Rastislav.N
23.02.11,19:50
Oslovil som Rakúsku firmu a odpoved bola ano tovr máme a cena je ....
Ked som sa spytal ci s danou alebo bez odpoved bola ziadna dan eu
Može mi prosim niekto vysvetlit ich reakciu?
dakujem
KEJKA
23.02.11,19:33
ty si platiteľ s ič DPH SK......?
Rastislav.N
23.02.11,20:00
popravde ja si idem urobiť živnosť na buduci týžden čiže...
čo by sa mi viac hodilo platca či neplatca dph??
dakujem
jeso
23.02.11,20:07
ak chceš nadobúdať tovar z EU bez DPH musíš byť platitelom DPH - musíš mať DU pridelené SK....
ked nebudeš platitelom DPH , z EU ti budú tovar predávať platitelia aj s DPH, nakolko ho nemôžu oslobodiť...
Rastislav.N
23.02.11,20:43
čo v praxi znamená platitel dph?
a prečo sa ma najskor nikto nepytal ci som platca ale hned vysli s tým že tvoja cena je ...a ziadne dane no ked iba biznis rozbieham nieje lepsie byt neplatca dph??
Diks za rady
jeso
23.02.11,21:08
[COLOR="Black"]platitel DPH / niekto používa platca DPH- nespisovne /

ak podnikáš na Slovensku a si platiteľom DPH / máš pridelené SK / -tak všetko čo nakupuješ vrámci podnikania a máš doklad, kde je DPH vyčíslená môžeš si ju odpočítať...
Ak potom niečo ty predávaš či už tovar, výrobok , službu - predávaš to navýšené o DPH.
-ak budeš obchodovať vrámci EU a budeš platitelom budeš nakupovať bez DPh a na Slovensku tovar samozdaníš
platitelom sa môžeš stať -

podľa § 4 ods. 1
(1)
Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 eur, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.


platitelom sa stávaš aj ked si nadobúdateľom tovaru z EU a hodnota nadobudnutého tovaru presiahne 13 941, 45 eura