hviezdicka83
23.02.11,17:00
Prosím poraďte mi. V januári som pracovala na dohodu o vykonaní práce,zmluva bola uzavretá na 16 hod týždenne s dohodnutou hrubou odmenou 130 eur.
Na koľko sme sa s majiteľkou rozišli v zlom, tak mi chce uškodiť vyšším príjmom, aby ma vyradili z úradu práce. Tým mi zanikne nárok na aktivačný príspevok, ktorý by som dostávala 6 mesiacov, v prípade že si nájdem zamestnanie.
Poslala mi iba šek na sumu 155 eur - ešte som si tie peniaze nevybrala. Nemám od nej žiadne potvrdenie o príjme ani výplatnú pásku (ale poslala to na ÚPSVaR). Neviedla ani žiadnu dochádzku.
Dnes mi pracovníčka na úrade povedala, že šek ju nezaujíma, ona sa musí riadiť potvrdením o príjme od majitelky, na základe, ktorého ma následne bude musieť vyradiť.
Ako mám postupovať, aby ma nevyradili z úradu práce?
veronikasad
23.02.11,16:07
Prosím poraďte mi. V januári som pracovala na dohodu o vykonaní práce,zmluva bola uzavretá na 16 hod týždenne s dohodnutou hrubou odmenou 130 eur.
Na koľko sme sa s majiteľkou rozišli v zlom, tak mi chce uškodiť vyšším príjmom, aby ma vyradili z úradu práce. Tým mi zanikne nárok na aktivačný príspevok, ktorý by som dostávala 6 mesiacov, v prípade že si nájdem zamestnanie.
Poslala mi iba šek na sumu 155 eur - ešte som si tie peniaze nevybrala. Nemám od nej žiadne potvrdenie o príjme ani výplatnú pásku (ale poslala to na ÚPSVaR). Neviedla ani žiadnu dochádzku.
Dnes mi pracovníčka na úrade povedala, že šek ju nezaujíma, ona sa musí riadiť potvrdením o príjme od majitelky, na základe, ktorého ma následne bude musieť vyradiť.
Ako mám postupovať, aby ma nevyradili z úradu práce?
akú odmenu máš dohodnutú v dohode ? Kolko hodín si skutočne odpracovala ?
terezamaria
23.02.11,16:14
Prosím poraďte mi. V januári som pracovala na dohodu o vykonaní práce,zmluva bola uzavretá na 16 hod týždenne s dohodnutou hrubou odmenou 130 eur.
Na koľko sme sa s majiteľkou rozišli v zlom, tak mi chce uškodiť vyšším príjmom, aby ma vyradili z úradu práce. Tým mi zanikne nárok na aktivačný príspevok, ktorý by som dostávala 6 mesiacov, v prípade že si nájdem zamestnanie.
Poslala mi iba šek na sumu 155 eur - ešte som si tie peniaze nevybrala. Nemám od nej žiadne potvrdenie o príjme ani výplatnú pásku (ale poslala to na ÚPSVaR). Neviedla ani žiadnu dochádzku.
Dnes mi pracovníčka na úrade povedala, že šek ju nezaujíma, ona sa musí riadiť potvrdením o príjme od majitelky, na základe, ktorého ma následne bude musieť vyradiť.
Ako mám postupovať, aby ma nevyradili z úradu práce?
Píšeš, že v Dohode o vykonaní práce máš napísanú odmenu 130 eur. Trvaj na tom, aby Ti toľko vyplatili.
Opätovne navštív ÚPSV a R, vysvetli im, o čo v Tvojom prípade ide, nech 1 - 2 dni pozhovejú a Ty si to zatiaľ vybav u zamestnávateľa. Pokiaľ by Ti nechceli vyplatiť mzdu, ktorú máš uvedenú v Dohode, povedz im, že nahlásiš Tvoj prípad na Inšpektorát práce, možno to pomôže.
hviezdicka83
23.02.11,16:43
Len s tou majitelkou sa neda komunikovat, sklada telefon...na úrade som dokonca pýtala, či stačí ak napíšem prehlásenie, že chcem vrátiť preplatok. tam ma odbila,že nech si to riešim s ňou, ju zaujíma iba potvrdenie o príjme....
terezamaria
23.02.11,16:51
Len s tou majitelkou sa neda komunikovat, sklada telefon...na úrade som dokonca pýtala, či stačí ak napíšem prehlásenie, že chcem vrátiť preplatok. tam ma odbila,že nech si to riešim s ňou, ju zaujíma iba potvrdenie o príjme....
To mala pravdu, musíš si to vyriešiť len a len s majiteľkou. Choď za ňou osobne, vždy viac vybavíš ako po telefóne.
hviezdicka83
23.02.11,16:54
ďakujem za radu...a nevieš náhodou, ako je to s vedením dochádzky pri dohode, či je povinná alebo nie?
veronikasad
23.02.11,16:57
ďakujem za radu...a nevieš náhodou, ako je to s vedením dochádzky pri dohode, či je povinná alebo nie?
prekročila si počet hodín uvedený v dohode ?

Zamestnávatel je povinný viesť evidenciu odpracovanej doby.

(predtým si dostávala peniaze "na ruku"?)
mariangelo
23.02.11,17:04
Ak máš v dohode dohodnutý počet hodín týždenne, tak by dochádzka mala byť predkladaná mzdárke mesačne na vyplatenie. Či už si ju vedieš denne, alebo potom spracúvaš na konci mesiaca. No len neviem, či to robia aj malé firmy, my ten mesačný výkaz o práci vyžadujeme aj pri dohodách o vykonaní práce, veď na základe čoho by Ti mesačne vyplácali odmenu za vykonanú prácu. Ale dohodári o vykonaní práce sa dennodenne nezapisujú do nejakej knihy dochádzok, len si vedú ten mesačný výkaz. Veď tu sa jedna o nejakú prácu, ktorú máš denne alebo týždenne , príp. aj v nejakom dlhšom období vykonať.
hviezdicka83
24.02.11,12:20
akú odmenu máš dohodnutú v dohode ? Kolko hodín si skutočne odpracovala ?
skutocne som odpracovala do 80 hodin za 2 tyzne v dohode je dohodnute 130 eur v hrubom
veronikasad
24.02.11,12:25
skutocne som odpracovala do 80 hodin za 2 tyzne v dohode je dohodnute 130 eur v hrubom
80 hod. za 2 týždne je asi viac ako 32. Aj viac, ako by si mala odpracovať za celý mesiac ... V predchádzajúcich mesiacoch si naozaj dostávala len 130€ v hrubom ?

Mesačnú odmenu máš dohodnutú pri nejakom fonde prac.času. Ak si odpracovala viac, mala by byť úmerne vyššia ...
terezamaria
24.02.11,16:48
skutocne som odpracovala do 80 hodin za 2 tyzne v dohode je dohodnute 130 eur v hrubom
No vidím to tak, i keď Ty to nepíšeš, že si vždy odpracovala viac hodín, viac si ich aj mala zaplatených, len na potvrdenie o zárobku pre ÚPSV a R Ti dali len 130 eur.

Potom ste sa nepohodli a holá pravda je na svete. Viac hodín Ti zaplatili vyššou mzdou, tak ako to má byť. Lenže asi to potvrdenie o zárobku v Tvojom prípade už bude skutočné, nie " prispôsobené ". Sorry, len dedukujem..........