mapa
23.02.11,15:49
Pekný podvečer.
Skúsila som cez internet DR vyplniť DP -oddiel III.
r.28 x, r.29 som nevyplnila, nakoľko si neuplatňujem
zníž.základu dane, ale keď som chcela tlačiť, upozor-
ňovalo ma na logickú chybu, a keď som tam doplnila r.29
sumu dôchodku, /vyššia ako 4025,70/ na chybu neu-
pozorňovalo. Má niekto s tým skúsenosť?
gardenia
23.02.11,15:39
Ja som tiež vyplňovala DP FO A, všetko dobre, len keď som chcela tlačiť, tak mi hlásilo, že v oddieli IX. mám nesprávny dátum - pritom tam žiadna kolónka pre dátum nie je, rovnako v DPFO B hlási tiež to isté, len v inom oddieli. Nedovolí mi to tlačiť, preto používam DP v programe Alfa.
Zoltán Kovács
23.02.11,15:46
Pekný podvečer.
Skúsila som cez internet DR vyplniť DP -oddiel III.
r.28 x, r.29 som nevyplnila, nakoľko si neuplatňujem
zníž.základu dane, ale keď som chcela tlačiť, upozor-
ňovalo ma na logickú chybu, a keď som tam doplnila r.29
sumu dôchodku, /vyššia ako 4025,70/ na chybu neu-
pozorňovalo. Má niekto s tým skúsenosť?

No keď na riadok 29 uvedieš výšku dôchodku, ktorá je vyššia ako NČ (4025,70) tak jasné, že chybu nebude hlásiť, lebo tam žiadna nebude. Totiž na základe tohto údaju "program" vie, že nárok nevzniká na NČ.
Zoltán Kovács
23.02.11,15:47
Inak na drsr.sk tie tlačivá ešte nie sú dokonalé. Majú svoje muchy. Dnes som robil B-čko, a ukladal do pdf formátu. Potvrdenie o podaní mi uložilo bez údajov, čisté tlačivo.
KvetkaK
23.02.11,15:48
No keď na riadok 29 uvedieš výšku dôchodku, ktorá je vyššia ako NČ (4025,70) tak jasné, že chybu nebude hlásiť, lebo tam žiadna nebude. Totiž na základe tohto údaju "program" vie, že nárok nevzniká na NČ.
Takže je potrebné vyplniť údaj o výške dôchodku? Ja som to doteraz nevypĺňala, keď nemal dôchodca nárok na nezdaniteľnú časť.:cool:
Dada
23.02.11,16:09
Takže je potrebné vyplniť údaj o výške dôchodku? Ja som to doteraz nevypĺňala, keď nemal dôchodca nárok na nezdaniteľnú časť.:cool:

Nie je potrebné vyplniť výšku dôchodku. Zahlási ti logickú chybu, ale vytlačiť sa to dá.
ivka70
25.02.11,12:42
Inak na drsr.sk tie tlačivá ešte nie sú dokonalé. Majú svoje muchy. Dnes som robil B-čko, a ukladal do pdf formátu. Potvrdenie o podaní mi uložilo bez údajov, čisté tlačivo.

To su interaktivne tlaciva, nebude ich ukladat s udajmi.
(myslim, ze to suvisi s licenciami online a offline interaktivnych formularov Adobe)
Jedina moznost je priamo ich vytlacit.
KEJKA
25.02.11,12:50
pdf formát nikdy nefungoval. Dá sa uložiť.fdf, ale tento rok ani ten nefunguje.
Ukladám do súboru .xml a podľa potreby vždy načítam a vytlačím priamo cez stránku.
Zoltán Kovács
28.02.11,10:08
Samotné vyplnené DP bez problémov uloží do fdf súboru, ktorý vie aj znova načítať s údajmi.
kristina11
28.02.11,19:25
pdf formát nikdy nefungoval. Dá sa uložiť.fdf, ale tento rok ani ten nefunguje.
Ukladám do súboru .xml a podľa potreby vždy načítam a vytlačím priamo cez stránku.

Aby sa dalo DP ulozit vo formate .fdf, treba otvorit stranku drsr.sk cez internet explorer.
Ked pojdete na stranku cez mozillu, tak sa v .fdf subor neda ulozit....
stanila
15.03.11,06:31
Aby sa dalo DP ulozit vo formate .fdf, treba otvorit stranku drsr.sk cez internet explorer.
Ked pojdete na stranku cez mozillu, tak sa v .fdf subor neda ulozit....

zdravim, chcem sa len spytat, ci ste niekto mali problem so spustenim aplikacie e-dane po stiahnuti z portalu danovej spravy, pretoze mne stale hlasi, ze nevie spustit aplikaciu (application cannot be started)...
babi2
15.03.11,06:46
zdravim, chcem sa len spytat, ci ste niekto mali problem so spustenim aplikacie e-dane po stiahnuti z portalu danovej spravy, pretoze mne stale hlasi, ze nevie spustit aplikaciu (application cannot be started)...
skús pozrieť tu
http://www.porada.sk/t162601-p16-dr-sr-nova-aplikacia-edane.html
stanila
15.03.11,07:40
skús pozrieť tu
http://www.porada.sk/t162601-p16-dr-sr-nova-aplikacia-edane.html
Vdaka, medzitym som vyplnila rucne - prosim o kontrolu - ide o dochodcu s rocnym dochodkom 5131,20€ + prijem z dohody 1970,-€, z toho preddavky na dan 374,30€. Vyplnene nasledovne:
III. r.28: zaskrtla som "ano" (poberal dochodok)
III. r.29: 5131,20
V. r.32+34: 1970,-
VI. r.36+44: 1970,-
VI. r.45+62+65: 374,30
VI. r.54+56: nula
VIII. - zaskrtla som "neuplatnujem postup podla §50" -TREBA TAM AJ PODPIS DANOVNIKA?
XII. zaskrtla som "ziadam o vratenie dan. preplatku" + "na ucet" (vyplnene cislo uctu)

Je to takto kompletne a spravne? Vopred dakujem za kontrolu.