vuittonka22
23.02.11,18:29
Dobrý večer, poprosila by som vás o radu. Minulý rok začiatkom decembra som si kúpila čižmy. Za necelé dva týždne som ich musela ist reklamovať s tým že do nich tieklo a opatok bol poškodený odliepal sa. Vzali mi reklamáciu a povedali, že sa mam zastaviť o mesiac. Ja som si zatiaľ kupila ine. Po mesiaci som sa vrátila do obchodu a nemohla som uveriť vlastným očiam , čižmy boli zlepené asi na kolene sekundovým lepidlo, tak by som to hádam zvládla aj sama a nie mesiac čakala na topánočky, ktoré keď som obula zdalo sa mi aj že jeden opatok je nakrivo. Prevzala som ich, a som rozhodnutá ich tento týžden reklamovať opat, možete mi prosim poradiť ako postupovať? a na čo mam zo zákona právo ? ďakujem
lujza.j
23.02.11,18:01
nemala si ich prevziať!!!! mali si napísať dôvod ktorý si uviedla tu, že si mala podozrenie, že to lepili na kolene a pod.
ja som raz tak reklamovala šlapky-medziprstiaky :D zn. Scholl, keď som prišla pre ne to čo bolo odtrhnuté bolo zašité normálne rukou, ako keby som to doma šila:eek::eek: tak som sa opýtala, že to čo má znamenať:confused: a neprebrala som to, neskôr mi volali a prišla som si pre peniažky:)
arizona
23.02.11,18:04
vuittonka22
23.02.11,18:12
na ten podpatok čo mi ťahá nohu som prišla až doma, neviem teraz či mi zase v obchode vypíšu novú reklamáciu a zas mi ich po mesiaci vrátia, že akože opravené, myslím, že už len to, že do nich tečie by mal byť dostatočný dovod na vrátenie peňazí, pretože premokajú po celom povrchu, dokonca ani záruční list mi k nim nebol dodaný...naozaj neviem čo s tým teraz :(
arizona
23.02.11,18:45
na ten podpatok čo mi ťahá nohu som prišla až doma, neviem teraz či mi zase v obchode vypíšu novú reklamáciu a zas mi ich po mesiaci vrátia, že akože opravené, myslím, že už len to, že do nich tečie by mal byť dostatočný dovod na vrátenie peňazí, pretože premokajú po celom povrchu, dokonca ani záruční list mi k nim nebol dodaný...naozaj neviem čo s tým teraz :(
Reklamuj znovu a vypis vsetky zavady. Predajca moze (ale aj nemusi)uznat, ze vam vrati peniaze aj pri druhej reklamacii.

Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia
vuittonka22
23.02.11,19:08
Reklamuj znovu a vypis vsetky zavady. Predajca moze (ale aj nemusi)uznat, ze vam vrati peniaze aj pri druhej reklamacii.

Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia


ďakujem za radu, presne to urobím, niekde tu som aj čítala, že by mal predávajúci upozorniť aká obuv to je či je vhodná do akého počasia, alebo by to malo byť napísané na záručnom liste (ktorý som ani v krabici nemala).myslíte, že by som to mala uviezť v reklamačnom liste? mimochodom ten prvý reklamačný list čo sme vypisovali, slečna predavačka pred mojimi očami roztrhala. Ešte otázočka, pochybujem, že v predajni majú aj reklamačný poriadok, mala by som si ho vypýtať?
arizona
23.02.11,19:15
ďakujem za radu, presne to urobím, niekde tu som aj čítala, že by mal predávajúci upozorniť aká obuv to je či je vhodná do akého počasia, alebo by to malo byť napísané na záručnom liste (ktorý som ani v krabici nemala).myslíte, že by som to mala uviezť v reklamačnom liste? mimochodom ten prvý reklamačný list čo sme vypisovali, slečna predavačka pred mojimi očami roztrhala. Ešte otázočka, pochybujem, že v predajni majú aj reklamačný poriadok, mala by som si ho vypýtať?
No, topanky by mali mat pribaleny letak,ako obuv osetrovat,ci ako s nou zaobchadzat. Ale tazko dokazes po dlhsom case, ci tam letak bol, alebo nie...

Netusim, preco ten reklamacny list roztrhala, ale kazdopadne tebe mala dat kopiu- aj pri odovzdani aj preberani topanok.
Podla spravnosti by mala mat kazdu prijatu reklamaciu zapisanu v reklamacnej knihe ( to iba pre info, ak by zaprela prvu reklamaciu);)
arizona
23.02.11,19:16
jess
23.02.11,19:32
Smutné je, že účel použitia obuvi sa zaklikne na záručnom liste až keď sa blokuje na pokladni. Podľa mňa by to malo byť uvedené už na škatuli.
vuittonka22
23.02.11,19:37
No, topanky by mali mat pribaleny letak,ako obuv osetrovat,ci ako s nou zaobchadzat. Ale tazko dokazes po dlhsom case, ci tam letak bol, alebo nie...

Netusim, preco ten reklamacny list roztrhala, ale kazdopadne tebe mala dat kopiu- aj pri odovzdani aj preberani topanok.
Podla spravnosti by mala mat kazdu prijatu reklamaciu zapisanu v reklamacnej knihe ( to iba pre info, ak by zaprela prvu reklamaciu);)
ešte raz ďakujem za radu, určite mi zajtra pri reklamácií veľmi pomožu :)
vuittonka22
23.02.11,19:40
Smutné je, že účel použitia obuvi sa zaklikne na záručnom liste až keď sa blokuje na pokladni. Podľa mňa by to malo byť uvedené už na škatuli.
hmm ja keď som čižmičky kupovala v zime, boli vyteplené tak som aj myslela, že niečo vydržia a sú vhodné na zimu, premokali, sú čiernej farby zanechávali biele mapy po sebe, odliepal sa podpatok- niečo strašné...