-portal.sk (http://www.basne-portal.sk), www.stahujme.sk (http://www.stahujme.sk), www.sale4u.sk (http://www.sale4u.sk) - stále je to jeden a ten istý problém s rovnakým riešením, takže by dobré rozoberať to v jednej téme a v tejto http://www.porada.sk/t123235-p230-problem-s-web-strankou-basne-portal.html je to najviac rozoberané, sú tam o.i. aj stanoviská zo SOI alebo iných inštitúcií.
majka 1983
13.04.12,12:14
ako ste to nakoniec vyriešili?tiež bojujem s tým istým problémom
majka 1983
13.04.12,12:17
a zaplatila ste alebo nie?Vôbec neviem čo mám robiť.poraďte prosím