lucia234
23.02.11,18:51
Dobrý deň. Prenajímam garsónku z ktorej mám mesačný príjem 95EUR. Keďže mesačné poplatky na SIPO sú 84,82 EUR, tak výhodnejšie je pre mňa využiť v daňovom priznaní skutočné výdavky ako paušálne. Chcem sa opýtať čo môžem zahrnúť do výdavkov? NA inkasnom lístku SIPO mám položky elektrina, TV a rozhlas, nájomne.( Nájomné sa skladá z vody, tepla, fondu opráv, výkon správy, príspevok na samosprávu, el.energia za spoločné priestory). Môžem tento celý inkasný lístok SIPO použiť ako mesačný výdavok? Skutočnú spotrebu energie a nájomného za rok 2010 sa dozviem až júli 2011 pri roč. zúčtovaní. V roku 2010 som mala preplatok aj z nájomného aj z elektriny za rok 2009, ktorý som vrátila nájomcovi. Ako to naúčtovať ako príjem a zároveň výdaj?Do výdavkoch sa započítavajú aj bločky napr. z nákupu farby ? Byt nechcem vložiť do obchodného majetku, takže nevyužijem odpisy. Doteraz som v daňovom priznaní vykazovala paušálne výdavky, môžem toho roku zmeniť na skutočné výdavky, bez toho, aby som musela niečo meniť v predchádzajúcom roku? Ďakujem